Rzeczywisty wpływ osłabień Cronen Squall i RPK na Warzone, ujawniony przez JGOD

Twórcy Warzone zaskoczyli graczy nieoczekiwaną aktualizacją z 6 września, obejmującą osłabienia broni Cronen Squall i RPK. Jednak JGOD bagatelizuje ich wpływ.

Panowanie szkwału Cronen

Od czasu wprowadzenia w sezonie 3, Szkwał Cronen zdominował metę dalekiego zasięgu Warzone. W rezultacie ulubiony karabin bojowy fanów otrzymał osłabienia w sezonie 3 Reloaded, sezonie 5 i najnowszej aktualizacji śródsezonowej. Pomimo tych prób nic nie wystarczyło, aby osłabić giganta.

Cronen Squall jest nadal dziewiątą najpopularniejszą bronią w trybie Battle Royale, a współczynnik jej wybierania wynosi 5,1% według WZ Ranking. Nawet po osłabieniu „Reloaded” w sezonie 5 większość profesjonalnych graczy używa tego łatwego w obsłudze karabinu bojowego w turniejach i grach rankingowych.

Nerfy dla Cronena Squall i RPK

Twórcy Warzone wzmocnili te osłabienia, stosując osłabienia Cronen Squall i RPK w niewielkiej aktualizacji. JGOD przeprowadził własne testy, aby zobaczyć, jak te zmiany wpłynęły na broń.

W ramach aktualizacji Warzone z 6 września zmniejszono obrażenia Cronen Squall z bliskiej odległości, a także mnożniki obrażeń szyi i górnej części tułowia. Jednocześnie zwiększono mnożnik obrażeń głowy RPK i zmniejszono mnożniki obrażeń ciała. W przypadku lekkiego karabinu maszynowego zwiększono także zasięg obrażeń z bliskiej odległości i zmniejszono je z bliskiej odległości.

JGOD przetestował każdą z tych zmian i doszedł do wniosku, że „większość ludzi używa Cronena w taki sposób, że nawet nie zauważysz osłabienia”. Zauważył również, że obrażenia dalekiego zasięgu Cronen Squall nie uległy zmianie i że zmiany dotyczą tylko wartości obrażeń w promieniu 31 metrów w Warzone.

Jeśli chodzi o RPK, JGOD stwierdził, że „wszystkie profile obrażeń zostały zmienione, tak aby zadawały więcej obrażeń głowie, a mniej innym częściom ciała. To zasadniczo sprawia, że ​​jego czas zabijania wynosi 1100, podczas gdy wcześniej było to około 1000.

Jest prawdopodobne, że gracze będą musieli oddać dodatkowy strzał w głowę, aby wyeliminować wroga, a JGOD szacuje, że RPK będzie bliższy Kastovowi 762 pod względem wydajności, ale przy mniejszej mobilności.

Jeśli potrzebujesz alternatywy dla którejkolwiek z tych broni, koniecznie sprawdź nasze typy najlepszych wersji dla Warzone.

Źródło: www.dexerto.com