Haker Warzone omyłkowo zdemaskowany po tym, jak został złapany przez nowy środek zapobiegający oszustwom

Nowa funkcja „Splat” w CoD wprawia Internet w panikę po ujawnieniu oszusta

Najnowsza funkcja CoD zapobiegająca oszustwom, funkcja „Splat”, wywołała burzę po tym, jak oszust Warzone ujawnił się w mediach społecznościowych w najzabawniejszy możliwy sposób.

Skalowalne zabezpieczenia przed oszustwami

Kiedy Warzone po raz pierwszy wkroczyło na scenę gier, nie było jeszcze systemu zapobiegającego oszustwom. Gracze musieli radzić sobie sami z hakerami do czasu pojawienia się RICOCHET pod koniec 2021 roku. Od tego czasu ten szeroko rozpowszechniony system przeciwdziałający oszustwom znacznie ewoluował, w dużej mierze powstrzymując oszustów.

Oprócz swoich zwykłych funkcji, programiści czasami wykorzystują ten system do wyśmiewania graczy złapanych w jego sieć. Od uczynienia Operatorów niewidzialnymi po zapewnienie, że ich broń będzie całkowicie bezużyteczna – na przestrzeni lat widzieliśmy już mnóstwo tych zabawnych trolli w akcji.

Najnowsze odkrycie: „Splat”

System „Splat” dezaktywuje spadochron wykrytego oszusta, ale to tylko widoczna część góry lodowej. Gdy haker stanie się celem, system może również zmienić jego prędkość, przenosząc go „od prostego skoku do upadku z wysokości 3000 metrów i natychmiastowego zabicia”.

System przeciwdziałający oszustwom RICOCHET znacznie poprawił kondycję konkurencyjnych gier CoD w Internecie, chociaż hakerzy od czasu do czasu wciąż znajdują sposób, aby się przed nimi prześliznąć.

W okolicach premiery Modern Warfare 3 (2023) dowiedzieliśmy się o dużych aktualizacjach systemu przeciwdziałającego oszustwom w CoD. Ale dzięki tym ulepszeniom programiści drażnili się także z najnowszym trollem, funkcją o nazwie „Splat”.

Oszuści zostają zdemaskowani

Gracze narzekający, że byli „ofiarą” w Warzone, odkryli, że był to po prostu działający system przeciwdziałający oszustwom RICOCHET. To nie jedyne ujawnienie oszustw na scenie CoD.

Kilka dni wcześniej profesjonalista, który wygrał ponad 70 000 dolarów, również przez pomyłkę ujawnił swoje hacki. Oszuści wciąż szukają sposobów, aby zostać zauważeni w świecie CoD, ale system przeciwdziałający oszustwom wciąż ewoluuje, aby im przeciwdziałać.

Źródło: www.dexerto.com