7 najlepszych miejsc na granaty w Dust 2


Tylko kilka gier ma ten sam legendarny status, co CSGO. Gra istnieje od zawsze i stała się globalnym fenomenem z turniejami i graczami rozsianymi po całym świecie.

Spośród wszystkich map ogólnie w puli map CSGO, niewiele jest tak dobrych jak Dust 2. Mapa jest łatwa do nauczenia i zapoznaje cię z wieloma strategicznymi grami użytkowymi, które CSGO ma do zaoferowania.

W tym artykule omawiamy siedem najlepszych miejsc do generowania i rzutów, o których musisz wiedzieć, zanim rozegrasz następny mecz w Dust 2.

Przeczytaj także: Jak stać się lepszym w CSGO (Counter Strike Global Offensive)?


The Goose on A to ulubione miejsce antyterrorystów, zwłaszcza jeśli trzymają AWP. Możesz pokryć zarówno długie, jak i krótkie, a także uzyskać dobrą ochronę.

Najlepszym sposobem na pokonanie gracza na Goose jest skierowanie się do A i rzucenie granatu lub nawet mięczaka prosto w to miejsce. W obu przypadkach albo zniszczysz, albo zadasz obrażenia graczowi stojącemu na Goose. W zależności od tego, ile już mają zdrowia, może to nawet zmusić ich do wycofania się i opuszczenia miejsca.


Rushing B, choć stał się memem, może być dość skuteczną strategią w przypadku tego rzutu. Wszystko, co musisz zrobić, to udać się do Górnego Tunelu i wycelować granatem w górną prawą stronę wychodzącego tunelu.

7 najlepszych miejsc na granaty w Dust 2

To złapie każdego, kto obozuje w B w pobliżu drzwi górnego tunelu i sprawi, że będzie o wiele łatwiej sobie z nimi poradzić, gdy będziesz uciekać i strzelać.


Przejmowanie kontroli w połowie gry na skróty to kluczowy element utrzymywania mapy na korzyść swojej drużyny. Po prostu wyceluj z beczek na górze środka do ostatniego okna, które widzisz na budynkach po przeciwnej stronie mapy i wykonaj rzut z rozbiegu.

7 najlepszych miejsc na granaty w Dust 2

Możesz rzucić granat dymny, aby osłonić snajperów na środku, lub użyć granatu OB, aby rozprawić się z każdym, kto może oglądać A short.


Przy schodach pojawia się kolejny dość przydatny krótki rzut granatem. Po prostu idź krótko wzdłuż zewnętrznej krawędzi wybiegu tak długo, jak to możliwe, nie będąc zauważonym. Tam wyceluj maksymalnie w prawo i rzuć granat. Powinno to spowodować uszkodzenie wszystkich CT czekających na ciebie przy schodach.

7 najlepszych miejsc na granaty w Dust 2

Samochód to kolejne miejsce, w którym awpery CT mogą siać spustoszenie wśród pędzących graczy po stronie T. Aby temu zaradzić, jak tylko opuścisz tunel od środka do długości A, poszukaj wieży komórkowej i celuj w jej lewy górny róg. Uwolnij granat, a poważnie uszkodzisz awpera w samochodzie. Możesz również użyć tego rzutu z Mołotowem.

7 najlepszych miejsc na granaty w Dust 2

Dość prosty rzut granatem na miejsce B pochodzi z głównych drzwi B. Po prostu podejdź do drzwi i wyceluj w wyjście Upper Tunnel na miejsce. Rzucenie w tym miejscu granatu lub mołotowa w odpowiednim momencie może z łatwością zatrzymać wrogi pociąg.

7 najlepszych miejsc na granaty w Dust 2

Jeśli próbujesz przedostać się do miejsca A z A short, będziesz musiał uporać się z potencjalnymi wrogami w Dolnym Tunelu. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym jest wrzucenie granatu z A short do Lower Tunnel.

7 najlepszych miejsc na granaty w Dust 2

Po prostu przejdź przez wewnętrzną krawędź tak długo, jak to możliwe, nie będąc widocznym z Dolnego Tunelu i rzuć granat celując w tunel. Powinno to zadać obrażenia i odepchnąć wszystkich wrogów w obszarze, który się przed tobą otwiera.

Przeczytaj także: Rankingi w CSGO: Wszystko, co musisz wiedziećŹródło : https://candid.technology/best-grenade-spots-dust-2/