DMZ w Call of Duty – historia przed Warzone.

DMZ był już w planach przed Warzone?

Infinity Ward, twórcy gry wieloosobowej w serii Call of Duty, potwierdzili, że mieli działający prototyp DMZ, zanim jeszcze rozpoczęły się prace nad mapą Warzone w Verdansk. DMZ, bardziej taktyczny tryb gry, został zbudowany jako pierwszy, choć ujrzał światło dzienne dopiero w 2022 roku. Koncepcja DMZ była pięć lat temu i pozostała nienaruszona dla tego, co mamy teraz w Warzone 2. Deweloperzy mieli dalekowzroczność, aby rozpocząć planowanie wiele lat temu, ale ostatecznie skupili się na tym, co zamiast tego odniosłoby ogromny sukces BR.

DMZ – co to za tryb gry?

DMZ to bardziej taktyczny tryb gry, w którym grający rzucają się na rozległe, otwarte pole bitwy, współpracując ze sztuczną inteligencją, zdobywając łupy i wydobywając cenne towary, zanim zrobią to wszystko od nowa. Twórcy aktywnie testowali podejście CoD do tego stylu FPS, zanim rozpoczęły się prace nad pierwszą iteracją Battle Royale.

Czy DMZ mógłby trafić na rynek przed Warzone?

Gdyby Infinity Ward podwoiło DMZ wcześniej, fani CoD mogliby czekać kilka lat dłużej na Warzone. Deweloperzy mieli dalekowzroczność, aby rozpocząć planowanie wiele lat temu, ale ostatecznie skupili się na tym, co zamiast tego odniosłoby ogromny sukces BR.

„Ogólnie rzecz biorąc, dobre tworzenie gier polega na próbowaniu szalonych, przerażających rzeczy” — żartował Smith po ujawnieniu wczesnych początków DMZ.

Jaki jest plan deweloperów CoD na przyszłość?

Kto wie, z czym jeszcze twórcy CoD mogą już eksperymentować w celu ostatecznego wydania lat później. Biorąc pod uwagę, jak wcześnie eksperymentowano z DMZ, tak naprawdę nie wiadomo, co twórcy CoD mogą już planować na następne kilka lat. Najwyraźniej poza samymi corocznymi wydaniami, ale jeszcze bardziej ekspansywne, definiujące franczyzę tryby mogą być dziś w fazie prototypu.

Źródło: Dexerto.