10 najbogatszych streamerów Twitcha w 2023 roku


Więcej osób gra w gry wideo na całym świecie, umożliwiając platformom takim jak Twitch zdobycie większej liczby użytkowników. W końcu stała się dobrze znaną aplikacją, w której ludzie mogą dzielić się swoją pasją do gier wideo na całym świecie. Co więcej, streamerzy Twitcha wyrobili sobie markę, gromadząc popularność i bogactwo.

Zastanawialiście się kiedyś, jak dotarli na szczyt? Poznanie ich życia pomoże ci dowiedzieć się, co jest potrzebne, aby odnieść sukces na Twitchu. Co ważniejsze, mogą zainspirować Cię do pójścia w ich ślady i zostania wybitnymi streamerami online.

W tym artykule omówimy 10 najbogatszych streamerów Twitcha na podstawie ich wartości netto. To jest akumulacja pieniędzy, które otrzymują od widzów, platformy, ich firm i sponsorów. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym twórcą treści, czy tylko ciekawią Cię trendy w grach online, zostań i przeczytaj więcej.

10 najbogatszych streamerów Twitcha

  1. Felix Kjellberg (PewDiePie)
  2. Tyler Blevins (ninja)
  3. Michael Grzesiek (Całun)
  4. Felix Lengyel (xQc)
  5. Jaryd Russell Lazar (Summit1g)
  6. Nicholas Kolcheff (NICKMERCS)
  7. Rabia Yazbek (NightBlue3)
  8. Timothy John Bater (TimTheTatMan)
  9. Tom Cassell (syndykat)
  10. Imane Anys (Pokimane)

1. Felix Kjellberg (PewDiePie) – 40 milionów dolarów

Źródło zdjęcia: dexerto.com

Felix Arvid Ulf Kjellberg jest jednym z pierwszych twórców treści w YouTube. Był tam, zanim rola „internetowego influencera” stała się realną karierą.

W 2023 roku szwedzki gracz zaczął publikować filmy, na których gra w gry wideo, takie jak strzelanka FPS Call of Duty. Później Kjellberg zyskał więcej widzów, grając w horror Amnesia.

Wtedy pojawił się w memach skupiających się na jego przezabawnych reakcjach na jumpscare. Obecnie skupia się na życiu rodzinnym w Japonii.

Stworzył jednak kanał na Twitchu, który odtwarza jego poprzednie treści w pętli. W rezultacie ten „Nieskończony strumień” pozwala mu zarabiać, mimo że rzadko publikuje nowe treści.

PewDiePie ma również markę odzieżową o nazwie Tsuki. Jego kariera online i przedsięwzięcia biznesowe łącznie umożliwiły mu zbudowanie majątku netto o wartości 40 milionów dolarów, co czyni go najbogatszym streamerem Twitcha

2. Tyler Blevins (Ninja) – 40 milionów dolarów

To jest Ninja.

Źródło zdjęcia: the-sun.com

W porównaniu do Felixa Kjellberga Tyler Blevins rozpoczął swoją karierę online w odwrotnej kolejności. Zaczął publikować profesjonalne treści związane z grami na Twitchu, zanim przeszedł na YouTube.

W 2009 roku Blevins stał się znany z grania w strzelankę pierwszoosobową Halo 3. Grał w różnych organizacjach e-sportowych, takich jak Renegates, Cloud9 i Team Liquid.

Może ci się spodobać także: 10 najbogatszych YouTuberów w 2023 roku

W końcu Blevins został streamerem Twitcha Ninja, zyskując sławę dzięki swoim umiejętnościom w strzelance pierwszoosobowej typu battle royale, Fortnite. Z kolei zarobił miliony na przychodach i sponsoringu.

Jednak Ninja opuścił platformę w 2019 roku i kontynuował streaming na YouTube. Niemniej Blevins jest jednym z najbogatszych streamerów Twitcha, z majątkiem wartym 40 milionów dolarów.

3. Michael Grzesiek (Całun) – 22 miliony dolarów

To jest Całun.

Źródło zdjęcia: dexerto.com

Micheal Grzesiek, czyli Shroud, jest drugim najbogatszym streamerem Twitcha na świecie, z majątkiem wartym 22 miliony dolarów. Karierę online rozpoczął jako zawodowy sportowiec e-sportowy.

Grzesiek skupił się na pierwszoosobowej grze wieloosobowej Counter-Strike: Global Offensive czy CS:GO. Grał w różnych drużynach e-sportowych, takich jak Manajuma i Cloud9.

Może ci się spodobać również: Na Twitchu streaming to także podróżowanie

Pomógł temu drugiemu zdobyć pierwsze miejsce w 4. sezonie ESL Pro League 2016. Karierę na Twitchu rozpoczął jednak w 2013 roku, grając w CS:GO, PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) i Valorant.

Opuścił Cloud9 w kwietniu 2018 roku i przeszedł na emeryturę jako zawodowy gracz Counter-Strike. Obecnie ma miliony fanów i majątek netto, co czyni go jednym z najbogatszych streamerów Twitcha.

