5 najlepszych zawodowców Valorant, którzy grali w Phoenix w VCT 2022


Valorant Champions Tour (VCT) to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych turniejów w uniwersum Valorant. W dążeniu do rywalizacji o upragniony tytuł Valorant Champions, jednocześnie podbijając swój autorytet jako najlepsza drużyna na świecie, 16 najlepszych profesjonalistów z całego świata spotyka się i rywalizuje ze sobą.

Kiedy gra zadebiutowała w 2020 roku, Phoenix był jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych agentów w Valorant i był popularnym wyborem większości graczy. Jednak jego wskaźnik wyboru drastycznie spadł w ostatnim czasie. Phoenix to agresywny gracz, który potrafi manipulować płomieniami na polu bitwy i leczyć się nimi. Ze względu na jego potężne zdolności, takie jak Curveballs, Hothands, Blaze i Run-it-back superumiejętność, jego płonący zestaw jest szczególnie fantastyczny w ofensywie.

Jego częstotliwość wybierania w VCT jest na poziomie minimum, ale niektórzy zawodowi gracze pokazali, że potrafi być skuteczny na dużej scenie.

Najlepsze zagrania Pheonix przez profesjonalistów Valorant w VCT 2022

1. Adil „ScreaM” Benrlitom

okładka youtube

Grający obecnie w Karmine Corp. belgijsko-marokański gracz Adil „ScreaM” Benrlitom jest byłym graczem Counter-Strike: Global Offensive, który rywalizował w wielu renomowanych organizacjach.

Zawodowo zaczął Valorant od wersji beta i dzięki swoim szalonym jednodotknięciom zyskał przydomki „Maszyna do strzałów w głowę” i „Bóg jednym dotknięciem”. Grał głównie Dualistą dla zespołu i używał Phoenixa na mapie wznoszenia się podczas VCT 2022. Nieustannie zdobywając tytuł MVP z Agentem, wykazał się niesamowitymi umiejętnościami, używając Phoenixa na etapach grupowych zawodów. Jest świetnym IGL (liderem w grze), który potrafi precyzyjnie ustawić swoją drużynę do szybkich egzekucji, a nawet udało mu się chwycić kilka ważnych rund.

2. Victor „Victor” Wong

okładka youtube

Amerykański gracz Victor „Victor” Wong jest obecnym członkiem zespołu NRG. Karierę e-sportową rozpoczął w wieku 18 lat, a do świata Valorant wszedł w 2020 roku po odejściu z CS:GO. Przed zmianą imienia na Victor w marcu 2021 roku grał pod pseudonimem „food” i jako pierwszy osiągnął promienną rangę. Wcześniej grał w wielu zespołach, w tym w OpTic Gaming, T1 i Team Envy.

On głównie gra Dualist dla zespołu. W VCT 2022 on i jego były zespół, OpTic Gaming, zajęli drugie miejsce. Grał Phoenixem na mapie Haven w meczu z XSET w górnym półfinale VCT 2022 i pokazał swoje niesamowicie agresywne zagrania agentem.

3. Yassine „Subroza” Taoufik

okładka youtube

Yassine „Subroza” Taoufik to kanadyjska zawodniczka urodzona w Maroku, obecnie nieaktywna członkini TSM. Subroza to gracz, który ma ugruntowaną pozycję w społeczności Valorant, będąc jednocześnie znanym streamerem.

Taoufik jest wszechstronnym graczem i może pełnić wiele ról, takich jak Dualista, Inicjator i Kontroler. Służył jako filar zespołu TSM, aw 2021 roku stał się jednym z najlepszych zespołów Valorant na torze północnoamerykańskim. W VCT NA etap 2: mecz Challengers przeciwko XSET, Subroza grał z Phoenix na mapie Haven i wykazał się wspaniałymi umiejętnościami, będąc MVP drużyny. Jednak przegrali i nie zakwalifikowali się do VCT Masters.

4. Kelden „Boostio” Pupello

okładka youtube

Amerykański gracz Kelden „Boostio” Pupello rywalizuje obecnie z Evil Geniuses. Grał w Overwatch, głównie w Skyfoxes. Po przejściu do Valorant był częścią składów EUnited, Foxy i Spacestation Gaming.

Boostio odgrywa przede wszystkim rolę Dualisty w zespole. Gra głównie Jetta, Chambera i Phoenixa. W ćwierćfinale Upper Ćwierćfinały VCT NA: kwalifikacje ostatniej szansy, przeciwko FaZe Clan, grał w Pheonix na mapie Ascend i doskonale radził sobie z agentem, demonstrując agresywne ruchy, pomagając zespołowi wejść na teren. Ale przegrali i nie zakwalifikowali się do VCT 2022.

5. Itthirit 'foxz’ Ngamsaard

okładka youtube

Tajski zawodowy gracz Valo, Itthirit „foxz” Ngamsaard, obecnie rywalizuje z Talon Esports. W Counter-Strike: Global Offensive foxz rozpoczął karierę e-sportową w 2017 roku, a po trzech latach rywalizacji w tajlandzkim torze CS:GO przeszedł na emeryturę i przeszedł na Valorant. Jest byłym członkiem XERXIA Esports i był IGL zespołu.

Służy głównie jako inicjator zespołu, ale w razie potrzeby może również pełnić rolę Dualisty. W fazie grupowej Valorant Champions 2022 przeciwko XSET, foxz grał z Phoenixem na mapie Fracture. Miał odpowiednią kontrolę nad agentem i wykonywał kluczowe wezwania, aby zespół awansował.

Szybkie linki

Więcej od Sportskeeda

Pod redakcją Dinesha Renthlei


Źródło : https://www.sportskeeda.com/esports/5-best-valorant-pros-played-phoenix-vct-2022