2022 — Zapomnij o CoD i polu bitwy


Call of Duty i Battlefield były dla mnie absolutnie bezkonkurencyjne w dziedzinie strzelanek przez lata. Ale w międzyczasie dawne wrażenia strzeleckie są tylko cieniem samych siebie i prawie wyłącznie wywołują we mnie frustrację. Potrzebna była alternatywa. Dzięki rekomendacji niektórych znajomych Steam znalazłem to, czego szukałem i od tego czasu jestem szczęśliwym graczem Counter-Strike.

Counter-Strike zamiast CoD i BF: mniej frustracji, więcej zabawy

Brakujący balans broni, mnóstwo błędów, hakerzy – w ciągu ostatnich kilku lat Call of Duty i Battlefield zadzierały ze mną. Raz po raz dawałem szansę obu rzędom i zawsze byłem rozczarowany. Od czasu gry Battlefield 3 i Call of Duty: Black Ops przyjemność z gry wciąż spada dla mnie.

Chociaż wciąż skaczę raz w tygodniu z kilkoma przyjaciółmi przez Rebirth Island w CoD: Warzone (do kolumny na spieletipps.de) – ale odkąd przesiadłem się na Caldera, Warzone nie jest już dla mnie tym, czym był kiedyś.

Jednak obecnie naprawdę dobrze się bawię w strzelankach w jednym z ulubionych wszech czasów Steam: Counter Strike globalna ofensywa. Od końca 2013 roku robię nieregularne wypady do Dust 2, gubię się w Office, albo zapominam, jak u diabła wygląda konfiguracja granatu dymnego w Mirage, którym odcięłam wrogom widok od CT odradzanie się .

Przyznam się, że nie jestem do końca profesjonalistą w CS – chociaż już mam ponad 550 godzin zabawy na zegarze. I mimo, że podskakuję w dolnej trzeciej części rankingu, CS:GO wciąż mnie uszczęśliwia cholernie dużo zabawy! Czemu? Po prostu: zawsze mam poczucie, że jestem odpowiedzialny za własne niepowodzenia. Mój przeciwnik nie zabił mnie, ponieważ użył exploita, gra nie rozpoznała moich trafień lub ukryli się między dwiema teksturami i byli prawie niewidoczni. Był po prostu lepszy ode mnie – a przynajmniej lepiej przygotowany.

Oglądaj CS:GO na Steam

Historia Counter-Strike jest pełna fascynujących historii:

Konkurencyjny, uczciwy – i darmowy

Counter-Strike: Global Offensive prawdopodobnie nie będzie odpowiednim zamiennikiem dla każdego fana strzelanek zmęczonych CoD i Battlefield – nie tylko dlatego dostępne tylko na PC jest. Rozpoczęcie gry jest dość trudne, ponieważ wiele mechanik działa inaczej niż konkurencja, jeśli grasz sam, najprawdopodobniej szybko spotkasz toksycznych członków zespołu, a grafika nie jest dokładnie jedną z największych zalet klasycznej strzelanki.

Ale Counter-Strike: Global Offensive może zdobywać punkty w zupełnie innych obszarach:

  • Cena £: CS:GO jest dostępne za darmo od końca 2018 roku. Jeśli jednak chcesz, możesz kupić „Ulepszenie statusu Prime” za 12,75 euro, które oferuje pewne korzyści w dobieraniu graczy i dodatkowe nagrody.
  • Liczba graczy: Setki tysięcy graczy szaleją po serwerach o każdej porze dnia (źródło: Wykresy Steam). Dlatego znalezienie odpowiedniego dopasowania nigdy nie jest trudne.
  • Rozsądna polityka aktualizacji: Jeśli społeczność odkryje błąd w grze, twórcy zazwyczaj dostarczają aktualizację hotfix w ciągu kilku dni.
  • Własne serwery + modowanie: Jeśli nie masz ochoty grać w klasyczne tryby Counter-Strike, możesz również bawić się na dedykowanych serwerach społecznościowych. Obsługują one wszystkie rodzaje modów, a także oferują opcję zwiększenia szybkości aktualizacji do 128 tików na sekundę, co ma pozytywny wpływ na wykrywanie trafień.

Counter-Strike to jedna z najbardziej wpływowych gier w gatunku strzelanek:

  • Praca zespołowa to klucz do sukcesu: Podczas gdy w innych strzelankach każdy jakoś gra dla siebie, w CS rzadko coś działa bez komunikacji. Dlatego jest to tym bardziej satysfakcjonujące, gdy plan zostanie pomyślnie wprowadzony w życie.
  • CS działa na każdym ziemniaku: CS:GO nigdy nie było kartą graficzną, ale ma to swoje zalety. Ponieważ nawet na komputerach, które się starzeją lub domyślnie nie oferują dużej wydajności, gra często działa z akceptowalną liczbą klatek na sekundę.
  • Bez poziomowania, bez odblokowywania: Każdy gracz od samego początku otrzymuje dostęp do wszystkich broni i wyposażenia w całej grze. Więc nigdy nie czujesz, że jesteś w niekorzystnej sytuacji, ponieważ nie odblokowałeś jeszcze żadnych dodatków do tej broni.

Dlatego moja wskazówka dla Ciebie: jeśli jesteś na PC, CoD i Battlefield nie są już dla Ciebie dobre i masz trochę tolerancji na frustrację, zdecydowanie powinieneś spróbować Counter-Strike: Global Offensive.

Zbierz kilku znajomych (najlepiej jednego lub dwóch, którzy już trochę znają grę i pomogą ci na początku) i poszukaj meczu rankingowego na Dust 2, Mirage, Inferno lub Nuke – wtedy możemy nawet zmierzyć się ze sobą! I do tego czasu zawsze pilnie pędź B z P90.Źródło : https://gettotext.com/forget-cod-battlefield-a-free-shooter-has-captivated-me-for-years/