Apeks robi sobie przerwę po słabych wynikach · SickOdds


Counter-Strike: Global Offensive Team Apeks wycofał się z ESEA Advanced i ogłosił, że zrobi sobie przerwę od rywalizacji. Decyzja nastąpiła po serii słabych wyników w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Brak sukcesu Apeksa

W poniedziałek, 26 września, Apeks ujawnił, że wycofał swój główny skład CS: GO ze wszystkich trwających i nadchodzących turniejów, w tym ESEA Advanced Season 42, w którym europejska drużyna walczyła w górnym przedziale play-offów.

Szokujący ruch nastąpił po słabych występach Apeksa w ciągu ostatnich kilku tygodni, ponieważ zespół nie zdołał zrealizować oczekiwanych występów. Warto zauważyć, że w ESEA Advanced S42 Apeks zakończył fazę grupową na 25. miejscu z rekordem 8-4 i nie był przekonujący również w play-offach.

W fazie pucharowej Apeks wygrał swoje dwie pierwsze serie przeciwko HOTU i TAG, choć w każdym meczu potrzebowali trzech map i walczyli ze znacznie gorszymi zespołami. To, w połączeniu z niepewnymi występami Apeksa w ciągu ostatniego miesiąca, skłoniło organizację do przerwania pracy całego składu, dochodząc do wniosku, że zespół potrzebuje „czasu na refleksję i ocenę”.

Co ciekawe, wiadomość pojawiła się zaledwie sześć tygodni po tym, jak Apeks zakończył proces odbudowy, pozyskując do składu nowych graczy, którzy chcą rywalizować na najwyższym poziomie. Niektóre z najbardziej znaczących transferów poza sezonem to Justinas „jL” Lekavicius i Richard „shox” Papillon, ale pomimo wszystkich wzmocnień, trudno było o sukces.

Nowe podpisy, ale bez osiągnięć

Pomimo pozyskania dwóch głośnych graczy, Apeksowi nie udało się przełożyć tego na wymierne rezultaty. Przede wszystkim Apeks przegapił miejsce na IEM Road to Rio EME, po porażce w dogrywce z GamerLegion w czwartych otwartych kwalifikacjach.

Wcześniej Apeks również odpadł z IEM RMR European Open Qualifier #1 i #3 na 33-64. miejscu. Od tego czasu Apes uczestniczyli w FiReLEAGUE 2022: Europe, ale zakończyli na piątym ósmym miejscu i równie przegrali w Fragadelphia 17: Last Chance Qualifier, zdobywając kolejne miejsce w pierwszej ósemce.

Apeks pokazał trochę życia na głównym turnieju Fragadelphia 17, gdzie dotarł do półfinału, ale został wyeliminowany przez BIG Academy i zajął trzecie czwarte miejsce. Ostatnio Apeks wziął udział w CCT Central Europe Series #2, gdzie zajęli 19.-21. miejsce z 23 uczestniczących drużyn, z zaledwie jedną wygraną w serii przeciwko For The Win Esports.

Tymczasem okazali się nieskuteczni wobec eSuba, HONORIS i Enterprise, zajmując 96, 90 i 65 miejsce na świecie. Z tymi wynikami Apeks gwałtownie spadł w dół globalnej drabiny, gdzie obecnie zajmuje 74. miejsce, daleko od szczytu organizacji, który osiągnął 28. miejsce.

„Ze względu na nasz obecny stan postanowiliśmy wycofać główny zespół CS ze wszystkich rozgrywek” – powiedział Apeks.

„Nasze wyniki nie były wystarczająco dobre i potrzebujemy czasu na refleksję i ocenę, dopóki nie poczujemy się gotowi”.

Co dalej?

Zobaczymy, co dalej z Apeksem; jednak możemy być pewni, że przez jakiś czas nie zobaczymy europejskiego miksu na serwerze. Nie wiadomo, jak długo Apeks pozostanie bez akcji, ale biorąc pod uwagę ich kiepskie występy, można śmiało powiedzieć, że Apeks nie wróci przez co najmniej kilka tygodni.

Rodzi to również pytanie, czy Apeks będzie chciał wprowadzić dalsze zmiany w składzie, co jest możliwe pomimo ich niedawnych inwestycji w jL i shox. Co ciekawe, drużyna IGL, STYKO, jest jedynym zawodnikiem z negatywną oceną wydajności.

Od momentu dołączenia do zespołu Shox osiągnął średnią 1,00, Joakim „jhaem2 Myrbostad 1,11”, Tim „nawwk” Jonasson 1,21, a jL 1,13. Jednak pomimo solidnych liczb zespół nie zrobił wrażenia, a Apeks nie zdobył ani jednego tytułu turniejowego od kwietnia, kiedy wygrał Tipsport Cup Bratislava 2022.Źródło : https://sickodds.com/news/apeks-takes-a-break-following-poor-performances