10 najlepszych darmowych gier na Steamie w 2023 roku


Nie wszystkie świetne gry Steam mają wyższą cenę. Steam ma mnóstwo darmowych gier, ale nie wszystkie są tak wspaniałe. Przejrzałem więc prawdziwą kopalnię gier na platformie Valve, szukając tych, w które warto zainwestować swój czas i potencjalnie pieniądze.

Ważne jest, aby pamiętać, że ta lista nie jest w określonej kolejności. To nie są „najlepsze” darmowe gry na Steamie. Aby znaleźć się na tej liście, gra musi być darmowa. Więc żadnych gier z wprawdzie świetnym, darmowym okresem próbnym. Nie znalazł się na tej liście, jeśli jest to gra MMO z wymaganą subskrypcją, na przykład Final Fantasy XIV.

Inne gry również są prawie przycięte, na przykład RuneScape. Chociaż nie jestem wielkim graczem w RuneScape, szanuję oddanie fanów. Będzie to szeroki wybór gatunków, składających się na najbardziej ekscytujące i przyjemne darmowe gry Steam dla klienta.


Nad którymi darmowymi grami na Steam warto spędzić czas w 2023 roku?

10) CS: GO

okładka youtube

CS:GO to jeden z najbardziej rozpoznawalnych tytułów na Steamie. Bez względu na to, jak bardzo się starasz, nie możesz przed tym uciec. Niezwykle popularna gra do streamowania i rywalizacji zawodowej, jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalną marką wśród drużynowych strzelanek opartych na rywalizacji. Gra jest darmowa, ale ludzie zarobili znaczną ilość pieniędzy, obracając skrzynie ze skórkami broni, które można kupić.

Counter-Strike: Global Offensive to jedna z najtrudniejszych strzelanek, w jakie możesz grać. Wspinanie się po drabinie wymaga praktyki i umiejętności, ale obserwowanie postępów jest satysfakcjonujące. Możesz znaleźć mecz CS:GO na Steamie o każdej porze dnia, niezależnie od tego, czy jest to zwykły, czy konkurencyjny.


9) SMITE

okładka youtube

Prawdopodobnie gra z tej listy, w którą grałem najwięcej, z wyjątkiem jednego lub dwóch wpisów. SMITE ma złą reputację za to, że „nie jest League of Legends”. W MOBA 3D prawie wszystkie ataki w grze wymagają precyzyjnego celowania umiejętnościami. Zawiera bogów i boginie z wielu dziedzin życia. Gra nadal się rozwija i ewoluuje w swoim dziesiątym sezonie, z kilkoma naprawdę imponującymi współpracami marketingowymi.

Od Avatar: The Last Airbender do Magic: The Gathering, wiele IP nawiązało współpracę z zespołem Titan Forge Games. SMITE jest łatwy do opanowania i trudny do opanowania, często zawiera kreatywne, zabawne opcjonalne tryby gry i mnóstwo wspaniałych elementów kosmetycznych. Bez wątpienia jest to MOBA, którą lubię najbardziej na Steamie.


8) Warframe

okładka youtube

Kto nie chce być cybernetycznym kosmicznym ninja? W końcu to prawdziwy haczyk Warframe. Dzięki przyjaznej społeczności, często chętnej do pomocy nowym graczom w rozpoczęciu gry, oraz regularnym aktualizacjom zawierającym fantastyczną zawartość i wspaniałą grafikę, Warframe wywarł trwały wpływ na Steam w ciągu ostatnich kilku lat.

Warframe może pochwalić się szeroką gamą stylów gry, broni i rodzajów etapów, z którymi można sobie poradzić, i jest kooperacją. Jest coś niesamowicie satysfakcjonującego w graniu cybernetycznym ninja i parkowaniu pod ścianami, aby oddać niesamowite strzały snajperskie podczas unoszenia się w powietrzu. Warframe szybko ma jedną z moich ulubionych gier wszechczasów w darmowych grach, Steam lub w inny sposób.


7) Ścieżka wygnania

okładka youtube

Inna gra z tej listy, z którą mam intymne doświadczenie, Path of Exile, jest niesamowita w gatunku izometrycznych łupów. Ustalenie, jaką postacią chcesz grać w grze, jest przytłaczające, ale jest tyle zasobów, ile archetypów postaci.

Nie ma końca dostosowaniom i kreatywności, których możesz użyć, aby zadać jak najwięcej obrażeń w tej grze MMO opartej na platformie Steam.

Chociaż od tego czasu dotarła na inne platformy, Steam jest nadal moim ulubionym miejscem do grania. Całkowicie darmowa gra, ma trochę elementów kosmetycznych, które możesz odblokować lub kilka ulepszeń dla twojego konta, ale przy tylu setkach godzin, ile możesz wydostać się z Path of Exile, koszty te są niewielką ceną wywoławczą.


6) DOTA 2

okładka youtube

Jeden z niekwestionowanych królów gatunku MOBA i gra Steam, w którą grałem więcej niż w jakąkolwiek inną – pozostając przeciętną – DOTA 2 to jeden z najlepszych sposobów na spędzenie wieczoru na Steamie. DOTA 2 to z pewnością wymagająca gra. Opanowanie tego wymaga wielu umiejętności, ale i tak to uwielbiam.

