Call of Duty: Warzone 2 – funkcja zbliżeniowego czatu wyłączona

Funkcja zbliżeniowego czatu głosowego i globalnego czatu tekstowego wyłączone w Call of Duty: Warzone 2

Firma Raven Software ogłosiła, że wyłączyła funkcję zbliżeniowego czatu głosowego i globalnego czatu tekstowego w grze rankingowej Call of Duty: Warzone 2, co oznacza, że gracze nie będą mogli komunikować się z kolegami z drużyny i wrogami w grze. Ograniczenia w Strefie wojny 2 zostały wcześniej rozszerzone poprzez usunięcie serii zabójstw min kasetowych i dronów bombowych.

Strefa wojny 2 różni się od swojego poprzednika wprowadzając nowe funkcje rozgrywki i zmiany, takie jak dodanie list odtwarzania z perspektywy trzeciej osoby, przerobiony tryb Gułag 2 na 2 i różne wyposażenie. Inne funkcje, takie jak dzielone kręgi gazowe i tryb DMZ w Strefie wojny 2 oferują również graczom swobodną zabawę.

Zbliżeniowy czat głosowy to jedna z tych fajnych funkcji, pozwalająca graczom rozmawiać z członkami drużyny znajdującymi się w pobliżu na mapie. Chociaż to narzędzie komunikacji może być używane do tworzenia immersyjnych interakcji, wielu graczy uważa, że zwiększyło to poziom toksyczności w grze.

Raven Software wyłączyło czat głosowy i globalny czat tekstowy w Strefie wojny 2 bez podania konkretnego powodu. Deweloperzy powiedzieli, że decyzja została podjęta po dalszym rozważeniu z Treyarch Studios. Teraz gracze nie będą mogli słyszeć i rozmawiać ze swoimi kolegami z drużyny i wrogami w meczach rankingowych. W komentarzach reakcja na tę decyzję była zdecydowanie pozytywna.

Zbliżeniowy czat głosowy i globalny czat tekstowy okazały się dwiema kontrowersyjnymi funkcjami Strefy wojny 2, pozwalając niektórym graczom nękać innych w grze. Chociaż niektórzy gracze mogli używać zbliżeniowego czatu głosowego w kreatywny sposób, aby uzyskać sprawiedliwą przewagę, narzędzie komunikacyjne nie podobało się niektórym graczom, ponieważ otwierało drzwi do nękania. Z drugiej strony globalny czat tekstowy utorował drogę dla niektórych toksycznych treści, które mogą zaszkodzić graczom w lobby gry.

Na razie gracze będą musieli grać w trybie swobodnym Strefy wojny 2, aby tworzyć zabawne sposoby, aby ich gry były zabawne i chaotyczne. Nie wiadomo, kiedy i czy te dwie funkcje zostaną ponownie dodane do gry rankingowej. Call of Duty: Warzone 2 jest dostępna na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Źródło: gamerant.com.