Microsoft wyjaśnia, dlaczego „Call of Duty: Warzone” może działać na słabszym sprzęcie Switch


Microsoft podpisał 10-letni kontrakt z Nintendo. Po pomyślnym przejęciu Activision Blizzard, wydana przez firmę seria gier „Call of Duty” zostanie również przeszczepiona dla graczy Switch. Zawartość gry i doświadczenie zostaną porównane z platformami takimi jak Xbox i PlayStation. , aby promować zdrową konkurencję na rynku gier, umowa ta wzbudziła wątpliwości ze wszystkich środowisk, w tym przekonanie, że wydajność sprzętowa konsoli Nintendo Switch może nie być wystarczająca do uruchomienia „Call of Duty”.

Nowe dokumenty opublikowane przez rząd Wielkiej Brytanii ujawniają, dlaczego Microsoft uważa, że ​​Nintendo Switch będzie w stanie uruchomić Call of Duty i dlaczego Sony sprzeciwia się fuzji.

W 2022 roku Microsoft ogłosił, że planuje kupić firmę produkującą gry Activision Blizzard za 68,7 miliarda. To największa fuzja w historii Microsoftu, która przyciągnęła uwagę FTC Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej i rządu brytyjskiego, a także sprzeciw ze strony Sony. Aby rozwiać wątpliwości ze wszystkich środowisk, że fuzje i przejęcia mogą prowadzić do monopolu na rynku gier, Microsoft ogłosił w lutym 2022 r. wytyczne dla sklepów z programem otwartym, których celem jest promowanie konkurencji rynkowej.

A Microsoft ogłosił w tym roku, że gry Xbox PC będą dostępne w usłudze GeForce NOW, umożliwiając graczom granie w gry zakupione w Sklepie Windows w serwisach streamingowych Nvidia. Jednocześnie gry Xbox PC sprzedawane w sklepach Steam lub Epic Game będą również przesyłane strumieniowo na platformie GeForce NOW.

Zaangażowanie Microsoftu w uczciwą konkurencję na rynku gier rozszerzyło się na platformę Nintendo Switch. Po fuzji uruchomi „Call of Duty” na platformie Switch. Wspomniano o tym w dokumencie Microsoftu skierowanym do brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków: „Call of Duty: Silnik gry używany przez Warzone jest wystarczająco dojrzały, aby zoptymalizować szeroką gamę urządzeń sprzętowych. „Call of Duty: Warzone” może obsługiwać sprzęt komputerowy i procesory graficzne od 2015 roku.

Microsoft próbował powiedzieć, że „Call of Duty: Warzone” to gra, którą można uruchomić zarówno na sprzęcie PC, jak i GPU w 2015 roku, wskazując, że Nintendo Switch, który został wydany w 2017 roku, z pewnością będzie miał możliwość wykonania „Call of Duty: Warzone” of Duty: Strefa wojny”.

Microsoft zwrócił uwagę, że zespół programistów Activision Blizzard już w przeszłości optymalizował wydajność gier dla różnych sprzętów, a jednocześnie wykorzystał technologię Microsoftu do przeportowania Apex Legends, DOOM Eternal, Fortnite i Crysis 3 na Switcha. Są przekonani, że Call of Duty: Warzone lub Call of Duty: Modern Warfare 2 zadziała na Nintendo Switch.

Ponadto Microsoft ujawnił w dokumencie, że będzie kontynuował społeczność gier mobilnych stworzoną przez Activision Blizzard, w tym „Call of Duty: Mobile” i „Call of Duty: Warzone” oraz „Diablo Immortal”, a także rozszerzy tworzenie Sklep Xboxa. Nowa platforma dystrybucji gier mobilnych Xbox Mobile Platform.

Sony nadal stanowczo sprzeciwia się 10-letniemu kontraktowi Microsoftu i powiedziało brytyjskiemu Urzędowi ds. Konkurencji i Rynków, że Microsoft musi mieć zakaz przejmowania Activision Blizzard w celu wyeliminowania szkód wyrządzonych hostowi i chmurze, i martwi się, że Microsoft może wypuścić wersję PlayStation Call of Duty z błędami i usterkami, przez które gracze tracą wiarę w PlayStation i nie grają na platformie.

Źródło : https://www.breakinglatest.news/technology/microsoft-explains-why-call-of-duty-warzone-can-run-on-low-end-hardware-switch-ithome/