NFT, Call of Duty Warzone, Chiny … Wiadomości biznesowe tygodnia


Dane sprzedażowe, wykupy studiów, raporty finansowe, okienka transferowe deweloperów, inwestycje… jeśli te tematy Cię interesują, jesteś we właściwym miejscu. Oferujemy najnowsze wiadomości biznesowe z ostatniego tygodnia.

Chiny: Ograniczenia i zamrożenie zatwierdzania gier powodują zamknięcie wielu studiów

to już było sześć miesięcy od zamrożenia przez rząd chiński wszystkich zezwoleń gry na terytorium. Podczas gdy główne chińskie studia zaczynają eksportować swoje produkcje na cały świat, a inne, takie jak Black Myth: Wukong, znajdują się teraz wśród oczekiwanych gier. Ale w granicach sytuacja jest znacznie bardziej złożona. Rząd ma ostatnio zaostrzone środki mające na celu ograniczenie korzystania z gier wideo przez nieletnich, poprzez skrócenie dozwolonego czasu tygodniowego do 3 godzin, a w okresie świątecznym do 1 godziny dziennie. Jeśli zamrożenie aprobaty zablokuje zagraniczne gry próbujące wejść na chiński rynek, miało to też poważne konsekwencje dla lokalnych studiów, firmy PR, reklamodawcy i wydawcy.

Najwięksi gracze na rynku zdołali się przystosować, zwalniając pewną liczbę pracowników, ale inne struktury nie miały innego wyjścia, jak tylko wycofać się z biznesu. Według oficjalnych danych dziennika Securities Daily, 14 000 studiów zamknęłoby swoje podwoje w 2021 r., w porównaniu do 18 000 w 2020 roku.

Jednak Daniel Ahmad, analityk Niko Partner, przedstawia te liczby z innej perspektywy. Z pewnością są ważne i rodzą realne pytania o stabilność rynku, ale ogólnie rzecz biorąc, tylko 850 konstrukcji zarejestrowało produkt w urzędach. Prognozy do 2022 roku są obecnie niepokojące, a wiele innych struktur może zostać zamkniętych, jeśli nie zostanie ogłoszona odwilż.

Call of Duty Warzone: Pracownicy Raven Software kontynuują strajk, Activision reaguje

NFT, Call of Duty Warzone, Chiny ... Wiadomości biznesowe tygodnia

Jakieś trzy tygodnie temu dowiedzieliśmy się, że a tuzin osób związane z działem zapewnienia jakości w Raven Software (Call of Duty: Warzone), były być zwolnionym w ramach restrukturyzacji światowych zasobów. Jednak sprawa przybrała zupełnie inny obrót, gdy wskazał menedżer społeczności Austin O’Brien że był „zniesmaczony” tym, co się dzieje, oraz że Activision złożył fałszywe obietnice osobom dotkniętym przez ogłoszenie wyższych płac i pełnoetatowego zatrudnienia.

Pracownicy byli podobno wzywani jeden po drugim, aby dowiedzieć się, czy zostali zwolnieni. W obliczu zaistniałej sytuacji grupa pracowników zwana ABK Workers rozpoczął ruch strajkowy, który trwa nadal w momencie pisania tego tekstu (piątek 7 stycznia). 5 stycznia przedstawiciele grupy powiedzieli, że nie mieli kontaktu z bezpośrednimi przedstawicielami Activision-Blizzard-King po wysłaniu wiadomości, m.in. otrzymują ofertę pracy na pełen etat.

Podkreśliliśmy, że nasz pokaz odbywa się w najlepszym interesie studia (i wszelkich projektów, nad którymi studio pracuje). Zmniejszenie działu kontroli jakości Raven bez udziału kogokolwiek z tego działu jest przedmiotem troski zarówno nas, jak i innych osób w całej firmie. W interesie dokonania pozytywnej zmiany dla Raven, chcielibyśmy skontaktować się z zarządem, aby omówić obecną sytuację.

Następnego dnia, 6 stycznia, Activision przemówiło, stwierdzając, że kierownictwo Raven Software rozmawiało z pracownikami i że rozpoczęły się dyskusje. W oświadczeniu firma powiedziała:

Activision jest głęboko zaangażowane w dobre samopoczucie wszystkich naszych zespołów, w tym naszych pracowników ds. zapewnienia jakości. Kierownictwo Raven nawiązało dialog ze swoimi pracownikami, aby wysłuchać obaw i wyjaśnić ogólne inwestycje firmy w zasoby rozwojowe. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zwiększamy nasze ogólne inwestycje w zasoby programistyczne i operacyjne oraz przekształcamy prawie 500 pracowników tymczasowych w pracowników pełnoetatowych w naszych studiach, co jest największą konwersją w historii Activision.

