Za kilka dni Activision ponownie zostaje oskarżone o plagiat w Call of Duty Warzone i Vanguard


Z tej okazji deweloper mógł „zainspirować się” jednym z projektów gry Dedrop.

W zeszłym roku Activision było oskarżony o plagiat według projektu jednej z jego postaci. Jeszcze kilka dni temu ta sytuacja powtórzyła się ze skórą-operatorem psów. A teraz deweloper ponownie znalazł się w centrum uwagi, prezentując kosmetyk w Call of Duty: Warzone y Vanguard, który za bardzo przypomina jeden ze strojów przedstawionych w Deaddropgra stworzona przez Midnight Society (studio stworzone przez streamera Dr. Disrespect).

Dedrop to tytuł, który integruje NFT, dzięki czemu gracze mogą zdobyć paczki, które odblokowują unikalne skórki. Obejmuje to kosmetyk, który możesz zobaczyć w tweecie wstawionym nad tymi liniami; sztuka zaprojektowana przez Robert Kręglektóry był kreatywny i liderem społeczności w Infinity Ward przed rozpoczęciem innych projektów.

Bowling nie wspomniał bezpośrednio o plagiatach zgłoszonych przez użytkownika ModenasHD na Twitterze, ale szybko napisał post komentujący: „Przynajmniej umieść na nim moje imię“. Z drugiej strony są tacy, którzy bronią Activision, twierdząc, że chodzi o kontrowersyjny projekt połączenie dwóch kosmetyków już stworzone przez dewelopera w przeszłości. Chociaż cechy są podobne, istnieje więcej podobieństw ze sztuką gry w kręgle.

Ważne jest, aby pamiętać, że Activision właśnie wyszło z bardzo podobnej kontrowersji, ponieważ w zeszłym tygodniu usunęło skórkę operatora psa, o której mówiliśmy na początku wiadomości i przeprosiliśmy społeczność. Tak czy inaczej, będziemy zwracać uwagę na ewolucję tej sytuacji w przypadku wystąpienia podobnego rezultatu.

Więcej o: Call of Duty: Warzone, Call of Duty: Vanguard y Activision.Źródło : https://www.archynewsy.com/activision-is-again-accused-of-plagiarism-in-call-of-duty-warzone-and-vanguard-in-a-few-days/