10 najlepszych broni do gier wideo, ranking


Używanie broni jako formy rozgrywki jest prawie tak stare, jak same gry wideo. Od Atari 2600, aż po wysokiej klasy symulatory wojskowe PC, broń palna w grach wideo jest podstawą tego medium. Od zawsze niezawodnej strzelby po broń o charakterze fantastycznym i science-fantasy, gracze mieli do czynienia z szeroką gamą bum.


Powiązane: Najlepsze strzelanki pierwszoosobowe na PS1, ranking

W różnych gatunkach i franczyzach niektóre pistolety wyróżniały się na tle innych, przekraczając zasłonę elementów rozgrywki i same stając się ikonami. Niektóre bronie posunęły się tak daleko, że stały się twarzami serii, przedstawicielami odpowiednich serii IP, a nawet gier jako całości. Niezależnie od tego, czy chodzi o najeźdźców, bojowników, kosmitów, czy armię przeciwnego kraju, niektóre bronie są lepsze niż inne.

WIDEO DUALSHOCKERA DNIA

10 Karabin szturmowy Halo

Elegancka broń palna na bardziej cywilizowaną, kosmiczną przyszłość. Karabin szturmowy w różnych formach jest podstawą armii ludzkości w XXVI wieku i kamieniem węgielnym sieciowego trybu wieloosobowego w Halo. Niezależnie od tego, czy jest to 60-nabojowy wąż MA5B z Halo: Combat Evolved, czy 36-nabojowy uniwersalny MA40 w Halo Infinite, ta niezawodna sztuczna broń może przebić się przez wrogich graczy, żołnierzy Prometejczyków, piechotę Przymierza i dużo więcej.

Elegancki, futurystyczny i łatwy do zidentyfikowania karabin szturmowy Halo jest często prezentowany w mediach niezwiązanych z grami, pojawia się wraz z zabawkami, plakatami i powieściami, dzięki czemu karabin szturmowy jest nośnikiem pochodni dla ukochanej serii należącej do konsoli Xbox.

9 Grubas z Fallouta

bethesda zenimax rpg fallout 4 gracz używający broni grubasa

Niespecjalnie broń i niezbyt bezpieczna. Zarówno przed nuklearną apokalipsą, jak i długo po niej, mieszkańcy uniwersum Fallouta tworzyli dziwną i niezwykłą broń wojenną. Fat-Man jest dokładnie tym, na co wygląda, sprężynową, zamontowaną na ramieniu tubą ze złomu, która wystrzeliwuje bomby atomowe.

Powiązane: najbardziej kultowe zbroje w historii gier, ranking

Potężny we właściwych rękach Grubas o ogromnej wadze i drogiej amunicji zmusza graczy do trzymania go w rezerwie na specjalne okazje. Kiedy nadchodzą takie chwile, nagroda jest wspaniała. Nie ma nic lepszego niż popijanie lodowatej Nuka-Coli, gdy śmiercionośna horda wrogów zostaje zredukowana do radioaktywnych zwłok.

8 Karabin Lancera z Gears Of War

The Coalition trzecioosobowa strzelanka na konsolę Xbox obsługuje 5 postaci

Kto mógłby odmówić integralnie montowanym karabinom z piłą łańcuchową? Ponieważ świat jest zagrożony przez podziemnych wrogów, walczący mężczyźni i kobiety z COG potrzebują tylko najlepszej broni, aby powstrzymać hordy. Lansjer to potężny sprzęt, który może miotać ogniem piekielnym średniego zasięgu i z bliska zamieniać wrogów w mięso mielone.

Dźwięk i widok podkręconego Lancera unoszonego wysoko, by przeciąć kogoś na pół, zapadły w pamięć fanów Gears of War na całym świecie i nie bez powodu.

