5 najważniejszych wydarzeń e-sportowych przewidywanych na rok 2023


Sezon e-sportu 2022 właśnie się zakończył, a profesjonalni gracze otrzymują zasłużone przerwy dla graczy. Jednak wraz z zakończeniem przerw graczy obwód e-sportowy zostanie wznowiony, a fani e-sportu będą mogli ponownie oglądać mecze e-sportowe na najwyższym poziomie. Oto pięć turniejów, na które warto czekać w 2023 roku!

Światy League of Legends 2023

Lokalizacja: Korea Południowa

Daty: do ustalenia

W 2022 roku League of Legends zostało uznane za najpopularniejszą grę e-sportową pod względem bazy graczy i oglądalności. W zeszłym roku w 2022 roku Riot Games zorganizowało turniej League of Legends Worlds 2022, bijąc rekordy oglądalności.

Fani League of Legends obejrzeli 141 milionów godzin podczas całego wydarzenia, co jest rekordem wśród wszystkich innych wydarzeń e-sportowych w 2022 roku. Intensywne Wielkie Finały pomiędzy T1 i DRX zgromadziły rekordową liczbę 5,1 miliona widzów!

Riot Games chce powtórzyć sukces zeszłorocznych Mistrzostw i zdecydowało się na lokalizację wydarzenia w Korei Południowej. Ustawienie witryny w Korei Południowej jest fantastyczne, ponieważ League of Legends jest bardzo rozpowszechnione w regionie Korei Południowej. Chociaż miejsce nie zostało jeszcze ogłoszone, możemy spodziewać się, że bilety rozejdą się w ciągu kilku minut!

IEM Katowice 2023 i zakłady na to

Lokalizacja: Katowice, Polska

Daty: 10-12 lutego 2023 r

Pierwszym turniejem, na który powinieneś czekać, jest nic innego jak wydarzenie e-sportowe Counter-Strike: Global Offensive.

IEM Katowice 2023, który odbędzie się w Katowicach w Polsce, oferuje pulę nagród w wysokości 500 000 $, a ten turniej bardzo dobrze pasuje do zakładów. Katowice to fantastyczne miejsce na organizację turnieju e-sportowego, ponieważ niektórzy z najbardziej zapalonych fanów mieszkają w Polsce. Można założyć, że wszystko najlepsze strony z zakładami e-sportowymi będzie miał te mecze dla obstawiających! Impreza odbędzie się w Spodku, który może pomieścić 11 000 osób. Możesz spodziewać się ryczącej sali przez całe wydarzenie!

IEM Katowice obejmuje najlepsze drużyny na świecie, w tym FaZe Clan, Team Vitality, Natus Vincere i aktualnych mistrzów Major, Outsiders. Ten turniej jest tym ciekawszy, że IEM Katowice 2023 jest częścią Intel Grand Slam. Jeśli FaZe Clan pomyślnie wygra, Intel nagrodzi ich dodatkowym 1 000 000 $ od Intela.

Międzynarodowy 2023

Lokalizacja: TBA

Daty: TBA (koniec 2023 r.)

The International to coroczne święto Dota 2, podczas którego najlepsze drużyny na świecie rywalizują o największe pule nagród we wszystkich e-sportach. The International jest prestiżowo znany jako turniej e-sportowy, w którym przyznawane są najwyższe pule nagród. Turniej International 10 miał pulę nagród w wysokości ponad 40 000 000 $, a zwycięzcy, Team Spirit, zgarnęli do domu 3 000 000 $ na gracza!

Niestety fani byli rozczarowani, że pula nagród The International 2022 spadł do „zaledwie” 18 000 000 USD. Jednak tego rodzaju pula nagród nie występuje w żadnym innym e-sporcie, więc Dota 2 wciąż jest daleko od innych tytułów e-sportowych pod względem nagród pieniężnych.

Miliony fanów e-sportu oglądają mecze The International ze względu na niewiarygodnie wysokie stawki, o które grają uczestnicy, co sprawia, że ​​jest to doskonała okazja do obstawiania zakładów na e-sporty. Chociaż miejsce nie zostało jeszcze ogłoszone, bilety na The International prawie zawsze wyprzedają się w ciągu kilku minut.

Valorant Champions 2023

Lokalizacja: Stany Zjednoczone Ameryki

Daty: TBA (koniec 2023 r.)

Valorant znajduje się w pierwszej piątce najpopularniejszych e-sportów w 2022 roku, więc to normalne, że fani pokładają duże nadzieje w 2023 roku. Valorant zorganizuje swój finałowy turniej Valorant Champions Tour 2023, który będzie turniejem Valorant Champions 2023.

W tegorocznym turnieju Valorant Champions wydarzenie e-sportowe zmierza w stronę Stanów Zjednoczonych. Poprzednie odsłony Valorant Champions odbywały się w Berlinie i Stambule, oba w Europie. Fani z Ameryki Północnej będą wreszcie z przyjemnością oglądać to wielkie wydarzenie na ich ojczystej ziemi.

Dokładna data tego wydarzenia jest nadal nieznana, ale oczekuje się, że wyląduje w drugiej połowie 2023 roku. Pewne jest, że tylko najlepsi z najlepszych zagrają w tym turnieju, co czyni go idealnym turniejem do obstawiania na stronach z zakładami e-sportowymi.

Mistrzostwa Świata Fortnite 2023

Lokalizacja: Kopenhaga, Dania

Daty: TBA (koniec 2023 r.)

Puchar Świata Fortnite w 2019 roku okazał się ogromnym sukcesem, a zwycięzca, Kyle „Bugha” Giersdorf, sam zgarnął do domu nagrodę pieniężną w wysokości 3 milionów dolarów. W 2023 roku Fortnite chce powtórzyć sukces Mistrzostw Świata 2019, organizując Mistrzostwa Świata Fortnite 2023 w Kopenhadze w Danii.

Nie można po prostu zakwalifikować się bezpośrednio do Fortnite Global Championship, ponieważ tylko najlepsi gracze z każdego regionu mogą udać się do Kopenhagi, aby zagrać. Przed mistrzostwami świata w Fortnite odbędą się 3 duże turnieje, do których zwycięzcy zostaną bezpośrednio zaproszeni, a pozostałe drużyny będą musiały stoczyć bitwę w turnieju głównym ostatniej szansy, aby zdobyć miejsce na to wydarzenie.

W wydarzeniu tym wezmą udział najlepsi gracze Fortnite na całym świecie, którzy będą rywalizować o pulę nagród w wysokości 4 milionów dolarów. W przeciwieństwie do Mistrzostw Świata, Fortnite Global Championship zgromadzi 75 drużyn Duo zamiast formatu Solo, dzięki czemu obstawianie zakładów e-sportowych będzie bardziej ekscytujące i zabawne.

Wniosek

Są to turnieje, o których naszym zdaniem musisz pamiętać w 2023 roku. Turnieje e-sportowe nie ograniczają się jednak do tych pięciu, ponieważ czekają na Ciebie dziesiątki innych ważnych wydarzeń! Rok 2022 był niezwykle udany dla e-sportu, więc każdy fan e-sportu ma nadzieję, że rok 2023 przyniesie wspaniałe mecze!Źródło : https://www.gameindustry.com/editorials/esports/the-top-5-esports-events-anticipated-for-2023/