Zespół RICOCHET z Call of Duty wykorzystuje uczenie maszynowe do tropienia oszustów w Warzone i Modern Warfare 3

Najnowsze informacje na temat Call of Duty: Modern Warfare 3 i Warzone

Wysiłki mające na celu uniknięcie oszustwa

Nowe informacje od zespołu RICOCHET firmy Activision ujawniają postęp w wysiłkach przeciwdziałających oszustwom w Call of Duty: Modern Warfare 3 i Warzone. Wysiłki te polegają na wykorzystaniu sztucznej inteligencji do identyfikowania podejrzanych zachowań i karania oszustów.

Zespół stosuje także zabawne i upokarzające taktyki, aby odstraszyć oszustów w trybie wieloosobowym i Warzone, a także korzysta z coraz bardziej wyrafinowanych metod wykrywania oszustw.

Ochrona przed oszustwami

Zespół RICOCHET ogłosił aktualizację narzędzia do badania powtórek, które pomaga konwertować przechwycone dane z gry na wewnętrzne filmy, ułatwiając przeglądanie meczów graczy i wykrywanie podejrzanych zachowań. Wprowadzono narzędzie do uczenia maszynowego, które jeszcze szybciej identyfikuje podejrzane zachowania, umożliwiając ocenę nawet 1000 klipów dziennie.

Model ten będzie również używany we wszystkich grach Call of Duty obecnie chronionych przez RICOCHET: Anti-Cheat, dzięki sztucznej inteligencji moderującej rozmowy głosowe między graczami oraz upokarzającej i zabawnej taktyce odstraszającej oszustów w trybie wieloosobowym i Warzone.

Nowa taktyka

Ostatnią sztuczką Zespołu Ricochet jest Splat. Jeśli gracz podejrzany o oszukiwanie aktywuje Splat podczas gry, jego spadochron zostaje natychmiast dezaktywowany, co powoduje natychmiastową awarię. Może także dostosować prędkość gracza. Umożliwi nam to dalsze gromadzenie informacji o próbach oszustwa w celu udoskonalenia technik wykrywania.

Od czasu wprowadzenia tych środków ponad 80 000 kont zostało zablokowanych po wykryciu oszustwa. Środki te mają zastosowanie ściśle i wykluczają ryzyko zgłoszenia nadużycia lub ukarania niewinnego gracza.

Źródło: www.bing.com