Pakiet sklepu Call of Duty: Warzone – kontrowersyjna nowość

Nowy pakiet sklepu Call of Duty: Warzone wywołuje kontrowersje

Call of Duty: Warzone 2.0 walczyło o zatrzymanie graczy z powodu dziwnych decyzji dotyczących rozgrywki i kontrowersyjnych mechanizmów, które podzieliły społeczność. Jednak nowa funkcja ma graczy szczególnie wzburzonych.

Niedawno wydawca Activision udostępnił pakiet sklepu w grze, który niektórzy gracze uważają za opcję „pay-to-win”, ponownie wywołując krytykę. Płatny pakiet „Roze and Thorn” daje graczom strefy zdemilitaryzowanej bezpłatny bezzałogowy statek powietrzny (UAV), który tymczasowo ujawnia lokalizację wrogich graczy na początku meczu, zapewniając natychmiastową przewagę.

Z czym mają problem gracze?

Łatwo zobaczyć, co wkurzyło fanów. Pakiet obezwładniający daje graczom przewagę na samym początku meczu DMZ. Jeśli drużyna graczy strefy DMZ jest wyposażona w tego Operatora, może skoordynować działanie trzech UAV ustawionych jeden za drugim na samym początku meczu, co może być druzgocące.

Czym jest DMZ?

DMZ jest trybem ekstrakcji w Call of Duty, który wymaga od graczy zdobycia łupów i ucieczki z mapy przed odliczeniem czasu. Mapa jest wypełniona prawdziwymi graczami i botami AI, więc istnieje wiele sposobów na wczesną eliminację. Śmierć powoduje utratę wszystkich zdobytych przedmiotów, więc pojawienie się wczesnego UAV może zadecydować lub przerwać mecz dla niektórych graczy.

Czy Activision zareagowało na krytykę?

Activision wykonało przyzwoitą robotę, odpowiadając na dużą część krytyki ze strony społeczności (chociaż czasami wydanie poprawek zajmuje dużo czasu). Jednakże, ponieważ pakiet sklepu pay-to-win jest czymś, na co gracze wydali pieniądze, jest mało prawdopodobne, że zobaczymy w nim zmiany, aby nie denerwować graczy, którzy kupili pakiet.

Czy zostały podjęte jakieś kroki w celu rozwiązania problemu?

W ramach sezonu 3 UAV w DMZ zostały nieco osłabione, co wymagało od graczy odczekania minuty przed użyciem UAV. Chociaż jest to krok we właściwym kierunku, nadal niewiele to daje, ponieważ gracze nadal będą mogli spamować swoje UAV zaraz po upływie minuty odliczania.

Źródło: Digital Trends.