Pracownicy Activision Blizzard wciąż strajkują w związku ze zwolnieniami w Call of Duty: Warzone


Po kilku zwolnieniach w Raven Software, studiu najlepiej znanym z Call of Duty: Warzone, w grudniu niektórzy pracownicy Activision Blizzard wyszli na znak protestu. Strajk trwa, a członkowie działu kontroli jakości Raven wysłali list do kierownictwa Activision Blizzard z prośbą o odpowiedź na ich żądania.

„Poniedziałek 3 stycznia to początek trzeciego tygodnia pracy, w którym pracownicy strajkują solidarnie z 12 członkami QA, których umowy zostały rozwiązane”, list zaczyna się. „Nie otrzymaliśmy żadnego komunikatu od kierownictwa dotyczącego naszego pojedynczego żądania: wszystkim członkom działu kontroli jakości Raven należy zaoferować stanowiska w pełnym wymiarze godzin, w tym tych, którzy zostali zwolnieni.

„Podkreśliliśmy, że nasz pokaz odbywa się z myślą o najlepszym interesie studia (i wszystkich projektów, nad którymi studio pracuje). Redukcja działu Raven QA bez udziału kogokolwiek z tego działu dotyczy nas i innych w całej firmie. W interesie dokonania pozytywnych zmian dla Raven, chcielibyśmy skontaktować się z kierownictwem, aby omówić obecną sytuację.

W publicznym oświadczeniu z grudnia Activision Blizzard powiedział po prostu, że „w nadchodzących miesiącach będzie „przekształcić około 500 pracowników tymczasowych w pracowników pełnoetatowych”. Niestety w ramach tej zmiany poinformowaliśmy również 20 pracowników tymczasowych w studiach, że ich umowy nie zostaną przedłużone”.

Activision Blizzard stoi przed pozwem złożonym w lipcu przez stan Kalifornia (odkąd został rozszerzony o wykonawców kontroli jakości i obsługi klienta), zarzucając lata dyskryminacji i nękania. Od tego czasu dyrektor generalny Bobby Kotick nazwał pierwszą reakcję firmy „ton głuchy”, pracownicy zorganizowali strajk, prezes Blizzarda J Allen Brack odszedł, a ABK Workers Alliance zażądał zmian w firmie. Pozew jest w toku; śledź najnowsze wydarzenia tutaj.

We wrześniu agencja rządu federalnego USA wszczęła dochodzenie w sprawie reakcji Activision Blizzard na skargi pracowników Activision Blizzard na niewłaściwe zachowanie seksualne i dyskryminację, w ramach którego Kotick został podobno wezwany do sądu. Firma ma również do czynienia z odrębnym pozwem o nieuczciwą praktykę pracowniczą, zarzucanym „zastraszaniu pracowników i niszczeniu związków zawodowych”, wniesionym przez związek pracowniczy, również we wrześniu. W innym, odrębnym rozwoju, Activision Blizzard osiągnął porozumienie z amerykańską Komisją ds. Równych Szans Zatrudnienia „w celu uregulowania roszczeń i dalszego wzmocnienia polityk i programów mających na celu zapobieganie molestowaniu i dyskryminacji”. W kolejnym liście do pracowników firma ogłosiła zakończenie przymusowego arbitrażu, 250 milionów dolarów inicjatywy mającej na celu poprawę różnorodności i znaczną obniżkę płac dla Kotick.

Nowy raport opublikowany w listopadzie tego roku twierdzi, że Bobby Kotick wiedział i tłumił doniesienia o nadużyciach seksualnych. Kotick odpowiedział oficjalnym oświadczeniem, że artykuł w Wall Street Journal „przedstawia niedokładny i wprowadzający w błąd obraz naszej firmy, mnie osobiście i mojego kierownictwa”. W odpowiedzi zarząd Activision Blizzard oświadczył, że „pozostaje ufny” w przywództwo Kotick.

{„schema”:{„page”:{„content”:{„headline”:”Pracownicy Activision Blizzard wciąż strajkują w związku ze zwolnieniami w Call of Duty: Warzone”,”type”:”news”,”category”:”call -of-duty-warzone”},”user”:{„loginstatus”:false},”game”:{„publisher”:””,”genre”:””,”title”:”Call of Duty: Warzone „,”gatunki”:[]}}}}

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=20CAA0F4E08041DE97441541AA566B5F&url=https%3A%2F%2Fwww.pcgamesn.com%2Fcall-of-duty-warzone%2Fraven-software-layoffs-strike&c=5410534670308497845&mkt=fr-fr