Najnowszy środek zapobiegający oszustwom w Call of Duty: Warzone: koniec ze spadochronami

Deweloperzy postanowili walczyć z oszustwem w Call of Duty

Zwalczanie oszustw w grach wideo jest poważnym wyzwaniem, zwłaszcza w grach sieciowych, takich jak Call of Duty. Wydaje się jednak, że Team Ricochet, czyli wewnętrzny zespół Activision odpowiedzialny za walkę z oszustwami w grach CoD, podejmuje się tego wyzwania z dużą przyjemnością.

Ujawniono ich najnowszy środek zapobiegający oszustwom dla Warzone Battle Royale, wydany wraz z Modern Warfare 3, i jest całkiem zabawny. Nazwali to Splat.

Drastyczne środki zespołu przeciwdziałającego oszustwom

Jeśli w Warzone zostanie wykryte oszustwo, technologia Ricochet może „losowo i dla zabawy wyłączyć” Twój spadochron po jego otwarciu, skazując Cię na haniebny koniec i upadek z dużej prędkości, zanim będziesz mógł w ogóle wziąć udział w grze.

Ale co się stanie, jeśli cheat zostanie wykryty po bezpiecznym dotarciu na ziemię? Cóż, Splat może również dostosować prędkość gracza, zamieniając zwykły skok króliczka w upadek z wysokości 3000 metrów i natychmiast go eliminując.

Zespół Ricochet zapewnił również legalnych graczy, wyjaśniając, że Splat można aktywować tylko w przypadku graczy, którzy zostali zweryfikowani jako oszuści, nawet jeśli zostali zgłoszeni przez innych graczy.

Strategia Ricocheta w walce z oszustwem

Zespół Ricochet przyznał jednak, że Splat nie jest najskuteczniejszą metodą walki z oszustwami. Wiele technik używanych przez zespół, zwanych „łagodzeniami”, ma na celu niezauważenie przez oszustów, jednocześnie uniemożliwiając im wyrządzenie krzywdy i umożliwiając Zespołowi Ricochet zbieranie danych na ich temat.

Z drugiej strony Splat tego nie robi. Po prostu eliminuje sprawdzonych oszustów, aby ich publicznie ośmieszyć, nie z innego powodu niż poetycka sprawiedliwość.

Przyjemność w pracy

Mimo to ważne jest, aby cieszyć się swoją pracą, gdziekolwiek się da, i wygląda na to, że zespół Ricochet właśnie to robi w przypadku Splat. Strategia przeciwdziałania oszustwom, która ma tę zaletę, że jest skuteczna, zabawna i upokarzająca dla tych, którzy chcą oszukiwać.

Źródło: www.polygon.com