Warzone 2 Crossplay i wsparcie międzyplatformowe: Co ty…


Jeśli zastanawiasz się, czy Warzone 2 jest wieloplatformowy i obsługuje crossplay, to dobrze trafiłeś. Oto czego możesz się spodziewać.

Czy możemy zagrać w grę międzyplatformową Warzone 2? | © Aktywacja

Warzone 2 jest tuż za rogiem i wszyscy nie możemy się doczekać, aby zanurzyć się w kontynuacji niesamowicie udanego Call of Duty Battle Royale z 2020 roku. Ponieważ Warzone 2 po raz kolejny będzie podążać za typową formułą Battle Royale, oczywiście będziemy mogli wskoczyć do akcji jako drużyna z naszymi najlepszymi kumplami. I oczywiście nasuwa się pytanie: czy Warzone 2 ma crossplay? Czy mogę grać w Warzone na PC z moimi kumplami na PlayStation i Xbox?

Warzone 2: Crossplay i cross-platform prawdopodobnie

Tak, podobnie jak Warzone, Warzone 2 prawdopodobnie będzie wspierać cross-play i cross-platform. Oznacza to, że gracze mogą grać w Warzone 2 ze znajomymi na PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 i PS5. Ponownie pojawi się także postęp krzyżowy, dzięki czemu możesz zabrać ze sobą postępy w grze za każdym razem, gdy przełączasz się z komputera na konsolę lub coś podobnego.

Jeśli nas o to zapytasz, crossplay jest również niezbędny dla sukcesu battle royale. W końcu w każdym lobby potrzebnych jest wielu graczy, a ponieważ wiele trybów gry jest przeznaczonych dla drużyn składających się z maksymalnie czterech graczy, ułatwia to dobieranie graczy, gdy wszystkie platformy mogą grać razem. Nie ma wątpliwości, że Warzone 2 znów będzie miał odwieczna dyskusja o Aim Assist na konsolach i cheats na PC, ale warto mi, jeśli mogę grać z kumplami na konsoli.

Pamiętasz te cholerne pistolety?

Jak dezaktywować grę międzyplatformową w Warzone 2

Nie wiemy jeszcze, czy crossplay można wyłączyć, ale mocno zakładamy, że tak. W oryginalnym Warzone crossplay można wyłączyć w dowolnym momencie w menu, przynajmniej na PlayStation, w następujący sposób:

  • Przejdź do ustawień
  • Przejdź do zakładki „Konto”
  • Ustaw „Crossplay” na „Wyłączone”

Na Xbox i PC możesz również wyłączyć tę opcję, ale zostaniesz poproszony o jej reaktywację w matchmakingu. Mocno zakładamy, że opcja dezaktywacji crossplay będzie ponownie dostępna w Warzone 2 i mamy nadzieję, że będzie działać również na PC i Xboksie.

Jak dodać gracza z innej platformy?

Jeśli chcesz grać ze znajomym na innej platformie, musisz dodać go do swojej listy znajomych z jego identyfikatorem Activision. Na PC znajomych można również dodawać za pomocą ich identyfikatora Battle.net (w Warzone 2 może też działać Steam), ale jeśli chcesz dodać odtwarzacz Xbox lub PlayStation, musi to być identyfikator Activision.

  • Przejdź do „Społeczności” w menu
  • Wybierz „Zaproś znajomych”
  • Wybierz „Wprowadź konto Activision, aby zaprosić”
  • Wprowadź identyfikator Activision znajomego (np. Nazwa gracza #1234567) i wyślij zaproszenie

To wszystko, co można powiedzieć o grze międzyplatformowej w Warzone 2. Wyczyść swój dysk twardy i powiedz swoim kumplom, że Warzone 2 zostanie wydane najprawdopodobniej 16 listopada.Źródło : https://earlygame.com/call-of-duty/warzone-2-crossplay-cross-platform