Twórcy CoD badają błąd związany z atakiem wręcz w Warzone, który zamienia graczy w Saitamę

Błąd rzucania się w zwarciu nęka Warzone

Gracze Call of Duty nieustannie szukają najlepszego meta-sprzętu z najpotężniejszą bronią. Okazuje się jednak, że przez cały czas powinni byli używać tylko pięści, ponieważ błąd związany z atakiem w zwarciu nęka obecnie Warzone. Nie panikuj, programiści są świadomi sytuacji. 9 stycznia firma Raven Software wszczęła dochodzenie w tej sprawie, według którego ataki wręcz powodują większe szkody, niż zamierzono. Trudno w pełni zrozumieć tę usterkę, nie widząc jej w akcji, a rezultatem jest coś rodem ze sceny walki w anime. Twórca treści CoD, TCaptainX, dostarczył dowód wideo i poprosił programistów o zajęcie się tym frustrującym błędem. TCaptainX kilka razy wyładował swój pistolet maszynowy na wroga, ale nie był on w stanie sprostać kilku szybkim atakom wręcz z pistoletu. Streamer mógł jedynie krzyczeć i patrzeć na kamerę zabójczą, pokonany, z rękami na głowie, obserwując, jak wróg biegnie przez pokój i wygrywa zbrojny pojedynek na pięści. Członkowie społeczności zabrali głos w komentarzach po obejrzeniu skandalicznego materiału.

„Obrażenia w walce wręcz są teraz zepsute. Dwa strzały z pistoletu nie powinny zabić szybciej, niż gdybym oblał je Rojem” – odpowiedział jeden sfrustrowany gracz. Możliwość takiego doskoku i zaczepienia się o wroga stanowi problem, ale użytkownicy bardziej martwią się, czy broń nie zadaje większych obrażeń ani nie powoduje większego odbicia wrogów. „Nadal jestem zdumiony, że dwa strzały w walce wręcz są silniejsze niż cztery strzały z broni palnej” – dodał drugi komentator.

Trwa dochodzenie mające na celu rozwiązanie problemu

Na szczęście gracze nie będą musieli się długo martwić tym problemem, ponieważ Raven wszczął dochodzenie w sprawie usterki. Twórcy nie podali jednak harmonogramu, jak długo potrwa poprawka, co jest niepokojące. Członkowie społeczności mogą śledzić postęp śledztwa na oficjalnej tablicy Warzone Trello. W międzyczasie, może dobra strzelba mogłaby być odpowiedzią na wysyłanie maniaków ataku w zwarciu na ekran odrodzenia.

Źródło: www.bing.com