Dla 12 pracowników tymczasowych w Raven, których umowy nie zostały przedłużone, przyznaliśmy wydłużony okres wypowiedzenia, w tym płatność za dwutygodniowe wakacje, i będziemy pracować bezpośrednio z osobami potrzebującymi pomocy. przeprowadzka. Raven jest pełen ludzi oddanych ulepszaniu kultury Activision i nie możemy się doczekać współpracy z pracownikami, aby wspólnie pracować.

Trudno sobie wyobrazić, żeby ABK Software zadowoliło się tą reakcją i możliwe, że ruch strajkowy będzie kontynuowany w nadchodzących dniach lub tygodniach. To powiedziawszy, trwa dyskusja, która jest pierwszym krokiem w kierunku rozwiązania kryzysu.

Sega, Square Enix, Konami: Japonia bardzo interesuje się NFT

Od końca zeszłego roku uCzęść branży gier wideo ujawnia plany wprowadzenia NFT, te „niewymienne” tokeny do uwierzytelniania obiektów cyfrowych w łańcuchu bloków, w grach. Ubisoft uruchomił swoją dedykowaną platformę, GSC Game World (STALKER 2) próbował szczęścia, zanim szybko się wycofał, podczas gdy Epic Games ogłosiło, że również się do tego przygotowuje. Niedawno, to właśnie po stronie japońskiej zmiany były najliczniejsze.

NFT, Call of Duty Warzone, Chiny ... Wiadomości biznesowe tygodnia

W liście z pozdrowieniami Yosuke Matsuda, CEO of Square Enix ogłosiło, że wydawca naprawdę interesuje się technologią i jego zastosowaniach. Według niego, pozwoli to zainteresowanym grom doświadczyć autonomicznego wzrostu, a angażować twórców treści, które w większości działają za darmo. Chociaż zdaje sobie sprawę z ryzyka związanego ze spekulacjami, ma nadzieję, że: przepisy zostaną szybko wdrożone w celu uniknięcia zasów. Innymi słowy: Square Enix najprawdopodobniej wystartuje i oferta NFT. Na razie wydawca nie przedstawił konkretnego planu ich wprowadzenia.

NFT, Call of Duty Warzone, Chiny ... Wiadomości biznesowe tygodnia

Ze swojej strony SEGA jest o wiele bardziej ostrożna. Wydawca chce poeksperymentować z wieloma rzeczami związanymi z NFT, ale nie podjął jeszcze zdecydowanej decyzji. SEGA zauważyła w większości negatywne reakcje graczy i nie chcą wykorzystywać technologii jako zwykłego środka do generowania pieniędzy. Jeśli te praktyki są postrzegane jako takie, to Aruki Satomi, członek zarządu grupy, chce, aby SEGA nie podążała tą ścieżką. Przed przejściem do przodu, SEGA ma nadzieję znaleźć sposób na złagodzenie negatywnych skutków NFTi zobacz, jak ich użycie może wpasować się w japońskie przepisy. Konkretnie, SEGA czeka, aby mieć trochę perspektywy przed wejściem do pociągu lub nie. Nie przeszkadza to firmie być ambitnym i chcieć zostać „Cudem gier wideo”, wykorzystując swoje licencje na różne sposoby.

NFT, Call of Duty Warzone, Chiny ... Wiadomości biznesowe tygodnia

Najnowsze wieści łączące obawy dotyczące japońskich gier wideo i NFT Konami, która będzie sprzedawać te unikatowe obiekty cyfrowe z okazji 35-lecia licencji
Castlevania. Redaktor rzeczywiście przedstawił kolekcja Konami Memorial NFT, który obejmuje 14 utworów cyfrowych powiązanych z licencją. Na rynku OpenSea możemy znaleźć oficjalne wizualizacje, zamek Drakuli w pixel-artach, teledyski, a nawet muzykę. Oczywiście to tylko pierwszy krok:

Po tym pierwszym projekcie w dziedzinie technologii blockchain i NFT, które są w powijakach, KONAMI kontynuuje odkrywanie nowych dróg i słuchanie opinii graczy na temat tej pierwszej kolekcji.