7 Interwencja w Modern Warfare 2 (2009).

zrzut ekranu gry wieloosobowej w totemie nieskończoności mw2

Wydany w idealnym momencie, gdy zarówno gry, jak i tworzenie treści internetowych szły w dobrym kierunku. Narodziny montażu i powstanie klanów gier sprawiły, że już bardzo udana gra Modern Warfare 2 stała się jeszcze bardziej istotna niż była. Ponieważ szybkie celowanie i podstępne strzały stały się tak powszechne jak granaty odłamkowe w każdym lobby, miliony oczu i uszu dobrze zapoznały się z interwencją.

Powiązane: Najbardziej przyjazne dla początkujących gry FPS

Sam dźwięk wystrzału stałby się sławny sam w sobie, powszechny w memach i montażach YouTube w całym Internecie. Wynikająca z tego dekada klipów snajperskich i montaży w różnych strzelankach na PC i konsole, wszystkie zrodziły się z Interwencji, a samo Call of Duty złożyło hołd tej broni w kilku przyszłych tytułach.

6 Minigun Grubego

Valve Hero fps ciężki zwiadowca i żołnierz w tf2

Oparta na klasach strzelanka z szalonymi i żywymi najemnikami to przepis na wesołość i szaleństwo. Team Fortress 2 sprawdza się w obu przypadkach, a ukochany rosyjski behemot, Gruby, jest czołgiem rezydentem gry i nosi broń odpowiednią do swojej roli. Gruby ma dostęp do ograniczonego, ale zróżnicowanego arsenału przenośnych ciężkich karabinów maszynowych do wyboru, ale dla samego Grubego i sporej liczby graczy preferuje uproszczoną skuteczność jego domyślnego miniguna.

Szybki ostrzał z pokaźnym zapasem amunicji, Gruby ustawiony obok poruszającego się ładunku lub zasobnika może z łatwością zamknąć całe linie i odeprzeć źle przygotowanych wrogów. Od animacji tworzonych przez fanów po oficjalne komiksy i mnóstwo gadżetów, Gruby i Minigun są zawsze na miejscu, jeśli nie z przodu i na środku. Od 15 lat dźwięk obracającego się i wystrzeliwującego miniguna penetruje serca i umysły oraz błony bębenkowe milionów użytkowników serwerów i filmów na YouTube.

5 Działo grawitacyjne Half Life 2

zawór fps źródło okres półtrwania silnika 2 pistolet grawitacyjny w użyciu

Nie tradycyjna broń, ale jednak broń. Rewolucyjny silnik fizyczny Half-Life 2 został uzbrojony i przekształcony w potężną broń użytkową, aby pomóc Gordonowi Freemanowi w dążeniu do powstrzymania Kombinatu. Gravity Gun może chwytać przedmioty i broń, umożliwiając graczowi swobodne przemieszczanie ich w celu zburzenia barier, ustawiania ramp skrzynkowych w celu poruszania się po półkach lub strzelania z drewnianych skrzyń w Żołnierzy Kombinatu i rozbijania ich twarzy. i wiele więcej, Gravity Gun zmienił nowy system fizyki Valve w narzędzie dające możliwości rozgrywki w przełomowy sposób.

Związane z: Halo: Best Spartans, Ranking

Wpływ tej broni rozprzestrzeniłby się poza sam Half-Life 2, ponieważ fan-mod stał się oficjalną grą Garry’s Mod dalej modyfikował broń, tworząc pistolet fizyczny. To nowe narzędzie pozwala ludziom indywidualnie modyfikować i pozować elementy i modele Source Engine, dając początek scenie animacji Garry’s Mod, która zdominowała YouTube pod koniec 2000 roku.

4 Złoty pistolet (Goldeneye N64)

Zrzut ekranu Goldeneye z rzadką liczbą klatek na sekundę w grze Nintendo

Nintendo już dawno było w tyle za strzelankami FPS w porównaniu z Sony i Microsoftem, ale kiedy wkładają kapelusz na ring, odnoszą większy sukces niż nie. Goldeneye zdominowało nocne sesje gier wieloosobowych dla wielu dzieci z lat 90. i ugruntowało dziesięcioletnią obecność w medium gier wideo, a potencjał zabijania jednym strzałem Golden Gun sprawił, że była to broń, o którą wybuchały niezliczone strzelaniny, gdy gracze próbowali odmówić broni swoim sprzeciw.

