2 miliony dolarów w jednym zaciągu: haker CS:GO rzekomo kradnie z „najdroższych zapasów” wszechczasów


Haker rzekomo ukradł ponad 2 miliony dolarów w CS:GO skórki i przedmioty z ekwipunku, które według popularnego kolekcjonera skórek ohnePixel są „najdroższe” wszechczasów.

Ohnepixel powiedział, że w ekwipunku znajdowało się siedem pamiątek AWP Dragon Lore, która jest jedną z najdroższych skórek, jakie CS:GO gracze mogą posiadać. Twierdził, że niektóre przedmioty zostały już sprzedane, podczas gdy reszta została wysłana na konto Steam hakera i jest wstrzymana.

Ohnepixel wezwał CS:GO deweloperów lub pracownika Steam, aby skontaktować się z nim, aby mógł pomóc właścicielowi ekwipunku odzyskać przedmioty. E-mail i hasło do profilu Steam właściciela ekwipunku zostały zmienione tydzień temu, ale według ohnepixel pozostały niezauważone. Najwyraźniej haker nawet nie zadał sobie trudu, aby zarobić na skórkach, a zamiast tego sprzedał część ekwipunku za cenę rynkową podaną na Steamie.

Skóry i kosmetyki w ogóle są ogromną częścią sukcesu CS:GO. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że przeciętny gracz może je kupić i wyposażyć, ale także dlatego, że kosmetyki, takie jak logo drużyn i autografy graczy, są wydawane dla każdego CS:GO Poważny.

Źródło : https://dotesports.com/counter-strike/news/2-million-in-one-haul-csgo-hacker-allegedly-steals-from-most-expensive-inventory-of-all-time