Jak naprawić wysokie użycie procesora w Warzone?


W przypadku niektórych graczy na PC gra CoD: Warzone ulega awarii z powodu dużego obciążenia procesora, najwyraźniej przeciążając system. Dowiedzmy się, jak naprawić wysokie zużycie procesora przez Warzone, które powoduje awarię komputera.

Warzone nie potrzebuje wymyślnej karty graficznej do grania. W rzeczywistości wymagania systemowe są dość niskie jak na taką grę. Mimo to wielu graczy na PC narzeka Wysokie użycie procesora przez Warzone, co może powodować zacinanie się, zawieszanie, a nawet awarie całego systemu. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych problemów, zapewnimy Ci ochronę. Oto kilka porad jak naprawić wysokie zużycie procesora przez Warzone!

Zanim zaczniemy, mamy dla Was również kilka innych poprawek błędów Warzone:

Co jest Wysokie wykorzystanie procesora, i jak to wpływa na Twój komputer?

Procesor lub jednostka centralna to w zasadzie mózg twojego komputera. Jeśli ma zbyt wiele zadań naraz, spowoduje to zacinanie się lub zawieszenie, lub po prostu awarię systemu. Gry zwykle dzielą zadania między GPU (kartę graficzną) a procesorem, ale niektóre gry zużywają więcej procesora niż inne. Jeśli podczas grania w Call of Duty: Warzone napotkasz zacinanie się, zawieszanie się lub nawet awarie, może to być spowodowane wysokim zużyciem procesora przez Warzone.

Aby sprawdzić, czy tak jest, otwórz Menedżera zadań (naciśnij Control + Shift + Escape) i wyszukaj Modern Warfare w zakładce Processes (z jakiegoś powodu Warzone jest wyświetlany jako Modern Warfare). Jeśli użycie procesora w Warzone stale wynosi 80% lub więcej, jest to zdecydowanie powód, dla którego zawieszasz się, a nawet zawieszasz.

Jak naprawić wysokie użycie procesora w Warzone??

Jak wspomniano wcześniej, gry zwykle dzielą zadania między procesorem i kartą graficzną, ale Wiadomo, że Warzone ma szczególnie wysokie zużycie procesora i raczej niskie zużycie GPU. Tak więc większe zużycie procesora podczas grania w Warzone jest w porządku, o ile nie prowadzi to do zacinania się, zawieszania, a nawet awarii. Jeśli napotkasz którykolwiek z tych problemów, poniższe kroki mogą pomóc w naprawieniu wysokiego użycia procesora przez Warzone:

Zaktualizuj sterowniki GPU

Nieaktualne sterowniki karty graficznej mogą powodować problemy w każdej grze. Zawsze upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki. W przypadku procesorów graficznych AMD możesz pobrać najnowszy sterownik ze strony Witryna AMD lub użyj ustawień Radeon. W przypadku firmy NVIDIA możesz również przejść do strony Witryna NVIDIA lub skorzystaj z oprogramowania GeForce Experience.

Obniż ustawienia grafiki w Warzone

Minimalne wymagania procesora Warzone to procesor Intel® Core™ i5-2500K lub AMD Ryzen™ R5 1600X. Jeśli używasz jednego z nich lub nawet starszego na swoim komputerze, możesz mieć problemy z wysokim zużyciem procesora, nawet przy niskich ustawieniach. Spróbuj zagrać w grę na najniższych możliwych ustawieniach i sprawdź, czy to naprawi twoje zawieszanie się lub awarie.

Ustaw priorytet aplikacji na „Normalny”

System Windows zwykle ustawia domyślnie priorytet aplikacji dla gier na „Wysoki”. Jeśli masz wolniejszy system, zmiana tego priorytetu może pomóc w wysokim obciążeniu procesora.

 • Przejdź do Menedżera zadań (naciśnij Control + Shift + Esc).
 • Przejdź do zakładki Szczegóły.
 • Wyszukaj i kliknij prawym przyciskiem myszy ModernWarfare.exe.
 • Przejdź do „Ustaw priorytet” i wybierz „Normalny”.
 • Kliknij „Zmień priorytet”, aby potwierdzić.
 • Uruchom ponownie komputer i Warzone, aby sprawdzić, czy problem zniknął.

