AYANEO AM02 – Mini PC perfect for gamers

Recenzja mini PC AYANEO AM02

W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele mini PC, które czerpią inspirację z linii produktów Intel NUC z 2012 roku. Niektóre modele wyróżniają się kieszonkowymi designami, dodatkowymi opcjami przechowywania lub funkcjami gamingowymi. AYANEO AM02 jest jednym z najbardziej nietypowych mini PC, jakie miałem okazję testować do tej pory, dzięki swojemu designowi przypominającemu starą konsolę do gier. Ale byłoby głupie zbagatelizować AM02 mini PC od AYANEO jako kolejną próbę stworzenia tzw. „gamingowego” mini PC poprzez dodanie kilku dodatkowych sztuczek. Firma twierdzi, że komputer AYANEO AM02 ma „wintage’ową estetykę, innowacyjny ekran, wysokowydajną konfigurację”, a w moim teście AYANEO AM02 spełnia te obietnice.

Specyfikacje wydajnościowe

Firma AYANEO to chińskie przedsiębiorstwo, które rozpoczęło swoją działalność od produkcji przenośnych komputerów do gier, i te przenośne komputery wciąż stanowią większość oferty produktowej firmy. Ale ostatnio AYANEO zaczęło rozszerzać swoją działalność na rynek mini PC, najpierw tanim modelem AM01 z klasycznym wzorem inspirowanym Maciem, a następnie modelem AM02 z designem inspirowanym konsolami do gier i wyższą wydajnością sprzętową.

W szczególności model AM02 zapewnia mocną wydajność dzięki procesorowi AMD Ryzen 7 7840HS. Ale komputer działa również cicho, dzięki oprogramowaniu zarządzającemu systemem AYANEO i nowo zaprojektowanemu systemowi chłodzenia z czterema miedzianymi ciepłowodami.

Na górze mini komputera znajduje się mały ekran dotykowy, który nie tylko można skonfigurować do wyświetlania kluczowych informacji o wydajności, ale również umożliwia dynamiczną regulację parametrów limitu mocy.

Oprogramowanie i wydajność

Jeśli zakupisz model wyłącznie podstawowy, będziesz musiał dostarczyć własny system operacyjny. Ale jeśli kupisz model z pamięcią i pamięcią masową, zostanie dostarczony z zainstalowanym i aktywowanym systemem Windows 11.

Ważną funkcją AM02, obok jego designu inspirowanego retro, jest mały ekran na górze mini PC. Aby działał poprawnie, czyli był wypełniony znaczącymi informacjami, trzeba zainstalować i uruchomić oprogramowanie zarządzające systemem AYANEO o nazwie AYASpace 2.0.

Całkowity koszt AM02 to co najmniej 481 dolarów. Początkowa cena dotyczy konfiguracji podstawowej, ale nie dużo więcej kosztuje zakup kompletnego systemu: model z 16 GB pamięci RAM, 512 GB pamięci masowej i systemem Windows 11 Home zaczyna się od 531 dolarów. AYANEO wysłał mi AM02 do testów. Ten mini PC został dostarczony Liliputingowi za darmo, bez wymogu zwrotu po ukończeniu recenzji. Ta recenzja nie jest sponsorowana przez AYANEO i firma nie zmodyfikowała ani nie zatwierdziła treści tego artykułu w żaden sposób.

Źródło : www.bing.com