Recenzja Warzone 2 w toku: DMZ kradnie show w przebudowie Battle Royale


Warzone 2 jest tutaj, ale czy piorun może uderzyć dwa razy w Megabit Battle Royale Call of Duty? Oto kilka wczesnych przemyśleń z naszego czasu z grą.

Warzone mogło być drugim pchnięciem Call of Duty w formułę Battle Royale, ale jest powód, dla którego tak wielu graczy wskoczyło do Verdansk. Po pierwsze, gra była darmowa, w przeciwieństwie do swojego poprzednika Blackout, a po drugie, została uruchomiona mniej więcej w czasie, gdy większość świata została zmuszona do zamknięcia.

W rezultacie Warzone stało się de facto sposobem na zabawę ze znajomymi w trudnych czasach. Jednak nie wszystko było idealne, ponieważ Activision Blizzard grało z oszustami, a niektóre problemy techniczne (i ogromne wymagania dotyczące pamięci) sprawiały, że czasami było to frustrujące ćwiczenie.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Activision Blizzard zobaczyło wystarczająco dużo, by spróbować jeszcze raz, i zbudowało Warzone 2.0 od podstaw. Podczas gdy wielu mogło się zastanawiać, w jaki sposób gra zarobiłaby tak dużą liczbę w tytule, Warzone 2 wydaje się być łatwiej uzasadnioną jako kontynuacja niż Overwatch 2 w tej chwili dzięki ogromnej liczbie nowych funkcji i elektryzującemu nowemu trybowi DMZ.

Call of Duty Warzone 2: Najważniejsze szczegóły

  • Cena: darmowa
  • Deweloper: Infinity Ward/Raven Software
  • Data wydania: 16 listopada 2022 r
  • Platformy: PS4, PS5, Xbox Series X|S, Xbox One, PC

Zwiastun Warzone 2:

To Al na mapie

Najbardziej natychmiastową zmianą w Warzone 2 w stosunku do poprzednika jest rozległa nowa mapa Al Mazrah. To piaszczyste miasto jest ogromne, ale każdy obszar wydaje się staranniej wyselekcjonowany niż regiony Verdansk czy Caldera.

Zamiast mieszanki identycznych budynków, Al Mazrah jest miastem, które wydaje się wiarygodne – jakby wszyscy mieszkańcy zostali wywiezieni w pośpiechu (chociaż w strefie zdemilitaryzowanej jasne jest, że nie każdy uciekł).

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Aktywacja

Klasyczne mapy Modern Warfare można znaleźć w całym Al Mazrah

Pomiędzy ciasnymi ulicami a szeroko otwartymi przestrzeniami i wszystkim pomiędzy, Al Mazrah jest idealnym miejscem do doskonalenia swoich umiejętności, niezależnie od tego, czy grasz solo, czy w drużynie, ponieważ zasady zaangażowania są bardzo zróżnicowane. W najlepszych grach typu Battle Royale wyczuwalne jest niebezpieczeństwo, które czai się za każdym rogiem, gdy gracze kucają za zaparkowanymi pojazdami z uszami nastawionymi na kroki niedoszłej ofiary lub zabójcy.

W tej notatce stwierdziłem, że projekt dźwiękowy Warzone 2 jest znacznie bardziej spójny niż jego poprzednik, z większą kierunkowością kroków i strzałów zamiast ślepej paniki próbując ustalić, czy inna drużyna jest powyżej, poniżej, czy po drugiej stronie ściany. Sposób, w jaki pociski odbijają się od powierzchni, wydaje się najlepszą reprezentacją dźwiękową bycia pod ostrzałem od czasu Battlefield 3 z powrotem w 2011 roku. Nie szkodzi, że broń jest bardziej gardłowa niż ich odpowiedniki w Warzone 1, co ułatwia ich rozróżnienie na odległość.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Powrót do Gułagu

Gra Warzone 2 GułagAktywacja

Gułag w Warzone 2 został całkowicie przeprojektowany

Jedną z największych innowacji Warzone była mechanika Gułagu drugiej szansy, w której gracze walczyli o szansę na ponowne rozmieszczenie. Szczerze mówiąc, byłbym szczęśliwy, gdyby wrócił hurtowo, ale Infinity Ward i Raven Software znacznie go zmienili.

Gułag, przynajmniej na początku, jest teraz trybem 2 na 2, który oferuje szereg broni do zebrania w pokoju. Kolejną zmarszczką jest nowy Więzień, zahartowany wróg, który pojawia się po upływie określonego czasu. Jeśli gracze połączą siły, aby go pokonać, wszyscy mogą zdobyć przesunięcie. Ta funkcja opiera się na funkcji czatu zbliżeniowego, która została dodana tym razem, i odwrócenie sytuacji porywacza za pomocą krótkiej przemowy „wróg mojego wroga jest moim przyjacielem” może być ekscytujące w ferworze bitwy.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Ten czat zbliżeniowy ułatwia wyciszanie dźwięków podczas otwierania drzwi, a jak można sobie wyobrazić, biorąc pod uwagę mapy Modern Warfare 2, jest DUŻO drzwi. Dobrą wiadomością jest to, że dzięki nim Warzone 2 wydaje się bardziej taktyczna niż kiedykolwiek, gdy gracze ustawiają się pod ścianą, rzucają hukiem błyskowym przez otwór, a następnie wpadają do środka, aby oczyścić pokój.

