Al Ain Mall gospodarzem pierwszego miejskiego festiwalu anime i gier


Al Ain Mall będzie gospodarzem trzydniowej imprezy Anime and Gaming Con w ten weekend.

Wydarzenie, trwające od piątku do niedzieli, jest bezpłatne i obejmuje turniej e-sportowy, w którym gry takie jak Counter Strike globalna ofensywa, Super Smash Bros Ultimate, Valorant oraz FIFA 23 zostanie odtworzony.

Zwycięzcy otrzymają nagrody od Sharaf DG i AD Gaming, w tym szansę wygrania doświadczenia VIP na nadchodzący światowy finał Blast Premier na Etihad Arena w grudniu.

Nie zabraknie również prezentów, strefy gier zręcznościowych w stylu retro, konkursów cosplayowych dla dorosłych i dzieci i nie tylko.

Anime and Gaming Con będą miały również różne kąciki poświęcone takim działaniom, jak malowanie, karaoke i fotografia. Nie zabraknie również turniejów w zbijaka, laser tag, kręgle i gry planszowe.

W międzyczasie dyskusje panelowe skupią się na możliwościach kariery w rozwijającym się sektorze gier w Abu Zabi, idealnym dla tych, którzy chcą zrobić karierę w terenie.

„Branża gier i e-sportu w Abu Zabi rozwija się w szybkim tempie, w coraz większym stopniu przyczyniając się do szerszej strategii dywersyfikacji gospodarczej emiratu” – powiedział James Hartt, dyrektor ds. inicjatyw strategicznych i rozwoju biznesu w AD Gaming.

„Abu Dhabi, a zwłaszcza Al Ain, jest domem dla niezwykle entuzjastycznej społeczności fanów gier i popkultury, dlatego wydarzenia takie jak Anime and Gaming Con są tak ważne.

„Wspierając lokalne społeczności graczy i e-sportów, chcemy wzbudzić pasję do kariery w tworzeniu gier wideo i produkcji turniejów e-sportowych, co z kolei wesprze długoterminowy zrównoważony rozwój branży gier w emiracie”.

Od piątku do niedzieli, od 13:00 do 22:00. Więcej informacji znajduje się pod adresem alainmall.net

Przewiń galerię poniżej, aby zobaczyć cosplay z tegoroczny Bliski Wschód Film i Komiks Con

Zaktualizowano: 04.10.2022, 15:26

Źródło : https://www.thenationalnews.com/arts-culture/2022/10/04/al-ain-mall-to-host-citys-first-anime-and-gaming-con/