Gracze Warzone 2 wyrażają zaniepokojenie spadkiem liczby aktywnych graczy na Steamie


Opublikowany: 2023-01-11T20:11:48

Zaktualizowano: 2023-01-11T20:11:58

Gracze Warzone 2 obawiają się najgorszego po tym, jak spadek liczby aktywnych graczy zwrócił uwagę twórców treści.

Modern Warfare 2 pobiło rekordy w momencie premiery, przekraczając 25 milionów graczy w ciągu zaledwie pięciu dni. MW2 osiągnął szczytową liczbę 488 897 graczy 20 listopada, co przypadkowo nastąpiło cztery dni po premierze Warzone 2.

Jednak 29 grudnia liczba graczy spadła do 184 000, co spowodowało utratę ponad 300 000 użytkowników za pośrednictwem list przebojów Steam. Activision nie podaje danych dotyczących innych platform, ale ogromny spadek liczby graczy na Steamie przedstawia niepokojący trend. Twórcy zawartości Warzone 2, tacy jak TimTheTatman i CouRage, również zgłosili, że ich zawartość jest słabsza w porównaniu do Warzone 1.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Streamer Warzone 2 Chris dolał oliwy do ognia, rzucając światło na spadające liczby w grze.

Liczba graczy w Warzone 2 stale spada na Steamie

Aktywacja

Liczba graczy WZ2 spadła na Steamie w ciągu pierwszych dwóch miesięcy gry.

Chris, streamer Warzone 2 Tweetowane obraz przedstawiający Old School RuneScape, przyciągając 106 313 aktywnych graczy w porównaniu do 89 444 w sequelu Battle Royale.

Streamer dodał: „do komentujących, ale to tylko para. Tak, ale 200-300 tysięcy graczy to idealna liczba na próbkę QOL gracza. Te spadki Warzone są takie same dla wszystkich platform. Oldskulowa część RuneScape to tylko mała przynęta na jeden raz”.

Chris twierdził, że spadki Warzone są takie same dla wszystkich platform, ale ważne jest, aby pamiętać, że Activision nie ujawnia liczby graczy na innych platformach. Gracze Warzone 2 zalali sekcję komentarzy w obronie.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Jeden z użytkowników odpowiedział: „Zakładasz i kłamiesz o upadku wszystkich innych platform bez faktycznego dowodu. Spekulacja w najlepszym wydaniu. Może najpierw powinieneś się dokształcić.

Obecna liczba graczy Warzone 2 wynosząca 89 000 nie przedstawia pełnego obrazu. Według serwisu SteamCharts w Battle Royale w ciągu ostatnich 30 dni uczestniczyło średnio 150 326 graczy.

Wykresy Steama

Drugi członek społeczności dodał: „Okropna próbka. Połowa, jeśli nie więcej niż połowa, to gracze konsolowi. A gracze konsolowi nie mają zbyt wielu takich gier na liście.”

Debaty wyraźnie dały do ​​zrozumienia, że ​​gracze Warzone 2 mają różne opinie na temat obecnego stanu gry.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Źródło : https://www.dexerto.com/call-of-duty/warzone-2-players-voice-concerns-as-active-player-count-declines-on-steam-2030452/