Symfuhny zostaje zrujnowany przez oczywistego oszusta Warzone

Problem cheaterów w Warzone

Danie się złapać oszustowi w Warzone jest często frustrujące, a nawet irytujące. Czasem jednak sytuacja jest na tyle absurdalna, że ​​pozostaje nam tylko śmiać się ze sposobu, w jaki szerzą się oszustwa w tej grze typu Battle Royale, a szerzej w serii Call of Duty. Streamerzy często szybko oskarżają swoich wrogów o oszukiwanie lub oglądają transmisję na żywo, aby ich znaleźć. Jednak niemal nie da się obalić tego, co zobaczyliśmy podczas najnowszego streamu Symfuhny’ego.

Gdy streamer Warzone po ponownym rozmieszczeniu poleciał na spadochronie z powrotem do Urzykstanu, Symfuhny został zestrzelony z nieba i natychmiast krzyknął, że oszukuje. „To znaczy, wyraźnie celuje we mnie za pomocą bota-celującego” – powiedział Symfuhny. Koledzy z drużyny Symfuhny’ego natychmiast zaczęli się śmiać, a kamera zabójstwa tylko potwierdziła jego podejrzenia. Oszust biegał w kółko i udało mu się zabić streamera przez ścianę. Wszyscy nie mogli uwierzyć w to, co widzieli, gdy Symfuhny zaczął krzyczeć, po czym zamilkł ze szczęką na ziemi.

Społeczność wyśmiała Symfuhny’ego, gdy zabawny klip stał się wirusowy. „Bracie, jesteś taki zły; naucz się przystosowywać” – odpowiedział streamer CouRage. Pojawiło się również wiele niedawnych przykładów streamerów fałszywie oskarżających oszustów, a twórca treści ModernWarzone wykorzystał tę narrację z doskonałą sarkastyczną odpowiedzią: „Mam dość was, aroganckich streamerów, którzy myślą, że wszystko, co was zabija, oszukuje lub ogląda waszą transmisję na żywo! Przyznaj się do porażki jak mężczyzna, powiedz dobrą grę i wyjdź! „.

Walka z oszustwem w Warzone

Oszukiwanie zawsze stanowiło problem w Warzone, ale deweloperzy musieli się napracować przy iteracji Modern Warfare 3. Od czasu premiery najnowszej odsłony serii CoD twórcy ogłosili, że zarejestrowano ponad 23 000 kont ban za oszustwo. Obejmuje to również ponad 2000 przypadków oszustów ujawnionych dzięki nowej metodzie przeciwdziałania oszustwom SPLAT.

SPLAT wyłącza spadochron gracza i zrzuca go na śmierć, jeśli jest podejrzany o oszukiwanie. Widzieliśmy tę funkcję w akcji, gdy oszust ujawnił się, nie wiedząc, dlaczego nie może otworzyć spadochronu. Jednak pomimo największych wysiłków systemu przeciwdziałającego oszustwom Ricochet w CoD, ma on również swoje wady. Na przykład system raportowania niesprawiedliwie banuje graczy, którzy nie oszukiwali, a wielu oszustom nadal udaje się ominąć wszystkie wprowadzone środki bezpieczeństwa.

Konieczność poprawy sytuacji

Oczywiste jest, że twórcy Warzone wciąż mają wiele do zrobienia, aby chronić graczy przed oszustami, ale sytuacja nie zawsze musi być negatywna. Można spojrzeć na wszystko z innej perspektywy i nie pozwolić, aby oszukiwanie wkraczało w naszą przyjemność z gry.

Źródło: www.bing.com