Jeszcze bardziej kultowy od włączenia go do tej gry niż film o Jamesie Bondzie, którego tytuł się pojawił, Złoty Pistolet wycelowany w twoją stronę był ostatnią rzeczą, którą wielu przegranych graczy widziało na wielu telewizorach CRT.

3 Mega Buster Mega Mana

capcom NES sidescroller Mega Man strzela z broni

Zdmuchnięcie złych robotów, zanim kontrolerzy mieli więcej niż cztery przyciski. Mega Man od dziesięcioleci używa swojej wysoce konfigurowalnej armaty Mega Buster do obrony ludzkości przed zbuntowanymi maszynami i złymi lekarzami i ani razu go to nie zawiodło.

Zdolny do wchłaniania i integrowania innej broni i technologii pokonanych wrogów, Mega buster pozwala Mega Manowi dostosować się i opracować strategię na nowe zagrożenia, wykorzystując technologie starych wrogów, aby wykorzystać ich słabości. Konieczność grania w kamień, papier, nożyce z dziesiątkami tematycznych złoczyńców robotów to trudne zadanie, ale dzięki Mega Busterowi Mega Manowi udaje się sprawić, by to działało raz za razem.

2 AWP Counter-Strike’a

Zrzut ekranu z karabinu snajperskiego Valve csgo fps w grze

Uniwersalne karabiny snajperskie do gier wideo, które miliony ludzi na całym świecie znają w jakimś kształcie lub formie. Karabin snajperski AWP Counter-Strike’a, a konkretnie wcielenie Global Offensive, to broń, która może zabić jednym strzałem, która dominuje w meczach rankingowych i zwykłych od ponad dekady.

Powiązane: Najlepsze horrory science fiction, rankingowe

AWP, gwiazda niezliczonych montaży, transmitowanych meczów głównych lig i tysięcy zabawnych momentów na YouTube, i rozpoznawalny dźwięk wystrzałów jest tak samo częścią tożsamości Counter Strike, jak rozbrajanie bomb i rozpakowywanie noży. Ze skórkami broni wartymi tysiące dolarów w świecie rzeczywistym, AWP może być również najdroższą bronią do gier wideo, w którą można zainwestować, oprócz tego, że jest jedną z najlepszych.

1 Superstrzelba z DOOM-a

przerywnik ze strzelby id software fps doom 2016

Dla większości nie jest to zaskoczeniem, ale czego innego można się spodziewać? Dwulufowa strzelba z serii DOOM stała się tak kultowa, że ​​z dodatkiem łańcuszka z hakiem stała się podstawową bronią w pętli bojowej DOOM Eternal.

Dzięki dwóm lufom jedno pociągnięcie spustu wystrzeliwuje falę śmiercionośnych pocisków w demoniczne hordy, które stoją na drodze Zabójcy Zagłady. Przez ponad trzy dekady Super Shotgun kształtował filozofię projektowania gier wideo na temat tego, jak strzelby powinny wchodzić w interakcję ze światem gry w porównaniu z innymi rodzajami broni i gadżetami. Odwieczny obraz DOOM-a, podstawa całego gatunku FPS, to człowiek w zielonej zbroi wspomaganej, mnóstwo demonicznych stworzeń i niezła, mocna strzelba, która trzyma je na dystans.

Dalej: Najtrudniejsze gry FPS, jakie kiedykolwiek powstały, rankingŹródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=64152935f5d044848defaf6b728ea2a7&url=https%3A%2F%2Fwww.dualshockers.com%2Fbest-video-game-guns%2F&c=1746740493584436869&mkt=fr-fr