Wyłącz nakładkę NVIDIA

Jeśli masz procesor graficzny NIVIDIA, możesz spróbować wyłączyć nakładkę w grze, co może powodować awarie w kilku grach. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 • Otwórz GeForce Experience.
 • Przejdź do Ustawień i zakładki „Ogólne”.
 • Wyłącz przełącznik Nakładka w grze.
 • Zrestartuj Warzone i sprawdź, czy wysokie użycie procesora zniknęło.

Zwiększ swoją pamięć wirtualną

Warzone potrzebuje minimum 8 GB RAM. Jeśli podczas grania w komputerze do gier zabraknie pamięci, możesz zaktualizować pamięć RAM lub przekonwertować niektóre sektory dysku twardego na pamięć tymczasową lub wirtualną.

 • Naciśnij klawisz Windows i wpisz „Panel sterowania”.
 • Otwórz aplikację i przejdź do „Systemu”.
 • Przejdź do Zaawansowanych ustawień systemu.
 • Na karcie Zaawansowane kliknij „Ustawienia” w sekcji Wydajność.
 • Ponownie przejdź do zakładki Zaawansowane.
 • Kliknij „Zmień” w sekcji Pamięć wirtualna.
 • Odznacz Automatycznie zarządzaj rozmiarem plików stronicowania dla wszystkich dysków.
 • Wybierz dysk, na którym jest zainstalowany Warzone i wybierz Rozmiar niestandardowy.
 • Ustaw wartość większą niż 2 GB (2048 MB) zarówno dla rozmiaru początkowego, jak i maksymalnego.
 • Kliknij „Ustaw” i „OK”.
 • Na koniec ponownie kliknij przycisk „OK”.
 • Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Jeśli żadna z powyższych poprawek nie działa dla Ciebie, mogę mieć dla Ciebie złe wieści… Musisz ulepszyć swój sprzęt i uzyskać lepszy procesor. Ponadto nikt z komputerem do gier nie powinien mieć mniej niż 16 GB pamięci RAM – sprzęt z zaledwie 8 GB pamięci RAM nie zasługuje na miano komputera do gier.

Jakie są przyczyny Wysokie użycie procesora w Warzone?

Chociaż może istnieć wiele różnych czynników powodujących wysokie zużycie procesora, Warzone jest ogólnie znany z dość wysokiego zużycia procesora. To jeden z powodów, dla których możesz uruchomić Warzone ze stosunkowo starym GPU. Poniżej znajdziesz niektóre z powodów, które mogą powodować wysokie zużycie procesora w Warzone:

Przestarzałe sterowniki

Sprzęt potrzebuje sterowników do poprawnego działania. Od czasu do czasu będą publikowane nowe sterowniki do usuwania błędów lub optymalizacji pod kątem najnowszego oprogramowania. Zawsze upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki.

Zepsuty lub wolny procesor

Podobnie jak wszystko inne, procesory również po pewnym czasie stają się przestarzałe lub wadliwe. W zależności od tego, ile lat ma twój procesor, samo obniżenie ustawień w Warzone może nie wystarczyć i powinieneś pomyśleć o modernizacji procesora.

Za mało pamięci RAM

W szczególności niektóre aplikacje i gry wymagają pewnej ilości pamięci RAM (pamięć o dostępie swobodnym). W przypadku Warzone komputer musi spełniać minimalne wymagania pamięci 8 GB RAM. Jeśli nie masz nawet 8 GB pamięci RAM, i tak powinieneś zaktualizować swój system, jeśli chcesz nadal grać w gry.

Inne problemy sprzętowe

Oczywiście istnieje wiele innych powodów, które mogą powodować wysokie zużycie procesora. Nieprawidłowo działający dysk twardy, uszkodzona pamięć RAM lub niezgodna karta graficzna mogą również prowadzić do awarii komputera.

Naprawiłeś awarie Warzone, a teraz chcesz być lepszy? Oto kilka pomocnych poradników:

Witamy w EarlyGame, Twoim kompleksowym sklepie ze wszystkimi e-sportami i grami. Kasy MojaWczesnaGra aby uzyskać ekskluzywne i konfigurowalne wrażenia oraz stać się częścią rodziny EarlyGame. Zaangażuj się dalej Świergot oraz Facebook.

Source : https://www.earlygame.com/call-of-duty/how-to-fix-warzone-high-cpu-usage/