DOTA 2 to niewątpliwie najbardziej wymagająca umiejętności gra MOBA na rynku, z bogactwem postaci i różnymi sposobami gry. Jeśli pochodzisz z League of Legends, znajdziesz kilka podobieństw, ale różnic jest znacznie więcej. Musisz znać o wiele więcej mechaniki gry, co zwiększa satysfakcję z nauki tej gry Steam.


5) Paladyni

okładka youtube

Paladins, darmowa strzelanka z bohaterami, często musi stawić czoła silnej konkurencji. Wystartował mniej więcej w tym samym czasie co Overwatch i teraz musi konkurować z Valorantem w świecie Hero Shooter.

Jednak w przypadku Steam dostępna jest tylko jedna z tych trzech gier. Podobnie jak SMITE, możesz kupić pakiet, który pozwala odblokować wszystkie postacie na zawsze, co czyni go pięknym zakupem opcjonalnym.

Stworzona przez Evil Mojo Games gra Paladins to moja ulubiona strzelanka z bohaterami i cieszę się, że jest dostępna na Steamie. Postacie są wyjątkowe i przyjemne do grania, a każda z nich jest wyjątkowa.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy gra odrodziła się również na Steamie. Jedną z jego najlepszych funkcji jest system kart, w którym możesz wzmocnić poszczególne umiejętności każdego bohatera, aby uczynić swój zestaw wyjątkowym.


4) Yu-Gi-Oh! Mistrzowski pojedynek

okładka youtube

Najwyższy czas, aby na Steam pojawiła się dobra gra karciana! Wersja przeboju Yu-Gi-Oh! gra karciana, można w nią grać cyfrowo i była dość daleko dla swoich graczy, jeśli chodzi o dawanie waluty i kart jako nagród. Można tu grać wieloma najpotężniejszymi taliami w grze fizycznej, a także regularnie odbywają się wydarzenia, turnieje i fajne tryby.

Jednak jak każdy CCG, ma opcję wydawania prawdziwych pieniędzy na paczki, ale możesz absolutnie grać z ograniczonym budżetem lub grać wyłącznie jako darmowy pojedynek. Inni gracze, którzy wydają pieniądze, mogą dostać się tam szybciej, ale dzięki wiedzy i umiejętnościom w grze możesz się wspinać bez wydawania pieniędzy na Steam.


3) Marvel Snap

okładka youtube

Nowa gra karciana na scenie, Marvel Snap, stała się hitem wśród fanów twórców talii i uniwersum komiksów Marvela. Oferuje fanom szybką rozgrywkę CCG z niezapomnianymi postaciami i wieloma różnymi sposobami konstruowania talii.

Ta gra trwa tylko kilka minut, a gracze próbują zabezpieczyć najpotężniejszych bohaterów w trzech kwaterach głównych/lokacjach. Chociaż ostatnio przesuwa się w kierunku terytorium typu pay-to-win, to jeszcze nie do końca. Mimo to Marvel Snap to genialnie zabawne doświadczenie taktyczne.


2) Legendy Apexu

okładka youtube

Trudno wyróżnić się w grach Battle Royale, ale Apex Legends wyrobiło sobie markę na kliencie Valve. Dzięki zestawowi zapadających w pamięć, fantastycznych postaci z uderzającą grafiką i stylami rozgrywki, wyróżnia się na tle innych tytułów Battle Royale w Internecie. Ma uderzający wygląd, a rozgrywka jest ostra.

Często dodaje nowe mapy, postacie i aktualizacje balansu, nie wspominając o kosmetykach. Ma bogatą, głęboką historię, a każda postać ma motywację, dlaczego robi to, co robi w grze. Połącz to z szybką, pełną akcji rozgrywką i nie jest wielką tajemnicą, dlaczego jest tak dominująca na Steamie.


1) Gwiezdne wojny: Stara Republika

okładka youtube

Star Wars: The Old Republic nie cieszy się uznaniem, na jakie zasługuje. Jako klasyczna gra MMO ma jedne z najlepszych opowiadań, jakie można znaleźć w każdej grze wideo Star Wars. Wykorzystuje system Jasnej/Ciemnej Strony, podobny do tego, który można znaleźć w Mass Effect, a każda historia jest przyjemną rozgrywką.

Chociaż gra jest darmowa, istnieje opcjonalna subskrypcja, a korzyści są tego warte. Jednak z pewnością nie musisz wydawać pieniędzy i możesz grać w grę jako użytkownik f2p tak długo, jak chcesz. Jest tak wiele przygód i historii do grania, a rozgrywka to gratka. Chociaż wygląda na nieco przestarzałą, wciąż jest jedną z moich ulubionych gier MMO.


To także jedne z najlepszych darmowych gier na Steamie. Inne nie zostały dodane, jak Destiny 2, z powodu wielu płatnych rozszerzeń. Bez względu na to, jaki gatunek gier lubisz, prawdopodobnie gdzieś w witrynie sklepu Valve jest dostępna darmowa wersja.

Szybkie linki

Więcej od Sportskeeda


Źródło : https://www.sportskeeda.com/esports/10-best-free-games-steam-2023