Ostatni dzień, aby zagrać na mapie Caldera w Call of Duty: Warzone

Wzywamy fanów Call of Duty: Warzone! Zostało już tylko kilka dni na skorzystanie z karty Caldera Card, gdyż Activision wyłączy swoje serwery 21 września. Zamknięcie to nie będzie miało wpływu na normalne tryby wieloosobowe w Modern Warfare, Cold War i Vanguard, ale dzisiaj jest ostatni dzień dla Caldery.

Ikoniczna karta, która stała się niezbędna

Oryginalna wersja Call of Duty: Warzone została wydana w 2020 roku. Pierwotnie stanowiła część restartu Modern Warfare i łączyła tę grę z Call of Duty: Black Ops Cold War i Call of Duty: Vanguard. Caldera została dodana do gry w grudniu 2021 roku, zastępując Verdansk’84, która sama w sobie zastąpiła oryginalną mapę Verdansk. Zamieniająca Europę Wschodnią na Południowy Pacyfik, mapa inspirowana II wojną światową zawiera gęste lasy, jaskinie i mnóstwo wody.

Rozczarowujące pożegnanie z Calderą

Niestety, Caldera jest ostatnią grywalną mapą w oryginalnym Call of Duty: Warzone i zniknie 21 września. Nie jest jasne, kiedy dokładnie serwery Caldery zostaną odcięte, ale niektórzy spodziewają się, że stanie się to około 10:00 czasu PT / 13:00 czasu wschodniego, kiedy Warzone zwykle planuje aktualizacje. Nie jest to jednak pewne, dlatego fani pragnący się pożegnać powinni cieszyć się Calderą już teraz, póki mają na to szansę.

Zamknięcie motywowane przyszłością Warzone 2.0

Activision początkowo ogłosiło zamknięcie Caldery w czerwcu na swoim blogu, podkreślając potrzebę skupienia się na przyszłej zawartości Warzone 2.0. Niestety, Caldera była dla fanów jedynym sposobem na dalsze korzystanie ze skórek Warzone i innych elementów kosmetycznych po wydaniu wersji 2.0. Chociaż gracze nadal mogą używać zakupionych przedmiotów w Modern Warfare, Cold War i Vanguard, nie będą już mogli używać swoich skórek w trybie Battle Royale po wyłączeniu Caldery w Warzone. Jak wynika z wpisu na blogu Activision, zamknięcie Caldery nie wpłynie na postęp Warzone 2.0.

Żadne święto nie pasowało

Niestety nic nie wskazuje na to, aby Caldera została uczczona na miarę Verdansk, poprzedniej mapy Warzone. Rzeczywiście, podczas ostatniego wydarzenia, „Ostatnich godzin Verdanska” w 2021 r., miasto zostało zniszczone w ostatecznej bitwie klimatycznej, a flota bombowców obróciła Verdansk w ruinę. To wydarzenie zachęciło graczy do powrotu po raz ostatni, dało narracyjny powód, dla którego nie mogli wrócić, i zamknęło Verdansk w epicki sposób. Niektórzy mieli nadzieję, że Caldera będzie obchodzić podobne święto, ale wydaje się, że tak nie jest.

Fani Caldery nadal będą mieli wyspę Ashika, jeśli będą chcieli czegoś, co choć trochę przypomina starą mapę. Jednak to oczywiście nie to samo i smutno jest widzieć, jak znikają ostatnie mapy z oryginalnego Call of Duty: Warzone.

Call of Duty: Warzone jest dostępne na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X.

Źródło: gamerant.com