Pierwszy dzień Pucharu Świata w e-sporcie: podsumowanie i wyniki meczów

Pierwszy dzień Pucharu Świata w Esportach już za nami, a rywalizacja rozpoczęła się w sposób, w jaki powinna być kontynuowana: z naciskiem na produkcję wysokiej jakości i zaciętą konkurencję.

Legendy telefonów komórkowych: Bang Bang

Mobile Legends: Bang Bang nabrało tempa, a akcja była transmitowana na żywo z Amazon Arena w Riyadzie. W sumie sześć meczów rozpoczęło fazę grupową, a większość z nich to déjà vu dla najlepszych klubów.

Największą niespodziankę dnia sprawił Falcon Esports, który pokonał Cloud9, wygrywając obie mapy z wynikami 19-7, 23-18. Homebois również był pod wrażeniem miażdżenia Team Spirit, wygrywając swoje mecze w dominujący sposób wynikami 16-7, 19-3. Inni zwycięzcy to Liquid Echo, NiP Flash, Fnatic ONIC i Falcons AP.Bren, którzy pokonali odpowiednio Twisted Minds, Fire Flux Esports, Team Falcons i Xianyou.

W dwóch ostatnich meczach MLBB EVOS Glory kontra RRQ Akira oraz See You Soon kontra Selangor Red Giants, oba zakończyły się remisem 1:1.

Call of Duty: Warzone

Dzisiaj ustalono także rankingi Call of Duty: Warzone dla pojedynczego gracza, obejmujące 8 meczów, a wszystkie rozegrane na prestiżowej arenie stc. Mecz 2 zakończył się szczególnie emocjonująco, gdy StableJay wyszedł z gazu, aby zaskoczyć Oekiy’ego i zapewnić sobie zwycięstwo.

Twisted Minds zajęło pierwsze miejsce w fazie tabeli liderów, gromadząc imponującą sumę 107,3 ​​punktów, a za nimi plasowały się Guild Esports, SvGe Esports, Cloud9 i Team Vitality. Wszystkie uczestniczące kluby zostaną teraz podzielone na trzy grupy, po osiem meczów w każdej. 14 najlepszych klubów zakwalifikuje się następnie do finału, który rozpocznie się 6 lipca 2024 r.

Rozegranych zostanie jeszcze osiem map, a klub z największą liczbą punktów zostanie ogłoszony mistrzem EWC Call of Duty: Warzone!

Źródło: www.bing.com