10 Najlepszych gier Esports

Esporty są szczytem rywalizacji w grach komputerowych. To tutaj profesjonalni gracze rywalizują na najwyższym poziomie i przenoszą gry poza to, co ktokolwiek uważał za możliwe. Przed głośnymi tłumami i pod jasnymi światłami wybitni specjaliści prezentują swoje umiejętności i mierzą się z najtrudniejszą konkurencją.

Rainbow Six

Tom Clancy napisał ponad 20 spin-offów Rainbow Six. Najbardziej udaną grą from tej serii jest Rainbow Six Siege. Siege to taktyczny strzelanka pierwszoosobowa, która ma oddaną grupę fanów i solidną scenę esportową.

Rocket League

Najlepsi gracze Rocket League rywalizują o panowanie nad grą w formacie 3-na-3. Przez cały rok drużyny konkurują w otwartych, pucharowych, zaproszeniowych i turniejach głównych, które są częścią Rocket League Championship Series (RLCS).

Hearthstone

Chociaż karcianka Hearthstone może wydawać się prostą grą do relaksu, to w rzeczywistości ma rozwiniętą scenę esportową. Gracze z umysłem strategicznym, którzy preferują wolniejsze tempo gry, mają możliwość zgłębiania głębokich mechanizmów profesjonalnego Hearthstone.

Overwatch

Overwatch League (OWL) to profesjonalna liga esportowa zarządzana przez twórców gry, Blizzard Entertainment. OWL przyciąga uwagę fanów, niesamowitego otoczenia i intrygujących historii, a także korzysta z modelu biznesowego tradycyjnych sportów.

Fortnite

Fortnite, choć może być postrzegany jako casualowa gra generująca tańce i memy, ma jedną z najbardziej dochodowych scen esportowych. Fortnite World Cup odbył się w 2019 roku, gdzie 16-letni Kyle „Bugha” Giersdorf wygrał niesamowite 3 miliony dolarów.

Dota 2

Gry MOBA są bardzo dobrze przystosowane do esportu. Dota 2, podobnie jak League of Legends, jest MOBA o ogromnej obecności na scenie esportowej. Organizowany przez twórców gry, Valve, Dota 2 International to jedno z najlepszych wydarzeń esportowych na świecie.

Starcraft

Wydana w 1998 roku gra strategiczna czasu rzeczywistego Starcraft zdefiniowała gry strategiczne. Popularna ze względu na ekscytującą rozgrywkę akcji mierzonych w akcjach na minutę (APM). Starcraft jest popularny w Korei, gdzie jest obchodzonym narodowym zajęciem.

Street Fighter

Street Fighter to jedna z najbardziej konkurencyjnych gier, która jednocześnie jest niesamowitym widowiskiem dla widzów. Co roku Evo organizuje epicki turniej, aby wyłonić mistrzów w różnych dyscyplinach. Street Fighter od dawna służył jako ostateczne pole doświadczalne dla społeczności graczy w grach walki.

League of Legends

Podobnie jak Dota 2, League of Legends (LoL) to MOBA o ogromnej obecności esportowej. Organizowany przez Riot Games, LoL Esports odbywa się w kilku regionach na całym świecie. Po regionalnych rozgrywkach najlepsi z najlepszych rywalizują na World Championships (Worlds).

Counter-Strike

Counter-Strike to wzorzec, na którym można mierzyć wszystkie inne esporty. Graczom oferuje dobrą rozgrywkę drużynową i indywidualne występy, dlatego jest perfekcyjnie dostosowany do esportu. Scena Counter-Strike Esports ustanawia wysoki standard w dostarczaniu zawartości, aby dorównać zawodnikom na boisku.

Źródło : www.bing.com