10 naprawdę niesamowitych gier wideo dołączonych do okropnych filmów


Filmy adaptowane z gier wideo prawie zawsze śmierdzą. Niestety, „Klątwa gier wideo” działa w obie strony.

Bez względu na to, jak dobrze wypadnie film, szanse na to, że jego odpowiednik w grze wideo wygeneruje taki sam pozytywność, są znikome. Fight Club może być arcydziełem, ale bijatyka, którą zrodził, była śmieszna. Aliens Colonial Marines było całkowitą katastrofą. Atari’s ET – The Extra-Terrestrial prawie zniszczyło całą branżę gier.

Tak więc, jeśli świetne gry oparte na świetnych filmach są rzadkością, można by założyć, że świetne gry oparte na STRASZNYCH filmach są po prostu niewykonalne.

A jednak zdarzały się dziwniejsze rzeczy. Wbrew wszelkim przeciwnościom i logice, film może zbombardować w kasie, zostać zniszczony przez krytyków, zatankować całą serię… i nadal wyprodukować świetną grę. Ponieważ The Phantom Menace, The Mummy i X-Men Origins: Wolverine były do ​​bani, wszyscy byli gotowi odpisać wersje gier wideo, nieświadomi, że te niepotrzebne powiązania dały nam DOKŁADNE wrażenia, których brakowało w filmach.

Jeśli celowo unikałeś gier z tej listy ze względu na ich związek z rozczarowującą właściwością, nie wiesz, co tracisz.

Po tym, jak Alien 3 zrobił bałagan w serii science-fiction Ridleya Scotta, fani mieli nadzieję, że kontynuacja, Alien Resurrection, poprawi oczywiście ukochaną serię. Zamiast tego otrzymaliśmy kolejną tandetną kontynuację, pozbawioną niuansów, które sprawiły, że poprzednie dwa wpisy były wyjątkowe.

Ponieważ Resurrection jest uważane za plamę na nazwie Alien, adaptacja gry wideo Argonaut Games wydawała się skazana na niepowodzenie, zanim się zaczęła

Co zaskakujące, tytuł na PS1 nie jest w połowie zły. To znaczy, na pewno nie jest super. W porównaniu z innymi strzelankami, które ukazały się w tym samym roku, takimi jak Deus Ex i Counter-Strike, Alien Resurrection nie było śmietanką.

Ale w swojej obronie gra oddaje nawiedzoną atmosferę, której rażąco nie było w filmie. Nawet jeśli jesteś dobrze uzbrojony, zawsze zachowujesz ostrożność, wiedząc, że ksenomorfy i przytulacze do twarzy mogą zrobić z ciebie mięso mielone w mgnieniu oka.

Również Resurrection zasługuje na większe uznanie, niż otrzymało, ponieważ było pionierem w systemie sterowania dwoma drążkami analogowymi. Chociaż mechanika ta była wówczas uważana za mylącą, szybko stała się standardem wśród strzelanek pierwszoosobowych. Alien Resurrection może nie jest idealne, ale nie ma wątpliwości, że jego sterowanie znacznie wyprzedzało swoje czasy.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63dc0f3db65c4c99bbb52f055a858e0b&url=https%3A%2F%2Fwhatculture.com%2Fgaming%2F10-genuinely-awesome-video-games-attached-to-terrible-movies-2%3Frf%3Dhomepage&c=4817466667390052498&mkt=fr-fr