Jak naprawić błąd „Nie można uzyskać dostępu do usług na żywo” w Call of Duty: Warzone?


Twórcy gier takich jak Call of Duty: Warzone musisz martwić się czymś więcej niż tylko tworzeniem nowej zawartości i balansowaniem w metagrze. Nawet jeśli gra ma najlepszą zawartość, może się zawiesić, jeśli nie ma wystarczająco wydajnych serwerów, aby pomieścić wszystkich, którzy chcą grać.

Strefa wojny od jakiegoś czasu jest niedostępna, a sama gra jest w dość stabilnym stanie, jeśli chodzi o serwer i ogólną stabilność. Jednak zazwyczaj potrzeba ogromnego wzrostu liczby graczy, aby pojawiły się błędy, takie jak „Nie można uzyskać dostępu do usług na żywo”.

Te skoki zwykle mają miejsce, gdy gra publikuje ogromne łatki zawartości. Gracze, którzy nie grali w grę, mogą wrócić po nową zawartość, a marketing poprawki zawartości może również wprowadzić nowych graczy do gry. Serwery mogą zmagać się z napływem graczy, co powoduje, że niektórzy otrzymują błędy, które uniemożliwiają im zabawę Strefa wojny.

„Nie można uzyskać dostępu do usług na żywo” to jeden z tych błędów i istnieje kilka metod, które możesz wypróbować, aby to naprawić. Oto jak możesz naprawić błąd „Nie można uzyskać dostępu do usług Live” w Strefa wojny.

Sprawdzać Strefa wojny’s stan serwera

Przed wypróbowaniem jakichkolwiek metod rozwiązywania problemów należy sprawdzić, czy Warzone serwery działają. Gdy serwery nie działają, żadna z metod rozwiązywania problemów nie będzie działać, ponieważ to programiści będą musieli przywrócić serwery do trybu online.

Gracze mogą sprawdzić Strefa wojny’s status serwera poprzez oficjalny tracker. Po otwarciu witryny wybierz preferowaną platformę i sprawdź stan jej serwera. Jeśli serwery nie działają, musisz poczekać na wprowadzenie poprawki. Ale możesz kontynuować, korzystając z następujących metod rozwiązywania problemów, jeśli są włączone.

Uruchom ponownie Strefa wojny

Obraz za pośrednictwem Activision

Kiedy serwery mają problemy z nadążaniem za bazą graczy, niekoniecznie muszą upaść. Istnieje również spora szansa, że ​​właśnie otrzymałeś błąd „Nie można uzyskać dostępu do usług na żywo” z powodu pecha. Aby upewnić się, że po prostu nie miałeś pecha, spróbuj ponownie uruchomić Strefa wojny.

Ponowne uruchomienie gry pozwoli ci po prostu ponownie spróbować dotrzeć do jej serwerów, a być może po prostu będziesz w stanie przecisnąć się przez tłum, aby dostać się do Strefa wojny.

Zresetuj router

Odebranie błędu „Nie można uzyskać dostępu do usług na żywo”, gdy serwery są uruchomione i działają, można wytłumaczyć jedynie problemami z łącznością lokalną. Jakość sieci domowej może powodować problemy z łącznością, takie jak ten konkretny błąd.

Zresetowanie routera jest jednym z najprostszych kroków rozwiązywania problemów, które możesz wypróbować, aby naprawić sieć domową, ponieważ pozwoli ci ponownie ustanowić trasę połączenia między tobą a dostawcą usług internetowych (ISP).

Podczas ponownego uruchamiania routera należy również ponownie uruchomić urządzenie do gier, ponieważ drobne usterki oprogramowania mogą w rzadkich przypadkach powodować podobne błędy. Robienie tych dwóch rzeczy jednocześnie pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pokryć dwie bazy.

Wypróbuj inny serwer DNS

Tak jak Strefa wojny’s serwerów, adresy DNS mogą również mieć trudności z nadążaniem za zapotrzebowaniem w określonych momentach. W takim przypadku serwery DNS mogą ulec awarii i spowodować problemy z łącznością użytkowników. Domyślnie większość graczy używa adresów DNS dostarczonych przez ich dostawcę usług internetowych.

Aby rozwiązać problem z aktualnym adresem DNS, musisz go zmienić na dostępny w handlu, taki jak Google lub OpenDNS. Sposób zmiany DNS będzie zależał od urządzenia do gier, ponieważ proces ten będzie inny dla użytkowników komputerów PC, PlayStation i Xbox. Jeśli nigdy wcześniej nie zmieniałeś swojego adresu DNS, zalecamy wyszukanie przewodnika wideo dla preferowanej platformy do gier, aby przejść przez ten proces.

Prześlij zgłoszenie do Activision

Obraz za pośrednictwem Activision

Gracze, którzy po wypróbowaniu wszystkich powyższych poprawek nadal otrzymują komunikat „Nie można uzyskać dostępu do usług na żywo”, będą potrzebować dalszej pomocy w swojej sytuacji. Jeśli żadna z metod nie zadziała, oznacza to, że może istnieć inny powód, dla którego otrzymujesz błąd.

Przesłanie zgłoszenia pomocy technicznej do Activision często będzie najlepszym krokiem w takich przypadkach. Wymień wszystkie dotychczasowe kroki rozwiązywania problemów i podaj jak najwięcej szczegółów w postaci zrzutów ekranu i filmów. W zależności od pory roku zespół wsparcia powinien wkrótce wrócić do Twojej sprawy.

Przed skorzystaniem z tej metody możesz również wypróbować zupełnie inne połączenie, aby rozwiązać problemy z siecią domową. Najszybszym sposobem, aby to zrobić, będzie skorzystanie z planu transmisji danych przez włączenie funkcji hotspot w telefonie. Jeśli możesz dostać się do Strefa wojny z połączeniem komórkowym oznacza to, że coś jest nie tak z siecią domową i należy zadzwonić do dostawcy usług internetowych, aby poprosić go o przeprowadzenie diagnostyki połączenia.


W większości przypadków ten błąd powinien z czasem zniknąć. Jeśli pojawił się z powodu błędu związanego z serwerem, więcej graczy takich jak Ty będzie zgłaszać błąd programistom, a poprawka powinna być w drodze w ciągu kilku godzin.

To samo dotyczy również sytuacji, gdy błąd pojawił się z powodu problemu spowodowanego przez dostawcę usług internetowych. Inni lokalni użytkownicy również doświadczą tych samych problemów z łącznością. Twój dostawca usług internetowych powinien szybko wdrożyć poprawkę, aby wszyscy mogli nadal cieszyć się swoją usługą.Źródło : https://dotesports.com/call-of-duty/news/how-to-fix-unable-to-access-live-services-error-in-call-of-duty-warzone