5 najlepszych gier FPS, takich jak Call of Duty


Seria Call of Duty to najpopularniejsza i najbardziej rozpoznawalna nazwa w gatunku strzelanek FPS. Ustanowiła standard dla gier strzeleckich od momentu powstania w 2003 roku, stając się jedną z najbardziej udanych komercyjnie serii gier we wszystkich grach.

Call of Duty dało fanom jedne z najbardziej kultowych tytułów FPS. Jednak niektóre nowsze odsłony serii nie spełniły oczekiwań. Wraz z Call of Duty: Warzone wkroczyła do gatunku battle royale, więc fani starszych gier będą szukać innych tytułów, aby ponownie przeżyć klasyczne doświadczenie Call of Duty.


Te gry wideo oferują ekscytującą strzelankę z perspektywy pierwszej osoby, podobną do Call of Duty

1) Pole bitwy 1

okładka youtube

Seria Battlefield zawsze była głównym rywalem CoD w gatunku FPS. Obie marki zapewniają podobne wrażenia, eksplorując zarówno osie czasu z czasów wojny światowej, jak i futurystyczne obrazy wojny.

Battlefield 2042 to najnowsza odsłona serii. Jednak po wydaniu otrzymał mieszane recenzje, ponieważ brakowało w nim klasycznej kampanii dla jednego gracza, z której znana była seria.

Został również skrytykowany za brak funkcji i problemy techniczne. Dla fanów tej serii Battlefield 1 z 2016 roku pozostaje szczytowym doświadczeniem Battlefield na nowoczesnych konsolach.

Akcja Battlefield 1 toczy się podczas wydarzeń I wojny światowej. Kampania pozwala graczom doświadczać wojen z różnych perspektyw na wielu frontach, dodając grze autentyczności.

Styl tytułu i fabuła naprawdę przypominają klasyczne gry Call of Duty, takie jak World at War i Big Red One.

Platformy: PlayStation 4, Xbox One, Windows

Model: Płatny


2) Legendy Apex

okładka youtube

Apex Legends to gra marzeń dla fanów bardziej nowoczesnych gier Call of Duty, takich jak Advanced Warfare i Black Ops 3. Opracowana przez Respawn i wydana przez EA, to darmowa gra typu battle royale z futurystycznymi zdolnościami science-fiction na sedno jego rozgrywki.

Wysokooktanowa i futurystyczna walka w Apex Legends, a także supermoce i umiejętności oferowane przez różne awatary przypominają tytuły COD o tematyce science fiction. Tryby gry oparte na drużynie dodatkowo zwiększają podobieństwo między grami.

Pomimo tego, że gra jest czysto wieloosobowa, bez kampanii dla jednego gracza, takiej jak gry Call of Duty, oferuje te same emocje i rozrywkę, z których słynie rozgrywka online w tym ostatnim.

Platformy: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S/X, Windows, Nintendo Switch

Model: Free-to-play


3) Rainbow Six Siege

okładka youtube

Seria Tom Clancy’s Rainbow Six to niedoceniany klasyk w gatunku strzelanek pierwszoosobowych. Jest to seria taktycznych strzelanek, wydawanych od 1998 roku.

Ponieważ ostatni wpis z serii, Rainbow Six Extraction, był rozczarowaniem, Rainbow Six Siege utrzymało swoją pozycję jako premierowa gra w serii.

Jest to taktyczna strzelanka online dla wielu graczy, która wyrobiła sobie markę w społeczności e-sportowej. Nacisk na walkę z terroryzmem przypomina inne gry, takie jak CS: GO, ale kluczowa mechanika rozgrywki i walka przypomina gry wieloosobowe COD.

Nawet lata po premierze tytuł otrzymuje aktualizacje zawartości i DLC, a fani klasycznej rozgrywki wieloosobowej COD mogą w nią zagrać, aby ponownie przeżyć to doświadczenie.

Platformy: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Windows, Amazon Luna, Stadia

Model: Płatny


4) Counter-Strike: Global Offensive

okładka youtube

CS:GO to jedna z najpopularniejszych wieloosobowych gier FPS wszech czasów. Dziesięć lat po premierze wciąż ma ogromną bazę graczy i jest podstawą społeczności e-sportowej.

CS: GO zawiera w swojej rozgrywce dynamikę pomiędzy terrorystami a kontrterrorystami. Uproszczona mechanika walki przypomina stare gry Call of Duty, zanim seria wprowadziła mechanikę, taką jak plecaki odrzutowe i bieganie po ścianach.

Pomimo prostych elementów sterujących, krzywa uczenia się w tytule jest stroma, a granie w celu poprawy wydaje się niezwykle satysfakcjonujące.

CS: GO nadal otrzymuje regularne łatki i aktualizacje treści od Valve i ma aktywną społeczność e-sportową i wieloosobową. Użytkownicy, którzy chcą doświadczyć starych dobrych czasów COD, nie będą mieli problemów z zalogowaniem się i znalezieniem gier, aby cieszyć się tym klasykiem wszechczasów.

Platformy: PlayStation 3, Xbox 360, Windows, Linux, Mac OS

Model: Płatny


5) Wolfenstein: Nowy porządek

okładka youtube

Niektórzy twierdzą, że czasy chwały Call of Duty składały się z gier osadzonych w czasie II wojny światowej, pozwalających graczom walczyć z nazistami na polach bitew. Wolfenstein: The New Order oferuje to samo doświadczenie.

Tytuł bada alternatywną przyszłość, w której naziści wygrali drugą wojnę światową i ustanowili nowy porządek świata. Ta strzelanka FPS zapewnia bardziej dystopijny i brutalny obraz niż Call of Duty, tworząc wciągające i wciągające wrażenia.

Platformy: PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Windows

Model: Płatny


Uwaga: ten artykuł jest subiektywny i odzwierciedla opinie autora.


Źródło : https://www.sportskeeda.com/esports/5-best-fps-games-like-call-duty