Istnieją również nowe sposoby zdobywania zrzutów wyposażenia, ale każdy z nich jest pełen niebezpieczeństw. Zrzuty nadejdą za pośrednictwem zrzutu, ale są bardziej ograniczone niż Warzone 1. Oznacza to, że graczom lepiej służy oczyszczanie Twierdzy, obszaru mapy kontrolowanego przez sztuczną inteligencję. Uderz najpierw w Twierdzę, a uzyskasz dostęp do Czarnej Witryny, więc opłaca się być agresywnym. Cały proces jest znacznie bardziej złożony niż w Warzone 1 i kładzie dodatkowy nacisk na ustalanie celów dla drużyny i tworzenie jeszcze większej liczby wątków pobocznych w meczu.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Zrzut ładunku spadający z niebaAktywacja

Wyposażenie można zdobyć poprzez zrzuty wyposażenia lub ukończenie twierdzy.

To zaangażowanie w dodatkowe opcje taktyczne przenika każdy aspekt Warzone 2, z pojazdami ważniejszymi niż kiedykolwiek, ale wymagającymi tankowania i naprawy, łupieżcami poddawanymi przeglądowi, aby lepiej wykorzystać ograniczoną przestrzeń, oraz niespodziewaną gwiazdą serialu – strefą zdemilitaryzowaną.

DMZ to super sprawa

Podobało mi się krótkie igraszki z Escape from Tarkov kilka lat temu, ale hardcore charakter gry oznaczał, że moje nerwy były strzępione przy każdym biegu. Załadowanie niewłaściwych kul do pistoletu, zablokowanie go, a potem i tak go zgubienie było ciężką serią lekcji do nauczenia się i od tego czasu szukam bardziej przystępnej alternatywy.

Na szczęście tryb DMZ Warzone 2 robi dla strzelców ekstrakcyjnych to, co Warzone 1 zrobił dla powolnej, mozolnej natury Battle Royale. Tryb, nawet w wersji beta, jest triumfem i sprawił, że wróciłem do niego bardziej niż danie główne Battle Royale.

Gra DMZAktywacja

DMZ oferuje szereg misji do wykonania w wielu przebiegach.

Koncepcja jest prosta – wpadnij do Al Mazrah i wykonaj serię uporczywych celów, a wszystko to pod koniec biegu, dążąc do wydobycia. Sprawy komplikują fakt, że twoja ograniczona broń zostanie utracona, jeśli umrzesz (chociaż ubezpieczenie pozwoli ci ją zatrzymać za opłatą) oraz fakt, że wszystko, co znajdziesz w misji, musi zostać wydobyte, aby zabrać to ze sobą.

To sprawia, że ​​​​DMZ jest sprzeczne z DNA Call of Duty, ponieważ niekoniecznie będziesz chciał złapać swoją najlepszą, najbardziej imponującą niestandardową broń, aby zabrać ją na mapę. Oznacza to, że zawsze zarządzasz swoją ekonomią, niezależnie od tego, czy są to klucze, które zgromadziłeś, aby otworzyć nowe drzwi, zastanawiasz się, kiedy zaoszczędzić pieniądze, czy też podejmujesz w locie decyzje o tym, które cele zrealizować dla trzech frakcji w grze .

Po drodze będziesz spotykać się z pokusami w regularnych odstępach czasu. W jednym biegu zaskoczyłem grupę wrogów AI i bezlitośnie ich wyeliminowałem, zanim otworzyłem sejf z łupami w środku. Spowodowało to wywołanie kilku fal wrogów podczas działania wiertła, ale inny przebiegły gracz skręcił za róg, gdy wyszedłem z moimi nieuczciwie zdobytymi zdobyczami i powalił mnie gradem strzałów.

Na szczęście wczesne cele wydają się ważyć, abyś poczuł, że osiągnąłeś sukces coś nawet jeśli zakończysz poziom z niczym poza posiniaczoną dumą i pustym miejscem na broń.

Końcowe przemyślenia

Będziemy mieć pełne wrażenia zarówno z Battle Royale, jak i DMZ, gdy spędzę więcej czasu z obydwoma, ale na razie wygląda na to, że Warzone 2 ma bardzo solidny start.

Warto wspomnieć, że istnieją pewne problemy techniczne, a ładowanie ogromnej mapy Al Mazrah zajmuje trochę czasu i sporadyczne zacinanie się, ale ogólnie rzecz biorąc, wydaje się bardziej stabilna niż Warzone 1 w trudniejszych okresach.

W nadchodzących dniach zdamy relację z Al Mazrah.

Sprawdzone na PS5Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6377900681ce43d9a99489fffce31cb7&url=https%3A%2F%2Fwww.dexerto.com%2Fcall-of-duty%2Fwarzone-2-review-1988734%2F&c=16663650331593978575&mkt=fr-fr