11-letni CS:GO właśnie pobił własny rekord równoczesnego użytkownika Steam


Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) właśnie pobił rekord wszechczasów, jednocześnie grając na PC… 11 lat po premierze na Steamie.

Jak zauważył PC Gamer, strzelanka – która istnieje w takiej czy innej formie od ponad 20 lat – ostatnio pobiła swój własny rekord, osiągając w weekend szczyt wszechczasów wynoszący 1,3 miliona graczy.

10 WIĘCEJ ekscytujących gier, w które NIE MOŻEMY SIĘ DOCZEKAĆ w 2023 r.

Przed tym weekendem rekord równoczesnych użytkowników CS:GO wynosił podobno 1 308 963 graczy. Ale ten rekord został ustanowiony trzy lata temu i jak być może pamiętacie, w tym czasie wydarzyło się coś, co nieoczekiwanie zatrzymało nas wszystkich w domu. To sprawia, że ​​rekord 1 320 219 z tego tygodnia jest szczególnie imponujący.

W chwili pisania tego tekstu SteamDB nadal wymienia CS:GO jako najpopularniejszą grę na Steamie i jest jedynym tytułem, w którym ponad milion użytkowników jednocześnie ma pewien margines, przyćmiewając liczbę jednoczesnych hitów, takich jak Dota 2 (653K), PUBG: Battlegrounds (452 ​​tys.) i Apex Legends (441 tys.).

Pewien niefortunny gracz Counter-Strike: Global Offensive twierdzi, że cały jego ekwipunek – o wartości szacowanej na 2 miliony dolarów – został skradziony przez hakerów.

Źródło : https://www.eurogamer.net/11-year-old-csgo-just-broke-its-own-steam-concurrent-user-record