4. Felix Lengyel (xQc) – 13,5 miliona dolarów

To jeden z najbogatszych streamerów na Twitchu.

Źródło zdjęcia: dotesports.com

Felix Lengyel to emerytowany gracz e-sportowy, który stał się jednym z najbogatszych streamerów Twitcha. Zaczął udostępniać treści w 2014 roku w wieku 19 lat. W tym roku zdobył 10 milionów obserwujących i 518 milionów wyświetleń.

W 2019 roku grał w drużynie Dallas Fuel w Overwatch League. Ponadto Team Canada zaprezentował go w Pucharze Świata Overwatch. Niestety grupa zwolniła go w połowie sezonu z powodu powtarzających się zawieszeń i innych problemów.

Następnie xQc poświęcił swój czas i wysiłek na przesyłanie strumieniowe. W grudniu 2019 roku był najczęściej oglądanym streamerem, z 54 milionami godzin czasu transmisji i 13,5 miliona dolarów majątku netto.

5. Jaryd Russell Lazar (Summit1g) – 11,5 miliona dolarów

To jeden z najbogatszych streamerów na Twitchu.

Źródło zdjęcia: levelpush.com

Jaryd Russell Lazar to profesjonalny amerykański streamer Twitch, YouTuber i emerytowany gracz CS:GO. Grał w profesjonalnych zespołach e-sportowych, takich jak A51 i Mythic.

W 2012 roku opuścił profesjonalną scenę gier, aby dzielić się rozgrywkami na żywo. Stał się popularny grając w Grand Theft Auto V, Sea of ​​Thieves, Valorant, Foxhole, iRacing i DayZ.

Może ci się spodobać także: Twitch ślubuje walczyć z atakami nienawiści na tle rasistowskim

W 2018 roku kanał Summit1g stał się najczęściej obserwowanym kanałem na Twitchu. Podpisał wieloletnią umowę z platformą dwa lata później, aby zapewnić wsparcie treści.

Podobnie jak PewDiePie i Ninja, podwaja się jako YouTuber z milionem subskrybentów. Jest jednym z najbogatszych streamerów Twitcha, z majątkiem netto 11,5 miliona dolarów.

6. Nicholas Kolcheff (NICKMERCS) – 9 milionów dolarów

To jest NICKMERCS.

Źródło zdjęcia: upcomer.com

Nicholas Kolcheff to amerykański streamer i YouTuber na Twitchu. Był także współzałożycielem firmy zajmującej się e-sportem i rozrywką, klanu FaZe. Swoją karierę w streamingu rozpoczął w Justin TV w 2010 roku.

Później Kolcheff stworzył kanał na YouTube, który w chwili pisania tego tekstu zyskał ponad cztery miliony subskrybentów. W 2011 roku NICKMERCS zaczął pojawiać się na Twitchu, grając w dobrze znane tytuły, takie jak Call of Duty: Warzone, Fortnite i Apex Legends.

Kolcheff ma ponad sześć milionów obserwujących na Twitchu i 171 milionów wyświetleń. Jest także jednym z najbogatszych streamerów Twitcha, z majątkiem wartym 9 milionów dolarów.

7. Rabia Yazbek (NightBlue3) – 7,6 miliona dolarów

To jeden z najbogatszych streamerów na Twitchu.

Źródło zdjęcia: newsweek.com

Podobnie jak NICKMERCS, Rabia Yazbek jest twórcą treści na YouTube i Twitchu. Jednak stał się znany z innej gry wideo, League of Legends. W 2018 roku grał w turnieju League of Legends All-Stars, gdzie wygrał pokazowy mecz NA vs. EU.

Yazbek jest jednym z najbardziej konsekwentnych twórców treści, z ponad trzema milionami obserwujących i 257 milionami wyświetleń. Ma również kanał YouTube o nazwie NightBlue3, który stworzył w kwietniu 2008 roku.

Ma około dwóch milionów subskrybentów i 11 milionów wyświetleń. Obecnie Yazbek przesyła strumieniowo inne znane gry, takie jak Fortnite, PUBG i Ark Genesis. Jest także jednym z najbogatszych streamerów Twitcha, z majątkiem netto wynoszącym 7,6 miliona dolarów.

8. Timothy John Bater (TimTheTatMan) – 7 milionów dolarów

To jeden z najbogatszych streamerów na Twitchu.

Źródło zdjęcia: insidesport.in

Timothy John Bater był jednym z pierwszych twórców treści na Twitchu. Swoją karierę w streamingu rozpoczął w 2012 roku, szybko zyskując lojalną publiczność. Pokazał swoje umiejętności w grze Fortnite, ale współpracował z innymi wschodzącymi twórcami.

W rezultacie ostatecznie wspiął się na szczyt hierarchii platformy. Bater współpracował z kilkoma firmami, takimi jak NzxtBld, UltraGear i Razer. Miał również ograniczoną umowę promocyjną z meksykańską restauracją Chipotle, która zawierała burrito TimTheTatMan.

Obecnie gra w inne gry, takie jak Overwatch i Call of Duty. Ponadto Bater jest jednym z najbogatszych streamerów Twitcha, z majątkiem netto wynoszącym 7 milionów dolarów.

