Ten bot AI rządzi dylematami moralnymi – oto jego przemyślenia na temat Warzone


Jedną z największych debat na temat technologii AI jest to, czy może ona podejmować decyzje moralne i etyczne. Czy autopilot twojego samochodu może dokonać moralnego wyboru, czy uderzy na przykład w jelenia, czy wrzuci cię do rowu.

Cóż, jest jeden bot AI, który jest przeznaczony właśnie do tego celu. Sztuczna inteligencja Delphi została stworzona, aby karmić pytaniami i zagadkami moralnymi oraz radzić sobie dobrze ze złem. Według jego twórców „Delphi demonstruje silną obietnicę opartego na języku zdroworozsądkowego rozumowania moralnego”. Tak więc, w całkowicie oryginalnym pomyśle, który zdecydowanie nie został zapożyczony od wspaniałych ludzi z For The Win, postanowiliśmy zobaczyć, co Delphi uważa za całkowicie słuszne lub moralnie skorumpowane w jednej z największych gier na świecie: Call of Duty: Warzone .

Nakarmiliśmy Delphi szereg pytań i oświadczeń na temat Warzone, zdobywając opinie AI na temat wszystkiego, od wyboru wyposażenia, przez strategie, etykietę członków drużyny, a nawet podejmowanie decyzji przez Activision i dewelopera Raven Software.

Odpowiedzi Delphi nie są dokładnie tym, co można by nazwać niuansami – ich ograniczone odpowiedzi wahają się od „tak jest dobrze” i „to jest złe”, „tak się oczekuje” lub „jest niegrzeczne”. Niemniej jednak powinno to sprawić, że przyjrzysz się swoim zasadom opartym na battle royale.

Oto największe dylematy moralne Warzone, na które odpowiada najbardziej moralna sztuczna inteligencja technologii.

Pozwalanie meta DMR trwać tak długo, jak to było – „Jest źle”

Masz cholerną rację, Delphi. Przerażająca meta karabinu DMR/taktycznego była jednym z najbardziej frustrujących okresów w historii Warzone. „Zły” to ładnie ujął.

Przynęta na kolegę z drużyny, który próbuje pobić rekord zabójstw – „Nie powinieneś”

Cóż, wygląda na to, że Delphi nie jest dobrym graczem zespołowym… Skoncentruj się na własnej grze, ścigaj te zabójstwa i zwiększaj liczbę zabójstw za pomocą ostatnich strzałów. Kiedy twój kolega z drużyny narzeka, po prostu powiedz im, że Delphi powiedziało, że jest w porządku.

Mówienie koledze z drużyny, że nie masz zapasowych tabliczek, podczas gdy faktycznie masz ich kilka – „To niegrzeczne”

Cóż, Delphi może być samolubna, jeśli chodzi o etykietę Warzone, ale wyraźnie wierzy w „dzielenie się to troska”.

Granie w Plądrowanie z jakiegokolwiek innego powodu niż podnoszenie poziomu broni – „To jest złe”

Delphi wie, co się dzieje.

Czy oprogramowanie Raven powinno dodać tryb rankingowy do Warzone? – „Oczekuje się”

Czy to Delphi przepowiada przyszłość? Mamy nadzieję, że tak…

Dwóch operatorów Warzone walczy ramię w ramię na Rebirth Island

Usuwanie Martwej Ciszy – „W porządku”

Zobacz Raven Software, usunięcie Dead Silence jest w porządku. Możesz to zrobić. Wiem, że będzie ciężko, ale czasami trzeba po prostu odpuścić. Proszę puść.

Używanie Kali Sticks w Warzone – „Nie powinieneś”

Zostałeś ostrzeżony.

Oskarżanie streamera o włamanie bez dowodów – „To niegrzeczne”

Głoś, Delphi, głoś! Jeśli czujesz się przez to widziany, zdejmij kapelusz z folii aluminiowej i dokonaj ponownej oceny.

Sprawdź nasz najlepszy przewodnik po wyposażeniu w Warzone – „To jest dobre”

Doceń gaz, Delphi. Jeśli nasz najlepszy przewodnik po wyposażeniu w Warzone jest wystarczająco dobry dla społecznie świadomej sztucznej inteligencji, jest też wystarczająco dobry dla ciebie. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i spójrz na najlepsze zestawy Warzone w sieci.

{„schema”:{„page”:{„content”:{„headline”:”Ten bot AI rozstrzyga dylematy moralne – oto jego przemyślenia na temat Warzone”,”type”:”feature”,”category”:” call-of-duty-warzone”},”user”:{„loginstatus”:false},”game”:{„publisher”:”Activision”,”genre”:”Survival”,”title”:”Call of Obowiązek: Strefa Wojenna”,”gatunki”:[„Survival”,”FPS”,”Free to Play”]}}}}Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=0C1AE88D9FDE4A78B71FA9B31835F853&url=https%3A%2F%2Fwww.theloadout.com%2Fcall-of-duty-warzone%2Fdelphi-ai-bot&c=3368434307692744153&mkt=fr-fr