Uważaj na graczy Warzone, ryzykują, że zostaną „splamieni”, jeśli oszukują

Gry Call of Duty i ich zabezpieczenia przed oszustami

Gry z serii Call of Duty są często podatne na ataki hakerów, którzy wykorzystują system do uzyskania wszelkiego rodzaju korzyści. Właśnie dlatego Modern Warfare III, najnowsza odsłona serii strzelanek pierwszoosobowych, wprowadza kilka nowych zabezpieczeń zapobiegających oszustwom – w tym zabawny środek dla Warzone, który dosłownie zmiażdży oszustów na ziemię.

Nowa taktyka zapobiegająca oszustwom w Warzone

W poście z 9 listopada na stronie internetowej Call of Duty grupa Activision zajmująca się przeciwdziałaniem oszustwom, Team Ricochet, ujawniła „splat”, nową taktykę przeciwdziałającą oszustwom, mającą na celu natychmiastowe wykrywanie oszustów i hakerów w grze i rozprawienie się z nimi. oczywiste: gdy oszust zostanie wykryty przed rozmieszczeniem (podczas skoku z samolotu i na początku każdego meczu Warzone), oprogramowanie zapobiegające oszustwom w strzelance typu Battle Royale innej firmy przetnie sznurki spadochronu swojej postaci powodując ich po prostu upadnięcie na ziemię. Zespół Ricochet stwierdził, że zostanie to zrobione „losowo i dla zabawy” i że haker po prostu upadnie na ziemię, nadając temu miejscu nowy połysk czerwonej farby. Fuj.

Czasami jednak oszustom uchodzi to na sucho. To część gry, prawda? Eksploatacja i hakowanie pozwalają złym aktorom ominąć przeszkody. Zespół Ricochet zdaje sobie z tego sprawę i ma odpowiedź dla tych, którzy mogą prześliznąć się przez szczeliny i bezpiecznie dotrzeć do strefy działań wojennych.

„Ale co się stanie, jeśli złapiemy ich po rozmieszczeniu? Cóż, Splat może również dostosować prędkość gracza, zamieniając mały skok w nurkowanie na głębokość 3000 metrów, które natychmiast go eliminuje” – stwierdził Team Ricochet w poście na blogu. „To jedna z wielu nowych sztuczek, które opracowaliśmy – i porozmawiamy o tym więcej w przyszłości”.

Inne środki zapobiegające oszustwom

Ten nowy środek, „splat”, doda do listy innych środków zapobiegających oszustwom opracowanych przez Team Ricochet, takich jak niewidzialni wrogowie zwani halucynacjami, usuwanie broni wraz z rozbrojeniem i nie tylko. Grupa stwierdziła, że ​​wszystkie te środki będą nadal obowiązywać w Warzone i powoli trafią do Modern Warfare III, gdy zostaną zastosowane. Zespół wyjaśnił jednak, że bez sprawdzenia, czy nie doszło do oszustwa, nie zostaną uruchomione żadne środki zaradcze. Tak długo jak będziesz przestrzegać zasad, nie upadniesz.

Kotaku skontaktował się z Activision w celu uzyskania komentarza.

Mieszana reakcja na Modern Warfare III

Call of Duty: Modern Warfare III, dostępne już na PC, PlayStation i Xbox, od premiery wywołuje podziały. Recenzenci chwalili płynną i responsywną rozgrywkę, ale krytykowali kampanię za jej zwięzłość i banalność. Jednak niedawny raport Bloomberga sugeruje, że twórcy gry pracowali nocami i w weekendy, aby ją wypuścić.

Źródło: kotaku.com