Ostrzeżenie: Ekspert Warzone ostrzega graczy o luce w zabezpieczeniach systemu Windows związanej z wymuszonym zamknięciem, wpływającej na mecze rankingowe.

Warzone YouTuber IceManIsaac wzywa programistów do naprawienia luki, która pozwala graczom zdobywać darmowe punkty rankingowe bez żadnych kar w trybie rankingowym.

Wprowadzenie trybu rankingowego

Po sukcesie gry rankingowej Modern Warfare 2, Treyarch zastosował tę sprawdzoną formułę w Warzone. Wraz z sezonem 3 tryb rankingowy stał się wyjątkowym trybem rywalizacji w tej grze typu Battle Royale.

Zdobywaj punkty rankingowe

Podobnie jak w trybie wieloosobowym, gracze zaczynają w brązowej dywizji i zdobywają punkty rankingowe, aby przejść przez siedem różnych dywizji, zanim ostatecznie dotrą do upragnionej Top 250. Gracze zdobywają punkty rankingowe na podstawie swojego rankingu, zabójstw, asyst i zabójstw dokonanych przez ich drużynę.

Aby jeszcze bardziej utrudnić postęp, opłata za wdrożenie odejmuje punkty rankingowe każdemu graczowi przed rozpoczęciem każdej gry, a opłata ta wzrasta w miarę osiągania wyższych lig. Niestety, niektórzy oszuści odkryli sposób na uniknięcie utraty punktów rankingowych, co pozwala im znaleźć się w pierwszej 250-tce, choć tak naprawdę na to nie zasługują.

Oszukiwanie według IceManIsaaca

IceManIsaac twierdzi, że w trybie rankingowym Warzone panuje „poważna epidemia oszustwa”. Na podstawie rankingów Top 250 dostarczonych przez WZ Ranking YouTuber przejrzał historie poprzednich meczów niektórych z najwyżej sklasyfikowanych graczy w tym trybie.

YouTuber twierdzi, że wcześniej najlepsi gracze zwykle osiągali na koniec sezonu około 30 000 punktów rankingowych. Jednak w sezonie 5 niektórzy gracze osiągnęli już ponad 65 000 punktów rankingowych, choć do resetu pozostało jeszcze kilka tygodni.

Wyższe punkty rankingowe i niższe opłaty za wstęp ułatwiają graczom zdobywanie punktów rankingowych niż wcześniej, ale IceManIsaac nadal wydawał się dziwny.

Exploit wykryty

IceManIsaac zauważył, że kiedy gracz zamyka grę Warzone za pomocą polecenia Alt+F4, nie traci punktów rankingowych. Według niego niektórzy gracze wykorzystują tę wadę, zamykając grę natychmiast po przegranej, unikając w ten sposób utraty punktów rankingowych. W ten sposób manipulują systemem, aby uzyskać więcej punktów rankingowych za darmo.

YouTuber odnotował fakty dotyczące meczów w WZ Ranking i potępił graczy, którzy powiązali aż 28 meczów z rzędu ze wzrostem punktów rankingowych. Zwykle mecze trwają około 30 minut, ale dane pokazują okresy trwające godzinę lub dłużej bez utraty negatywnych punktów rankingowych. Dodatkowo IceManIsaac pokazał kilka klipów ze transmisji strumieniowej, w których 250 najlepszych graczy celowo zamykało grę na żywo zaraz po śmierci.

Konsekwencje oszustwa

Takie wykorzystywanie zdobytych punktów rankingowych jest problematyczne, ponieważ gracze otrzymują nagrody na koniec każdego sezonu w zależności od swojej dywizji. W związku z tym niektórzy gracze mogą potencjalnie niesprawiedliwie utracić unikalne skórki broni i kamuflaże operatorów, jeśli zarzuty o oszustwo zostaną udowodnione.

Źródło: www.dexerto.com