World Series of Warzone 2023: pobite rekordy oglądalności, przewyższające mistrzów CDL

World Series of Warzone 2023 właśnie ustanowiło nowe rekordy oglądalności, przewyższając nawet tegoroczne wydarzenie Call of Duty League Champs.

Zwycięska trójka

WSOW 2023 właśnie dobiegł końca, gdy fani zobaczyli, jak Shifty, Sage i Biffle ukoronowali najlepsze trio Warzone, kończąc turniej z przytłaczającą przewagą 75 punktów. Pomimo powolnego początku, dwa piąte miejsca i dwa pierwsze miejsca oraz niesamowicie dominująca szósta gra zapewniły im trofeum.

Rekordy widowni

Ogromne zwycięstwo trio wywołało także ogromne zainteresowanie sceną Warzone, a turniej pobił wszelkie rekordy oglądalności, przyciągając więcej widzów niż tegoroczni mistrzowie CDL. Według Activision w szczytowym okresie finały światowe oglądało na żywo 378 316 widzów, a dodatkowe 3000 widzów oglądało na żywo w Cooper Box Arena.

Udany turniej

Activision twierdzi, że World Series of Warzone był jak dotąd najbardziej udanym turniejem e-sportowym Warzone, z udziałem ponad 378 316 widzów na żywo i 3000 osób na arenie.

Liczba ta pobija rekord widowni CDL wynoszący 335 170 widzów podczas tegorocznego turnieju Major 3, w którym w finale znalazły się drużyny FaZe i OpTic Texas z Atlanty. Tak naprawdę żaden inny turniej CoD w tym roku kalendarzowym nie może poszczycić się lepszym rekordem niż ten turniej Warzone.

Jednak według statystyk Esport Charts zanotowali najwyższą frekwencję na poziomie 308 289, co i tak przewyższa wynik CDL Champs 2023, w którym w finale znalazły się drużyny New York Subliners i Toronto Ultra.

Turniej cieszący się dużą oglądalnością

Pomimo tego, że WSOW nie przewyższył całkowicie oglądalności CDL, jest to jeden z najchętniej oglądanych turniejów Warzone. Została jednak pokonana przez wydarzenie Twitch Rivals x WSOW 2021, co nie jest zaskakujące, ponieważ było to ogromne wydarzenie Twitch Rivals w szczytowym okresie popularności gry.

Konsekwencje finału międzynarodowego

Po tym międzynarodowym finale LAN zaszły pewne zmiany, a Shifty w wywiadzie dla GGRecon opowiedział o możliwym przejściu do CDL po swoim ogromnym zwycięstwie na WSOW.

Źródło: www.dexerto.com