3 główne wnioski ze zwycięstwa Vitality nad OG w CS:GO Rio Major


Team Vitality zakwalifikowało się do Legends Stage na IEM CS:GO Rio Major 2022 kosztem OG.

ZywOo i załoga potrzebowali trzech map, aby dzisiaj zamknąć serię, wygrywając odpowiednio Vertigo i Dust II 19-17 i 16-8 oraz tracąc Inferno 16-8. Co więcej, pomimo tego, że Inferno i Dust II wyglądają jednostronnie na papierze, seria była bardziej niż bliska, z licznymi indywidualnymi atrakcjami.

Vitality mają teraz dzień wolny do rozpoczęcia Legends Stage w sobotę, 5 listopada. Z drugiej strony, OG mogą spakować walizki i wrócić do domu, ponieważ zostali wyeliminowani z turnieju z rekordem 2-3 . Niemniej jednak obie drużyny mogą wyciągnąć pewne wnioski z dzisiejszej serii, zmierzającej w przyszłość.

ZywOo jest nadal główną siłą napędową Vitality, ale inni zaczynają mieć swoje chwile

Jeśli chodzi o Vitality, ich wyróżniającym się graczem był ZywOo, który mógł pochwalić się ogólnym stosunkiem 60-41 KD, miał 78,1 średnich obrażeń na rundę i wygrał kilka kluczowych sprzęgieł na Vertigo i Dust II. Nie jest to zaskakujące, ponieważ ZywOo jest najlepszym graczem Vitality od lat i prawdopodobnie pozostanie nim przez cały turniej. Inni gracze Vitality, tacy jak Magisk i Spinx, również pokazali momenty świetności. Ten pierwszy miał kilka gwiezdnych chwytów bocznych, podczas gdy drugi zdołał przemycić kilka sprytnych kryjówek. Vitality grali dzisiaj w sposób podobny do ich mistrzostwa w 16 sezonie ESL Pro League, ale nieco słabli pod presją, szczególnie na Vertigo, nad czym muszą popracować przed etapem Legends.

Nowe transfery OG to solidny fundament na przyszłość

F1KU, NEOFRAG i degster dołączyli do OG w ciągu ostatnich pięciu miesięcy, tworząc w zasadzie nowy skład pod kierownictwem nexy. Ostatnie wyniki były obiecujące, jak kwalifikacja do IEM CS:GO Sam Major 2022, który jest pierwszym Majorem tej organizacji CS:GO historia. W Rio, zwłaszcza na dzisiejszych serwerach, nowicjusze udowodnili, że mają wszystko, czego potrzeba, aby w przyszłości rywalizować na najwyższym poziomie. Degster zmierzył się z jednym z najlepszych AWPersów na świecie. NEOFRAG utrzymał swoją pozycję i dokonał kilku ważnych wielokrotnych zabójstw. F1KU był świetnym czającym się i nie rozpadał się w sytuacjach wysokiego ciśnienia. Ten skład OG może wiele osiągnąć, potrzebuje tylko czasu, aby rozkwitnąć.

Tłum z Rio wciąż gra, gdy nie grają żadne brazylijskie drużyny

Publiczność na IEM CS:GO Rio Major 2022 dokłada wszelkich starań, aby zostać uznanym za najlepszą publiczność w CS:GO historia. Podczas meczów ulubieńców domowego tłumu, takich jak Imperial Esports, FURIA czy 00 Nation, tłum śpiewał hymn brazylijski, piosenki przypominające piłkę nożną i wiwatowały w każdym miejscu. Istniały obawy, że arena Riocentro zamieni się w bibliotekę, gdy brazylijskie drużyny nie będą grać danego dnia – ale na szczęście się mylili. Podczas dzisiejszej serii pojawiły się oznaki wsparcia i ekscytacji, co dodaje argument, że może to być najlepszy Major, jaki kiedykolwiek mieliśmy. Kontratak.Źródło : https://dotesports.com/counter-strike/news/3-main-takeaways-from-vitalitys-victory-over-og-at-the-csgo-rio-major