Autorzy Helldivers 2 robią wszystko, by pomieścić ogromną liczbę graczy, ale problemy trwają

Helldivers 2: potężny sukces, ale też problemy z serwerami

Po zaledwie tygodniu od premiery Helldivers 2 udało się całkowicie przekroczyć wszelkie oczekiwania. Grą pokonała oczekiwania zarówno na PlayStation 5, jak i na Steam (gdzie udało jej się wyprzedzić Palworld i Counter-Strike 2 na liście bestsellerów), aż tak, że servery przestały działać, a pojawiły się problemy z dopasowywaniem graczy.

Twórcy z Arrowhead Game Studios pracowali non-stop, aby dokonać awaryjnej konserwacji serwerów i ulepszeń, ale jak się okazało, naprawa może zająć trochę czasu, i to z dobrego powodu. Dyrektor generalny studia, Johan Pilestedt, podziękował graczom za cierpliwość w trakcie konserwacji serwerów, ujawniając nieco więcej na temat tego, jak powinien działać ich system.

Problemy z serwerami i ich rozwiązanie

W wyniku problemów z serwerami wielu graczy nie otrzymywało nagród i traciło postęp w grze podczas odblokowywania nowych przedmiotów oraz sprzętu. Dlatego jednym z głównych celów deweloperów jest rozwiązanie tych problemów.

Dyrektor przeprasza za problemy, przypominając, że za wszystkim stoi zespół pracujących ludzi. Obiecuje również, że firma pracuje nad rozwiązaniem tych problemów i prosi o wyrozumiałość graczy. Zaznacza jednocześnie, że teraz jest kluczowe, aby jego zespół mógł się trochę wyspać, a następnie wrócić do pracy.

Zespół zaangażowany w grę

Od premiery gry zespół Arrowhead pracuje non-stop, aby naprawić wszystkie problemy. Teraz wydaje się, że deweloperzy zostali odesłani do domu, aby odpocząć, co często jest pomijane przez graczy, którzy są złośliwi w stosunku do anonimowej firmy.

Warto docenić zaangażowanie zespołu w grę i fakt, że osoby fizyczne monitorują rozgrywkę na żywo, aby stworzyć jeszcze bardziej ekscytujące doświadczenie dla wszystkich. To dobra rzecz w czasach, gdy przemysł gier wideo często traktuje pracowników jak zasoby do wyrzucenia.

Źródło : www.bing.com