Nowe rozwiązanie przeciw oszustwom Warzone radykalnie eliminuje oszustów

Warzone: RICOCHET, nowy anty-cheat, który sieje spustoszenie

Anti-Cheat RICOCHET firmy Warzone znalazł nowy sposób na zabijanie oszustów w grze.Najnowszy system łagodzenia o nazwie „Splat” spowoduje wiele zgonów z powodu upadku.

Ogromny problem z oszukiwaniem w Call of Duty: Warzone

Call of Duty w ogóle, a Warzone w szczególności, zawsze miały ogromny problem z oszukiwaniem. Ponieważ Warzone jest grą darmową, a kody można kupić, oszuści szybko przejęli popularną w przeszłości grę typu Battle Royale.

Aby zaradzić temu problemowi, Activision wprowadziło własny moduł anty-cheat o nazwie RICOCHET. Jak wyjaśniliśmy wcześniej, RICOCHET wykorzystuje uczenie maszynowe, aby stale ulepszać i nadążać za ciągle zmieniającymi się kodami.

„Splat”: nowy sposób karania oszustów

Aby nieco urozmaicić sytuację, programiści nie tylko banują oszustów, ale stosują systemy łagodzące. W przeszłości oznaczało to, że oszuści nie mogli zadawać obrażeń innym graczom lub inni gracze stawali się niewidzialni. Teraz wprowadzili jeszcze bardziej absurdalny sposób karania oszustów.

Najnowszy system łagodzenia nazywa się „Splat” i twórcy opisują go w następujący sposób:

Dzięki Splat, jeśli zostanie wykryty oszust, możemy losowo i dla zabawy dezaktywować jego spadochron i wysłać go do nurkowania w kierunku ziemi po rozłożeniu.

Jeśli zostanie wykryty oszust, moduł anty-cheat po prostu odetnie mu spadochron podczas rozstawiania i upuści go na pewną śmierć. Jeśli oszust nadal dotrze na ziemię, twórcy mają kolejną małą niespodziankę:

Splat może również dostosować prędkość gracza, zamieniając mały skok w upadek z wysokości 3000 metrów, który natychmiast go powali.

I nie martw się, nowy system „Splat” zostanie aktywowany tylko wtedy, gdy gracz zostanie zweryfikowany jako oszukujący. Samo zgłoszenie przez innych graczy nie wystarczy, aby go aktywować.

Wizualna identyfikacja wyeliminowanych cheaterów

Aby było to bardziej widoczne dla wszystkich graczy, gdy oszust zostanie zabity przez RICOCHET, Activision wprowadziło również logo zapobiegające oszustwom w wątku śmierci. Czy widziałeś kiedyś, jak RICOCHET zabija oszustów, a może przydarzyło się to Tobie?

Źródło: Earlygame.com