9. Tom Cassell (Syndicate) – 6 milionów dolarów

To jest Syndykat.

Źródło zdjęcia: gameinformer.com

Tom Cassell jest brytyjskim vloggerem, YouTuberem i streamerem na Twitchu. Jednak Syndicate walczył we wczesnych latach. Cassell sprzedawał napoje w szkole, aby kupić 42-calowy telewizor, gdy miał 15 lat.

Później pracował w McDonald’s i wydawał swoje dochody na sprzęt do gier do filmów na YouTube. Karierę w grach online rozpoczął w 2010 roku, publikując komentarze i filmy na żywo z Call of Duty i Minecraft na YouTube.

Może Cię również zainteresować: Jak przekazać darowiznę na Twitchu

Ponadto, według The Richest, był jedną z gwiazd gier online tamtego roku. Później został streamerem Twitcha w popularnych grach wideo, takich jak Call of Duty i Halo.

Jego kanały na YouTube zyskały 13 milionów subskrybentów, a jego kanał na Twitchu miał trzy miliony obserwujących i 76 milionów wyświetleń. W rezultacie Cassell stał się jednym z najbogatszych streamerów Twitcha, z majątkiem netto wynoszącym 6 milionów dolarów.

10. Imane Anys (Pokimane) – 2,5 miliona dolarów

To jeden z najbogatszych streamerów na Twitchu.

Źródło zdjęcia: nme.com

Oto jedyna żeńska streamerka Twitcha na tej liście. Imane Anys, czyli Pokimane, zaczęła streamować na platformie w 2013 roku. Skupiła się na graniu w gry takie jak Among Us, Minecraft, League of Legends, Fortnite i Valorant.

Jednak Pokimane miała strumienie komentarzy, w których reagowała na treści innych osób. Anys współpracuje również z wieloma firmami. Na przykład współpracowała ze Spotify przy wyselekcjonowanej liście odtwarzania o nazwie „Poki’s Picks”.

Zawierała 51 piosenek z gatunków takich jak J-Pop, Hip-Hop i Future Funk. Przebrała się także za popularną animowaną postać „Lo-Fi Hip-Hop Girl” z kanału YouTube „chill beats”. Obecnie Anys jest jednym z najbogatszych streamerów Twitcha, z majątkiem wartym 2,5 miliona dolarów.

Wniosek

Rozwój gier umożliwił osobom z tej listy stać się najbogatszymi streamerami Twitcha. Jeśli pasjonujesz się grami, możesz pójść w ich ślady i zostać twórcą treści.

Udowodnili, że możesz zostać milionerem dzięki Twitchowi i innym platformom internetowym. Powinieneś jednak wziąć pod uwagę poświęcenie, kreatywność i szczęście, których potrzebujesz, aby odnieść sukces.

Czy chcesz zobaczyć, co będzie dalej z grami online? Śledź Inquirer Tech, aby uzyskać najnowsze wskazówki i trendy dotyczące sztucznej inteligencji, gier wideo, gadżetów i nie tylko.

Często zadawane pytania dotyczące najbogatszych streamerów Twitcha

Kto jest najbogatszym streamerem Twitcha?

Felix Kjellberg, czyli PewDiePie, to najbogatszy streamer Twitcha z majątkiem wartym 40 milionów dolarów. Jak na ironię, nie zaczął streamować na Twitchu. Zamiast tego stał się sławny i bogaty, publikując treści na YouTube przez ponad dekadę. Obecnie Kjellberg zarabia na Twitchu, publikując pętlę swoich starych treści na YT.

W jaki sposób streamerzy Twitcha stają się bogaci?

Streamerzy Twitcha zarabiają na bitach, czyli cyfrowych punktach, które otrzymują od widzów, wymienialnych na walutę fiducjarną. Ponadto pobierają pieniądze za subskrypcje w zamian za treści tylko dla fanów. Później współpracują z firmami, gdy staną się popularne, pozwalając im zarobić miliony dolarów.

Jak mogę zarabiać na Twitchu?

Skoncentruj się na tym, by stać się rozrywkowym streamerem Twitcha, który oferuje unikalną zawartość. W końcu zyskasz fanów, którzy będą chcieli płacić za Twoje transmisje. Powinieneś także rozszerzyć swoją działalność na inne platformy, aby mieć pewność, że więcej osób zobaczy Twoje treści. Później możesz przyciągnąć uwagę firm gotowych zapłacić miliony za sponsoring.


Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja powiodła się.

Przeczytaj Dalej

Nie przegap najnowszych wiadomości i informacji.

Subskrybuj INQUIRER PLUS, aby uzyskać dostęp do The Philippine Daily Inquirer i innych ponad 70 tytułów, udostępniać do 5 gadżetów, słuchać wiadomości, pobierać już o 4 rano i udostępniać artykuły w mediach społecznościowych. Zadzwoń pod numer 896 6000.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6463855c4f0c4d11b1325be63519e771&url=https%3A%2F%2Ftechnology.inquirer.net%2F124092%2Fthe-richest-twitch-streamers-2023&c=18132614759109551891&mkt=fr-fr