Astralis popiera prośbę swojej drużyny kobiet w Counter-Strike o domyślne skórki damskie

Moda na skórki postaci w grze Counter-Strike: Global Offensive stała się jednym z gorących tematów na scenie esportowej. Wyłączny dostęp do męskich postaci naraził się na krytykę ze strony kobiecych drużyn, w tym znanego zespół Astralis.

Zadanie dla Valve

Dnia 29 lutego zespół kobiet Astralis opublikował list otwarty do dewelopera Valve, w którym zaapelował o dodanie skórek żeńskich postaci jako domyślnej opcji w grze. List ten podpisały wszystkie pięć członkiń drużyny, a za jego inicjatywę odpowiedzialna była Joséfine Jensen.

Zarówno długoletnie, jak i nowe zawodniczki zespołu Astralis podkreśliły, że „powinno być tyle samo darmowych agentek, co darmowych agentów męskich”. Obecnie domyślne skórki w CS: GO są męskie, a dostępne w grze postacie kobiece są płatne.

Reakcja społeczności

Odpowiedź na list była „mieszana” – powiedziała Jensen – „jednak cieszę się, że podjęliśmy inicjatywę”. Na ukłon w stronę swojej drużyny, gigant esportu Astralis, zdecydował się poprzeć postulat kobiecych skórek.

„Równość zarówno poza, jak i w trakcie gry” – to hasło nowego wpisu na blogu organizacji. Gracze z drużyny kobiet wyrazili swoje postulaty w liście do Valve, a organizacja wyraziła im pełne wsparcie.

Ogólna reakcja na list była ogromna, z wieloma przeciwnikami, ale także z przytłaczającym wsparciem. Astralis oraz sponsor Netcompany opowiedzieli się po stronie zawodniczek, oferując wsparcie finansowe i skórki agentek kobiecych dla graczy.

Przyszłość gry

Pomysł wprowadzenia domyślnych skórek dla postaci żeńskich w Counter-Strike: Global Offensive wydaje się być rozsądny i możliwy do zrealizowania przez Valve. Kontaktowałam się z Valve w celu uzyskania komentarza na temat pierwszego listu i czekam na odpowiedź.

W świetle tych wydarzeń, będziecie drużynie Astralis skomponowała odpowiednią odpowiedź, której nie możemy się doczekać.

Źródło : www.pcgamer.com