Symfuhny zdenerwowany oczywistym oszustem w Warzone

Frustracja związana z włamaniem do Warzone

Znalezienie się ofiarą hakera w Warzone często doprowadza do wściekłości, ale czasami jedyne, co możesz zrobić, to śmiać się z absurdu oszukiwania w tej grze typu Battle Royale – a przy okazji w szerszym tytule Call of Duty. Często zdarza się, że streamer oskarża wroga o oszukiwanie lub oglądanie jego transmisji na żywo w celu jego odnalezienia. Nie sposób jednak zaprzeczyć oczywistości tego, co zobaczyliśmy podczas ostatniej audycji Symfuhny’ego.

Gdy streamer Warzone leciał na spadochronie z powrotem do Urzykstanu po ponownym zaciągnięciu się, Symfuhny został zestrzelony z nieba i natychmiast nazwano go brudną zwierzyną. „To znaczy, on jest wycelowany prosto we mnie” – powiedział Symfuhny. Koledzy z drużyny Symfuhny’ego natychmiast zaczęli się śmiać, a kamera zabójstwa tylko potwierdziła jego podejrzenia. Oszust krążył wokół i cudem udało mu się zabić streamera przez ścianę. Wszyscy nie mogli uwierzyć w to, co widzieli, gdy Symfuhny zaczął krzyczeć, a potem milczał, trzymając szczękę na ziemi. Członkowie społeczności na zmianę dokuczali Symfuhny’emu, gdy zabawny klip stał się wirusowy. „Bracie, jesteś taki zły; naucz się przystosowywać” – odpowiedział inny streamer CouRage. Pojawiło się również wiele niedawnych przykładów streamerów fałszywie oskarżających o oszustów, a twórca treści ModernWarzone wykorzystał tę narrację i wymyślił idealną sarkastyczną odpowiedź: „Mam dość was, aroganckich streamerów, myślących, że każdy, kto was zabije, oszukuje lub ogląda waszą transmisję na żywo ! Zaakceptuj porażkę jak mężczyzna, powiedz dobrą grę i odejdź! »

Walka z oszustwem w Warzone

Oszukiwanie zawsze było problemem w Warzone, ale twórcy mieli pełne ręce roboty przy iteracji Modern Warfare 3. Od premiery najnowszej serii CoD twórcy ogłosili, że ponad 23 000 kont zostało zablokowanych za oszukanie. Obejmuje to również ponad 2000 przypadków oszustów ujawnionych dzięki nowej metodzie przeciwdziałania oszustwom, SPLAT.

SPLAT wyłącza spadochron gracza i zrzuca go na śmierć, jeśli jest podejrzany o oszukiwanie. Widzieliśmy tę funkcję w akcji, gdy oszust ujawnił się, nie wiedząc, dlaczego nie może otworzyć spadochronu. Jednak pomimo dobrych wyników, jakie osiągnął anty-cheat Ricochet w CoD, system ma swoje wady. Na przykład system zgłaszania niesprawiedliwie banuje graczy, którzy nie oszukiwali, a wielu sprawcom nadal udaje się ominąć wszystkie obowiązujące środki bezpieczeństwa.

Oczywiste jest, że twórcy Warzone wciąż mają wiele do zrobienia, aby chronić graczy przed oszustami, ale narracja nie zawsze musi być negatywna, jeśli możemy spojrzeć na wszystko z odpowiedniej perspektywy i nie pozwolić, aby brudna gra odebrała nam przyjemność.

Źródło: www.bing.com