Symfuhny zdradzony przez rażącego oszusta Warzone

Plaga oszukiwania w Warzone

Danie się złapać przez hakera w Warzone w większości przypadków doprowadza do wściekłości, ale czasami jedyne, co możesz zrobić, to śmiać się z absurdu oszukiwania w tej grze walki królewskiej na arenie – i w całym tytule Call of Duty. W wielu przypadkach streamer oskarży wroga o oszukiwanie lub oglądanie jego transmisji na żywo, aby go znaleźć. Ale prawie nie da się polemizować z obrazem tego, co widzieliśmy podczas najnowszego streamu Symfuhny’ego.

Kiedy streamer Warzone wracał do Urzykstanu po przeniesieniu, Symfuhny został wystrzelony z nieba i natychmiast nazwał to oszustwem. „Mam na myśli, że on po prostu rażąco mnie hakuje” – powiedział Symfuhny. Koledzy z drużyny Symfuhny’ego natychmiast zaczęli się śmiać, a kamera zabójstwa tylko potwierdziła jego podejrzenia. Oszust krążył wokół i cudem udało mu się zabić streamera przez ścianę. Wszyscy nie mogli uwierzyć w to, co widzieli, gdy Symfuhny zaczął krzyczeć, po czym milczał, trzymając szczękę na ziemi.

Członkowie społeczności zaczęli dokuczać Symfuhny’emu, gdy zabawny klip stał się wirusowy. „Stary, jesteś taki zły; naucz się przystosowywać” – odpowiedział streamer CouRage. Pojawiło się również wiele niedawnych przykładów streamerów fałszywie oskarżających oszustów, a twórca treści ModernWarzone podsycił tę narrację i udzielił doskonałej sarkastycznej odpowiedzi: „Mam dość was, aroganckich streamerów, którzy myślą o wszystkim. Świat, który cię zabija, oszukuje lub ogląda twoje transmisja na żywo! Zaakceptuj porażkę jak mężczyzna, powiedz dobrą grę i odejdź! »

Skala problemu

Oszukiwanie zawsze stanowiło problem w Warzone, ale twórcy musieli się napracować w tej iteracji Modern Warfare 3. Od czasu premiery najnowszej odsłony serii CoD twórcy ogłosili, że zbanowano ponad 23 000 kont za oszukiwanie. Obejmuje to również ponad 2000 przypadków oszustów ujawnionych dzięki nowej metodzie ograniczania oszustw SPLAT.

SPLAT wyłącza spadochron gracza i zrzuca go na śmierć, jeśli jest podejrzany o oszukiwanie. Widzieliśmy tę funkcję w akcji, gdy oszust ujawnił się, nie wiedząc, dlaczego nie może otworzyć spadochronu. Jednak pomimo całego dobra, jakie moduł anty-cheatowy Ricochet osiągnął w CoD, system ma pewne wady. Na przykład system zgłaszania niesprawiedliwie banuje graczy, którzy nie oszukiwali, a wielu przestępcom wciąż udaje się ominąć wszystkie wprowadzone środki bezpieczeństwa.

Wyzwania, którym należy sprostać

Oczywiste jest, że twórcy Warzone wciąż mają wiele do zrobienia, aby chronić graczy przed oszustami, ale sytuacja nie zawsze musi być negatywna, jeśli możesz odłożyć to wszystko na bok i nie pozwolić, aby oszukiwanie stanęło na przeszkodzie twojej przyjemności.

Źródło: dotesports.com