9 Pand z dużym prawdopodobieństwem będą nieobecni na CS2 PGL Copenhagen Major z powodu „problemów z podróżą”

Wielkie problemy dla rosyjskiego zespołu 9Pandas przed Counter-Strike 2 Major

Problemy z podróżą do Danii

Zespół rosyjski 9Pandas może mieć zniszczone marzenia o Counter-Strike 2 Major, ponieważ według informacji, drużyna może mieć problem z dotarciem na czas do Danii na początek PGL Copenhagen Major w ten weekend. Tylko dwóch członków drużyny 9Pandas jest obecnie w Danii, ponieważ problemy z wizami i podróżami wpływają na drużynę, zgodnie ze źródłami, które rozmawiały z HLTV 15 marca. Organizator PGL odmówił komentarza dla HLTV, ale są informacje, że GamerLegion – którego 9Pandas pokonał w decydującym meczu o European RMR – jest na czuwaniu, aby zastąpić rosyjską drużynę. Seized i 9Pandas mogą być poza CS2 pierwszym Major.

Obawy dotyczące statusu podróży 9Pandów zostały praktycznie potwierdzone po wpisie na X (dawniej Twitter) od IGL Denisa „seized” Kostina, który po prostu napisał: „Nie ma szans… Nie mogę uwierzyć.” Minęły już sześć lat od ostatniego Majora, na którym był seized, a po dzisiejszych problemach z podróżowaniem, wygląda na to, że będzie musiał jeszcze dłużej czekać. Projekt 9Pandas rozpoczął się w 2022 roku, z seized na czele projektu, ale ostatecznie znalazł przełom na Copenhagen Major EU RMR w tym roku. Wynik 2-3 oznaczał miejsce w turnieju ostatniej szansy, gdzie drużyna pokonała zarówno Astralis, jak i GamerLegion, aby zarezerwować swoje bilety do Kopenhagi.

Problemy z podróżą wpływają na wydanie naklejek Major

Problemy z podróżą 9Pandas mogą także tłumaczyć dlaczego naklejki Major opóźniły się znacznie. Ostatnie dostępne dla graczy Counter-Strike były cztery dni przed rozpoczęciem turnieju, ale jesteśmy już ponad 24 godziny przed rozpoczęciem, a kapsułki nie są nigdzie widoczne, pomimo przecieków dotyczących naklejek jeszcze w tym tygodniu. Jeśli 9Pandas nie będą mogli przybyć, Valve będzie musiał wymienić naklejki drużyny na GamerLegion, chociaż wydaje się, że ten proces jest już w toku. Post z 15 marca dataminer Thoura ujawnił, że plik ze stempelkiem SVG GamerLegion został zaktualizowany w dzisiejszym patchu, a kapsułki będą dostępne do zakupu jeszcze dzisiaj. Chociaż to nie potwierdza, że GamerLegion jest w grze, to wyraźnie widać, że Valve jest gotowy podjąć decyzję, jeśli 9Pandas zostaną oficjalnie wykluczeni.

Dodanie GamerLegion do Majora oznaczać będzie, że dwóch członków potężnego polskiego składu Virtus.pro stanie w stołecznej stolicy Danii na pierwszym Majorze CS2, gdzie Janusz „Snax” Pogorzelski będzie kapitanem GamerLegion, a Wiktor „TaZ” Wojtas będzie prowadził zespół G2 w fazie eliminacyjnej. Aktualizacja, 16 marca o 6:31 rano czasu środkowoeuropejskiego: 9Pandas zostali wykluczeni z PGL Copenhagen Major z powodu problemów z wizami, potwierdził to organizator turnieju dzisiaj rano. Rozumie się, że dwaj gracze 9Pandas nie dotarli jeszcze do stołecznej Danii. GamerLegion zostali wezwani do zastąpienia 9Pandas, a ich pierwszy mecz rozpoczyna się jutro.

Dot Esports jest wspierany przez naszą publiczność. Kiedy dokonujesz zakupu przez linki na naszej stronie, możemy otrzymać niewielką prowizję afiliacyjną. Więcej informacji.

Źródło : dotesports.com