Days Gone: rozczarowanie Sony pomimo sprzedaży

NFT, Call of Duty Warzone, Chiny ... Wiadomości biznesowe tygodnia

W kwietniu 2021 roku John Garvin, dyrektor kreatywny Days Gone, zareagował na fakt, że tytuł raczej nie doczeka się kontynuacji. Według niego gracze nie mogą narzekać, że tytuł nie ma sequela czy czekają na sprzedaż lub darowiznę gier je zrobić. Rzadka postawa, która oczywiście nie została zbyt dobrze przyjęta przez publiczność. Jednak wielu graczy następnie zmobilizowany, by spróbować zmienić zdanie Sony, w tej chwili nieudana, ponieważ Bend Studios pracuje obecnie nad nową licencją opartą na tym, czego nauczyliśmy się podczas produkcji Days Gone.

Niedawno Sony ogłosiło, że Ghost of Tsushima, opracowany przez Sucker Punch, sprzedał ponad 8 milionów egzemplarzy na świecie. Oświadczenie, które spowodowało reakcję Jeffa Rossa, byłego członka Bend Studios i dyrektora Days Gone. Na Twitterze powiedział:

Zanim odszedłem z Sony, Days Gone było wydawane przez półtora roku (i miesiąc) i sprzedało się w ponad 8 milionach egzemplarzy. Od tego czasu sprzedał się jeszcze więcej i osiągnął ponad milion sprzedaży na Steam. Kierownictwo lokalnego studia zawsze sprawiało, że czuliśmy, że to wielkie rozczarowanie.

Niestety, wydaje się, że liczby przedstawione przez dawne Bend Studios są błędne. Gra sprzedała się dobrze w kilku milionach egzemplarzy, ale liczba 8 milionów prawdopodobnie nie została osiągnięta według Game Informera. Jeśli wydaje się zgorzkniały, wyraził już swój punkt widzenia w kwietniu ubiegłego roku, sugerując, że rozumiał wybór Sony z ekonomicznego punktu widzenia. Mimo wszystko wydawał się być bardzo entuzjastycznie nastawiony do tej odrzuconej przez wydawcę kontynuacji:

Zamierzałem wykorzystać oryginalną grę, aby stworzyć oszałamiającą kontynuację. Nawet pierwszy Killzone dostał 70 punktów na Metacritic, ale sequel eksplodował 91. Musisz czołgać się, zanim będziesz mógł chodzić i chodzić, zanim będziesz mógł biegać.

Gamestop uratowany przez NFT? Grupa w to wierzy

NFT, Call of Duty Warzone, Chiny ... Wiadomości biznesowe tygodnia

amerykański specjalista w dystrybucji gier wideo, GameStop, do której należy sieć sklepów Micromania, od kilku lat znajduje się w delikatnej sytuacji. W ubiegłym roku firma była w centrum giełdowa bitwa między Wall Street a tysiącami drobnych inwestorów, zgrupowane na Reddit. Ten ostatni, poprzez różne strategie, do których nie wrócimy tutaj, miał pomnożona przez 17 wartość akcji z GameStop. Od tego czasu wszystko się uspokoiło, ale firma chciała wykorzystać tę „bitwę ideologiczną” do ponownego uruchomienia maszyny. Aby to zrobić, ogłosiła jego zamiar zebrania 1 miliarda dolarów poprzez emisję nowych akcji, wszystkie nadzorowane przez bank inwestycyjny Jefferies.

Wiosną wrzawa wokół firmy zaczęła działać, ponieważ sprzedaż wzrosła o 11% w ciągu 9 tygodni io 18% w porównaniu z poprzednim rokiem. Teraz GameStop przewiduje przyszłość i stworzył nową spółkę zależną, w całości dedykowaną rynkowi NFT i kryptowalut. Jeszcze przed opublikowaniem jakiegokolwiek komunikatu prasowego, udział podskoczył o 30%, świadczące o realnym zainteresowaniu rynku, który zapewne widzi konkretyzację komunikacji kierunku, który już na wiosnę wywołał NFT.

NFT, Call of Duty Warzone, Chiny ... Wiadomości biznesowe tygodnia

Aby to wszystko rozwinąć, Matt Furlong, nowy dyrektor generalny, przybył z Amazon, zrekrutowałby około dwudziestu osób do opracowania platformy podobny do tego, co Ubisoft oferuje z Quartz, a także oferuje NFT dedykowane grom wideo, w tym elementy kosmetyczne. Podobno skontaktowano się z wieloma wydawcami i programistami, aby wziąć udział w tej inicjatywie, ale nie jest jeszcze jasne, którzy z nich. Ponadto Wall Street Journal ujawnia, że ​​GameStop byłby w trakcie podpisywania partnerstw z dwiema firmami specjalizującymi się w kryptowalutach, w szczególności w celu inwestowania w gry oparte na blockchain.

W skrócie w wiadomościach biznesowych tygodniaŹródło : https://hellosolar.info/nft-call-of-duty-warzone-china-business-news-of-the-week/