Sterownik poziomu RICOCHET Anti-Cheat Kernel firmy Warzone został ujawniony, aby oszukać programistów


14 października 2021

za pomocą MavriqGG

Wcześniej dziś plotki o wycieku sterownika na poziomie jądra RICOCHET trafiły na Twittera i wszędzie oszukiwały fora. Chociaż w tamtym czasie nie było dowodów na to, czy ci użytkownicy kłamią. Jak pokazano niżej.

MWZ otrzymało dowód, z anonimowych źródeł, że pliki udostępnione w związku z RICOCHET są prawdziwe. Jak doszło do tego wycieku, nadal nie wiadomo.

AKTUALIZACJA: Pliki, które wcześniej były ograniczone do prywatnych grup i dostępu, trafiły na publiczne forum oszustów.

Skontaktowaliśmy się z Activision, aby skomentować tę historię i na pewno zaktualizujemy ją, gdy tylko będzie to możliwe.

Czy te pliki sterowników poziomu jądra są prawdziwe?

Po obejrzeniu dowodu, że kod źródłowy został przeszukany w akcji, wierzymy, że tak jest. Liczne źródła z głębokim tłem w scenie oszustwa również otrzymały te same dowody i mogą to potwierdzić to jest prawdziwe. Szybkość, z jaką ten wyciek się rozprzestrzeniał, wraz z liczbą źródeł docierających do tego i potwierdzających to, wskazuje, że pliki mogą być bardzo przydatne dla osób w społeczności oszustów.

Teoria konia trojańskiego

Istnieje również możliwość, że był to kontrolowany „wyciek” wykonany za pomocą pliku wabiącego, aby zniechęcić dostawców oszustów i zmusić ich do wykorzystania luk, które nie istnieją. Takie rzeczy miały miejsce w przeszłości w innych grach. Activision opublikowało w marcu raport o bezpieczeństwie, szczegółowo opisując, w jaki sposób twórcy oszukiwali umieszczali złośliwe oprogramowanie w swoich kodach. Ponieważ nowy zespół RICOCHET składa się z osób skoncentrowanych na bezpieczeństwie z doświadczeniem w różnych sektorach, nie jest to poza sferą możliwości.

Co to oznacza dla RICOCHET?

Chociaż to jest problem, to nie koniec. RICOCHET ma być produktem, który z czasem się zmienia i ewoluuje. Anty-cheaty na poziomie jądra to absolutne minimum do walki z oszustami. Źródło dla kierowcy jest jak posiadanie notatek podczas egzaminu. Pliki wydają się mieć kilka tygodni i nie wiemy, jakie zostały wprowadzone aktualizacje. Ponieważ RICOCHET nie został oficjalnie wydany, dostawcy programów do oszukiwania mogą wykorzystywać tylko aktualną wersję nieszczelnego sterownika.

Istnieje również fakt, że takie rzeczy jak ulepszenia zaplecza i wykorzystanie uczenia maszynowego mogą pomóc zmniejszyć wpływ, jaki mogą mieć oszuści, pomimo tego wycieku plików.

Zablokuj go na ModernWarzone.com, aby uzyskać wszystkie wiadomości dotyczące Call of Duty.

Source : https://modernwarzone.com/warzone/warzones-ricochet-anti-cheat-kernel-level-driver-has-been-leaked-to-cheat-developers/