Astralis chce sprzedać swoje gniazdo w LEC


Astralis chce sprzedać swoje gniazdo LEC po słabym biegu w Lidze. (Zdjęcie: Riot Games, Astralis)

Organizacja Astralis z siedzibą w Danii przygotowuje się do opuszczenia sceny e-sportowej League of Legends (LoL).

Jak po raz pierwszy doniósł Upcomer, rozważa sprzedaż swojego slotu League of Legends European Championship (LEC) po tym sezonie.

Karmine Corp, Natus Vincere (Na’Vi) i trzecia, niezapowiedziana północnoamerykańska organizacja e-sportowa wyrazili zainteresowanie tym miejscem.

Historia Astralis w LEC

Lista Astralis pozuje do zdjęcia.  (Zdjęcie: Riot Games)

Astralis nie radził sobie dobrze, odkąd zespół dołączył do LEC. Lista Astralis ma najstarszych graczy w LEC. (Zdjęcie: Riot Games)

Założona w 2016 r. Astralis była pierwszą duńską organizacją należącą do graczy, która pierwotnie rozpoczęła działalność jako zespół Counter-Strike: Global Offensive przez oryginalny duński skład TSM (wtedy TeamSoloMid).

W 2019 r. RFRSH Entertainment, spółka macierzysta Astralis, nabyła LoL zespół Origen, którego nazwę zmieniono na Astralis w 2021 roku.

Podczas gdy Astralis gościło kilka wielkich nazwisk, takich jak Elias „Upset” Lipp, obecny dolny dolny Fnatic, wyniki zespołu w LEC nie były tak silne i spójne przez lata, jak można by się spodziewać.

Jako Origen grupa zajęła 8. miejsce w LEC 2019 Summer i 4. w finale regionalnym.

Następnie zespół zajął 3. miejsce w wiosennym sezonie LEC 2020 i 4. w wiosennych play-offach. Spadli na 10. miejsce w letnim sezonie LEC, gdzie po raz pierwszy od dołączenia do ligi przegapili play-offy LEC.

Po zmianie nazwy Astralis nadal tęsknił za playoffami w nadchodzących sezonach, zajmując 9 miejsce w sezonie wiosennym 2021 i 7-8 latem tego samego roku.

Ta passa trwała do 2022 roku, kiedy zajęli 10. miejsce w LEC wiosną i 9. w LEC Summer.

Zainteresowane strony dla LEC Slot

Jedną z najbardziej zainteresowanych spotem Astralisa, według raportu Upcomer, była Karmine Corp z La Ligue Française de League of Legends.

Od czasu dołączenia do lokalnej ligi francuskiej Karmine Corp regularnie ustanawia nowe rekordy oglądalności i jest pierwszą drużyną, która zdobyła trzy kolejne tytuły European Masters, czyniąc z nich ulubieniec fanów, którzy dołączą do LEC.

Karmine Corp to także zespół, do którego w listopadzie 2021 roku dołączył były bot Fnatic i G2 Esports Martin „Rekkles” Larsson.

Inną popularną organizacją zainteresowaną spotem jest ukraińska Na’Vi. Drużyna brała udział w mniejszych lokalnych turniejach LoL do 2016 roku, zanim zespół się rozwiązał. To powiedziawszy, niewiele wiadomo o poziomie zainteresowania Na’Vi wejściem do LEC.

Slotem była również zainteresowana trzecia i nienazwana organizacja e-sportowa z Ameryki Północnej. Plotki o dołączeniu TSM do LEC pojawiły się od czasu ogłoszenia, ale na razie nic nie zostało potwierdzone.

Jeśli ta sprzedaż dojdzie do skutku, Astralis będzie drugą drużyną po Misfits Gaming, która opuści LEC.

Pomimo stosunkowo dobrych wyników w tym roku, Misfits Gaming sprzedało swój slot LEC hiszpańskiemu Team Heretics na sezon 2023.

Anna jest niezależną pisarką i fotografką. Jest graczem, który uwielbia gry RPG i platformówki, a także maniakiem League of Legends. Jest także miłośniczką jedzenia, która uwielbia filiżankę dobrej czarnej kawy.

Aby uzyskać więcej aktualizacji wiadomości e-sportowych, odwiedź https://yhoo.it/YahooEsportsSEA i sprawdź Yahoo Esports w Azji Południowo-Wschodniej Strona na Facebooku oraz Świergotjak również nasz Kanał o grach w YouTube.Źródło : https://sg.news.yahoo.com/league-of-legends-astralis-looking-sell-lec-slot-030135236.html