5 punktów na temat rozbudowy militarnej Japonii i tego, jak wzmocni ona kraj


Japonia ogłosiła rozbudowę wojskową w związku z zagrożeniem ze strony Chin. (Zdjęcie Reutera)

Japonia ujawniła w zeszłym tygodniu swoją strategię bezpieczeństwa o wartości 320 miliardów dolarów, która obejmuje drastyczne rozszerzenie zdolności obronnych kraju wyspiarskiego i opracowanie nowych zdolności do „kontrrażenia”.

Oto pięć punktów na temat korzyści, jakie przyniesie to Japonii:

  1. Według agencji informacyjnej Reuters możliwości kontrataku pozwolą Tokio uderzać w statki i cele oddalone o 1000 km pociskami wystrzeliwanymi z lądu lub morza. Oznacza to, że kraj zwiększy zasięg swoich pocisków, które obecnie mogą przelecieć najwyżej kilkaset kilometrów.

  2. Tokio przeznaczy około 37 miliardów dolarów na zwiększenie zdolności do kontrataku, na przykład poprzez zwiększenie do 2027 roku zasięgu wystrzeliwanych z ziemi pocisków przeciwokrętowych Typ 12. Planuje także rozwój innych pocisków, w tym broni hipersonicznej.

  3. Nowa strategia obejmie również zakup wystrzeliwanych ze statków pocisków Tomahawk wyprodukowanych w USA. Według Yomiuri gazeta, kraj chce aż 500 pocisków manewrujących, które mogą przelecieć 1250 km. Japonia podwoi również swój budżet obronny do około dwóch procent swojego PKB.

  4. Z całkowitych nakładów 7 miliardów dolarów zostanie przeznaczone na wzmocnienie operacji wojny cybernetycznej, a kolejne 7 miliardów na rozwój zdolności kosmicznych, podał raport Reutera. Kolejne 6 miliardów dolarów zostanie przeznaczone na rozwój myśliwców nowej generacji we współpracy z Wielką Brytanią i Włochami.

  5. Remont bezpieczeństwa doprowadzi również do zwiększenia zapasów i składów amunicji. Według YomiuriJaponia planuje zbudować około 70 składów amunicji w ciągu pięciu lat i 130 do 2035 r. To rozwieje obawy zgłaszane przez ekspertów ds.

Polecane wideo dnia

Messi przetransportowany samolotem po autobusie zespołu Rój fanów podczas Rajdu ZwycięstwaŹródło : https://www.ndtv.com/feature/5-points-on-japans-military-build-up-and-how-it-will-strengthen-the-country-3625503