Aussie CS2 org Grayhound zamyka sklep, zwalnia zespół dni po porażce w RMR w Azji.

Kończy się era dla jednej z czołowych australijskich organizacji esportowych – Grayhound Gaming po prawie ośmiu latach na szczycie Oceanic Counter-Strike zamyka swoje podwoje.

Koniec ery dla Grayhound Gaming

Decyzja zapadła kilka dni po nieudanej próbie kwalifikacji do PGL Copenhagen Major na Asia RMR. Wpis na oficjalnym koncie Grayhound’a na platformie X (dawne Twitter) potwierdził zakończenie działalności organizacji i zachęcił zainteresowane strony do kontaktowania się bezpośrednio z właścicielem Williamem Gray’em. „Po tak monumentalnie długim okresie działalności z tak małego i zapomnianego zakątka tego świata, niestety marzenie dobiegło końca” – czytamy w oświadczeniu. Najlepsza drużyna Australii szuka nowego domu.

Kapitan Chris „dexter” Nong, który niedawno powrócił do organizacji po pobycie w Europie i który ma bogatą historię z „Hounds”, podziękował Gray’owi za wsparcie graczy i drużyny przez lata. Dexter potwierdził, że zespół pozostanie razem – obecnie posiadają miejsca kwalifikacyjne na IEM Chengdu i IEM Dallas, oraz ESL Pro League – ale poszukują nowego domu, który będą reprezentować.

Koniec epoki dla australijskiego Counter-Strike

Dzień zamyka się na nastroju pełnym smutku wśród społeczności esportowej Oceanii w związku z zamknięciem Grayhoud Gaming, które kończy epokę w australijskim Counter-Strike. Organizacja rozpoczęła swoją działalność w 2017 roku, przejmując drużynę Immunity po jej wyjściu z CS:GO, zespół był prowadzony przez Graya oraz trenerów drużyny. Banner GH zawisł na pięciu Majorach w CS:GO, poczynając od Majora w Katowicach w 2019 roku, a także licznych imprezach tier-one, organizacja była wizytówką dla najlepszych graczy z Oceanii i trampoliną dla wielu z nich na wyższe szczeble. GH zrobiła przerwę w 2019 roku po przejęciu składu przez Renegades, ale większość drużyny wróciła do Grayhound po zakończeniu działalności Order w 2022 roku.

Drużyna udowodniła, że stoi wysoko ponad resztą Oceanii w Counter-Strike, ale ich szokująca porażka na PGL Copenhagen Major Asia RMR w ostatnim tygodniu przeciwko Lynn Vision przesądziła o losie zespołu. Bez uczestnictwa w Majorze i pieniędzy za naklejki, GH oczywiście nie mógł kontynuować działalności z pomijalnymi stratami, biorąc pod uwagę rosnące koszty utrzymania drużyny. Byli członkowie Grayhound nadal będą rywalizować na arenie krajowej przed kolejnym międzynarodowym wydarzeniem – IEM Chengdu, które ruszy w początkach kwietnia.

Źródło : dotesports.com